مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

راهنمای کامل و تصویری احراز هویت شناسه ایرنیک

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

با توجه به توضیحاتی که ایرنیک در سایت خود درج کرده است، از آغاز سال 1402 مالکان دامنه های ir دیگر نمی توانند بدون انجام فرآیند احراز هویت شناسه های خود، فعالیتی در این سایت داشته باشند. تیکت ها یا درخواست هایی که از شناسه های احراز هویت نشده ارسال شوند ترتیب اثر داده نخواهند شد. بنابراین ایرنیک اعلام کرده است تا افراد برای جلوگیری از این اتفاق، در اسرع وقت نسبت به احراز هویت شناسه ایرنیک خود از طریق لینک https://verify.nic.ir/welcome اقدام نمایند. بدین ترتیب لازم است تا اطلاعات هویتی و شناسایی خود را تکمیل کرده و باقی مراحل را طی کنید. در صورت بی توجهی و عدم تکمیل مراحل، مسئولیت آن بر عهده خود کاربر خواهد بود. توجه داشته باشید که در حال حاضر احراز هویت مربوط به شناسه های حقیقی و ایرانی انجام می پذیرد. افرادی که دارای شناسه های حقوقی یا خارجی هستند باید منتظر اطلاع رسانی از سمت این سازمان باشند. از طرف دیگر، افرادی که چند شناسه در این سایت دارند نیز تنها برای یکی از شناسه های خود می توانند احراز هویت انجام دهند. احراز هویت سایر شناسه ها در زمانی دیگر صورت خواهند گرفت.
تصویر(1)
به این نکته توجه داشته باشید که اگر چندین شناسه در ایرنیک دارید، بهتر است برای شناسه ای فرآیند احراز هویت شناسه ایرنیک را انجام دهید که بیشترین دامنه را در آن ثبت کرده اید. یکی از مهم ترین دلایل احراز هویت شناسه های ایرنیک این است که کاربران جهت ثبت دامنه ها و تایید اطلاعات خود، دیگر نیازی به ارسال مدارک نداشته باشند.همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، مراحل انجام احراز هویت در سه گام انجام می شود. نخستین مرحله برای احراز هویت شناسه های ایرنیک، تایید آدرس ایمیلی است که در این سامانه ثبت نموده‌اید. پس از ورود به لینک فوق (https://verify.nic.ir/welcome) و کلیک روی "ورود به سیستم"، لازم است تا شناسه کاربری نیک یا ایمیل و رمز عبورتان را وارد نمایید.

تصویر(2)

چنانچه رمز عبور خود را فراموش کرده اید، می توانید وارد سایت nic.ir شده و طبق تصویر زیر از طریق گزینه "بازنشاندن گذرواژه" در بخش "مشخصه های شناسه"، رمز عبور جدید را در ایمیل خود دریافت نمایید.

تصویر(3)

پس از ورود به سامانه احراز هویت شناسه ایرنیک، از طریق داشبورد موجود در سمت راست صفحه، روی گزینه "فرایندها" کلیک نمایید. پس از باز شدن منوی کشویی، "مرحله احراز هویت" را انتخاب کنید. 

تصویر(4)

سپس روی گزینه "درخواست کد تاییدیه ایمیل" کلیک نمایید تا ایمیل تاییدیه ارسال شود. در صورتی که ایمیلی از سمت ایرنیک دریافت نکردید، پیش از ارسال مجدد درخواست برای دریافت کد تاییدیه ایمیل، به آدرس ایمیل خود مراجعه کرده و پوشه های مختلف را بررسی کنید. در برخی موارد ممکن است ایمیل های ارسالی در پوشه junk یا spam قرار بگیرند. در صورت عدم مشاهده ایمیل در این دو پوشه، می توانید مجددا روی "درخواست کد تاییدیه ایمیل" کلیک نمایید. 

تصویر(5)

پس از انجام این کار، ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد که باید روی دکمه "تایید ایمیل" کلیک نمایید تا آدرس ایمیل شما تایید شود. 

تصویر(6)

پس از تایید آدرس ایمیل، نوبت به گام بعدی یعنی "مرحله ثبت مشخصات احراز هویت" می رسد. روی دکمه "شروع فرایند احراز هویت" کلیک کنید تا ادامه روند احراز هویت شناسه ایرنیک شما انجام شود.

تصویر(7)

پس از آن وارد صفحه ای خواهید شد که از شما درخواست می شود اطلاعات هویتی خود را به صورت کامل وارد نمایید. توجه داشته باشید که پر کردن تمامی فیلدها اجباری بوده و در صورتی که آنها را خالی بگذارید، نمی توانید به مرحله بعدی بروید. 

تصویر(8)

پس از وارد نمودن تمامی اطلاعات، روی گزینه "ثبت" کلیک کنید. در صورت تایید اطلاعات شما، عبارت "کاربر گرامی مرحله دوم احراز هویت شما با موفقیت انجام شد." نمایش داده خواهد شد. روی "مرحله بعدی" کلیک نمایید تا صفحه مربوط به آخرین مرحله نمایش داده شود.

تصویر(9)

در این قسمت لازم است تا شماره موبایل خود را وارد کنید و منتظر دریافت کد تایید باشید.

تصویر(10)

پس از وارد نمودن کد پیامک شده، سیستم به شما اعلام خواهد کرد که احراز هویت تان با موفقیت به پایان رسیده است. 

تصویر(11)

با مشاهده پیام فوق، دیگر لازم نیست اقدام خاصی انجام دهید. در صورت بروز هرگونه مشکل یا پرسش در انجام احراز هویت شناسه ایرنیک، می توانید از پشتیبانی ایرنیک کمک بگیرید.

4/5 از 11 رای

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 4 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند