دامنه

faqmark آیا امکان مخفی نمودن اطلاعات WHOIS دامنه های بین المللی پس از ثبت وجود دارد؟
پیرو آخرین تغییرات ICANN در خصوص اجرای قانون GDPR که توسط European Union ( اتحادیه اروپا ) وضع گردیده است، جهت حفظ امنیت اطلاعات تمام کاربرانی که هویت اروپایی دارند از این پس اطلاعات آنان در سایت های WHOIS قابل رویت نخواهد بود. این مورد شامل WHOIS دامنه هایی که در پنل های معتبر بین المللی میهن وب هاست ثبت شده اند نیز می باشد زیرا جهت حفظ امنیت و جلوگیری از هر گونه مشکلی از جمله بحث تحریم ها، دامنه ها با هویت اروپایی شرکت ثبت می شوند. تیم متخصص و متعهد میهن وب هاست این اطمینان را به شما می دهد که تمام دامنه ها به نام شما در پنل های امن ثبت خواهند شد و امکان اعمال هر گونه تغییری بر روی دامنه وجود دارد.

لینک مربوط به قانون مذکور جهت استحضار شما در زیر درج گردیده است:

https://www.icann.org/dataprotectionprivacy

با توجه به موارد ذکر شده فوق، در حال حاضر امکان مشاهده مشخصات دامنه ها در سایت های هویز فراهم نیست. با تفاسیر فوق از این پس نیازی به فعالسازی id shield نمی باشد.
faqmark آیا امکان انتقال و تمدید دامنه های بین المللی منقضی شده توسط میهن وب هاست وجود دارد؟
برای انتقال دامنه به میهن وب هاست لازم است تا شرایط زیر برای دامنه شما صدق نماید :
1- از تاریخ ثبت و تمدید در شرکت ثبت کننده دامنه 60 روز سپری شده باشد.
2- دامنه شما در حالت بازخرید( redemption) قرار نداشته باشد.
3- چنانچه در شرکت قبلی دامنه شما وارد دوره بازخرید شده و تمدید نموده اید، از تاریخ تمدید دامنه 60 روز گذشته باشد.
4- از شرکت ثبت کننده دامنه بخواهید که دامنه را از حالت قفل خارج نموده و کد انتقال را در اختیارتان قرار دهد.
5- کد انتقال دامنه خود را در یک فایل txt. ذخیره نموده و طی درخواست پشتیبانی برای بخش پشتیبانی میهن وب هاست ارسال نمایید.
نکته: اگر دامنه در حالت بازخرید وجود نداشته باشد و در حین انتقال نیز به این دوره وارد نشود، امکان انتقال برای آن وجود دارد.
نکته: روند انتقال دامنه به میهن وب هاست با تمدید همراه بوده و صرفا هزینه تمدید دامنه دریافت میشود و پس از تکمیل روند به تاریخ انقضای دامنه یک سال اضافه خواهد شد. (در صورتیکه دامنه شما شرایط ذکر شده در بالا را داشته باشد)
faqmark آیا امکان تمدید دامنه IR در حالت قفل از سمت میهن وب هاست وجود دارد؟
بله، این امر امکان پذیر است. لیکن برای تمدید دامنه های IR در حالت قفل هزینه 6000 هزار تومان به صورت مجزا علاوه بر هزینه تمدید، دریافت میشود (این هزینه توسط نیک بابت بازگشایی قفل دریافت میگردد).
faqmark چگونه میتوانم دامنه بین المللی خود را به میهن وب هاست منتقل نمایم؟
برای این مورد لازم است تا نام دامنه را طی درخواستی برای تیم پشتیبانی ارسال کنید تا پس از بررسی این مورد که دامنه در چه پنلی ثبت شده است، روال کار شرح داده شود.
faqmark آیا امکان انتقال دامنه IR به میهن وب هاست وجود دارد ؟
دامنه ir چون در شناسه نیک قرار دارد، میتوانید از میهن وب هاست دامنه را تمدید نمایید.
هزینه تمدید یک ساله دامنه 6000 تومان و پنج ساله آن 16000 تومان میباشد.
برای این مورد لازم است تا کاربر حتما به شناسه ایرنیک دامنه دسترسی داشته باشد.
faqmark آیا امکان ثبت دامنه های یک حرفی و دو حرفی وجود دارد؟
خیر ، دامنه های یک حرفی و دو حرفی توسط میهن وب هاست قابل ثبت نیستند.
faqmark آیا امکان لغو و یا تغییر نام دامنه ثبت شده ، وجود دارد ؟
این امر برای دامنه های بین المللی امکان پذیر نمی باشد، زیرا امکان استرداد وجه از سمت پنل دامنه وجود ندارد. اما برای دامنه های ir اگر که دامنه توسط سازمان ایرنیک، تایید نهایی نشده باشد، امکان پذیر خواهد بود
faqmark آیا برای خرید دامنه های IR حتما نیاز به شناسه نیک است؟
هر شخصی برای اینکه یک دامنه ir به نام خودش داشته باشد باید در سایت www.nic.ir ثبت نام نماید. پس از ثبت نام به هر شخص یک شناسه که اصطلاحا به آن شناسه نیک گفته می شود اختصاص داده میشود. با داشتن این مورد میتوانید از سایت میهن وب هاست اقدام به ثبت دامنه های ir کنید.
لازم به ذکر است شناسه نیک (Nic Handle) مختص دامنه های ir است و برای دامنه های بین المللی همچون com و org و ... استفاده نمیگردد.
faqmark آیا میهن وب هاست امکان خرید دامنه های رزرو شده را فراهم میکند؟
خیر، دامنه های رزرو شده مانند web.co - web.net و ... توسط میهن وب هاست قابل ثبت نیستند.
faqmark آیا توسط میهن وب هاست امکان ثبت دامنه های فارسی را دارم؟
خیر ، این مورد توسط میهن وب هاست ثبت و پشتیبانی نمی شود.
faqmark چرا هزینه خرید دامنه IR در ایرنیک با میهن وب هاست متفاوت می باشد؟
شرکت هایی که از ایرنیک نمایندگی دریافت می کنند، برای ثبت و تمدید دامنه از قیمت نمایندگی استفاده می کنند که قیمت پایین تری نسبت به ثبت و تمدید دامنه در ایرنیک دارند.
faqmark زمان فعالسازی دامنه های IR و بین المللی به چه صورت است ؟
دامنه های IR بعد از ثبت می بایست توسط NIC.ir تایید شوند ، تایید دامنه های IR در شرایط عادی یک روز زمان می برد و در برخی موارد برای ثبت دامنه IR می بایست به ایرنیک مدارک خود را ارسال نمایید. در این مورد پس از بررسی توسط سازمان مربوطه ، دامنه فعال خواهد شد.
دامنه های بین المللی اگر جز دامنه های خاص و رزرو شده نباشند، بلافاصله بعد از پرداخت فعال می شوند.
arrow

سوالات پیش از خرید

faqmark آیا در هاستهای اشتراکی، قابلیت اجرای کدهای پایتون یا امکان نصب آنها وجود دارد؟
خیر ، در هاست های اشتراکی و یا پربازدید استفاده از پایتون مجاز نمی باشد.
برای این مورد پیشنهاد میشود از سرور های مجازی یا اختصاصی استفاده نمایید.
faqmark نحوه پشتیبانی شرکت میهن وب هاست در خصوص هاست های میزبانی شده و نمایندگی ها چگونه است؟
همکاران بخش پشتیبانی 24 ساعت شبانه روز و در روزهای تعطیل پاسخگوی کاربران از طریق تلفن و تیکت می باشند.
faqmark دامنه چیست؟
دامنه در واقع نام سایت شما است که هر شخصی با تایپ آن در نوار ابزار مرورگر خود یا با جستجو در موتورهای جستجو گر به سایت شما راه پیدا می کند.
faqmark چه تفاوتی بین پسوند دامنه های مختلف وجود دارد؟
هیچ تفاوتی بین پسوند ها وجود ندارد؛ اما معمولاً هر پسوند دامنه بنا بر کاربرد خاص خود شناخته می شود. مثلا پسوند com. برای سایتهایی استفاده می شود که فعالیت تجاری دارند. پسوندهایی مانند ir. و us. نیز پسوندهای کشوری، نام دارند که برای هر کشور، منحصر به فرد هستند.
faqmark DNS چیست؟
شناسه سرور است که با ست کردن آن روی دامنه ، ارتباط بین هاست و دامنه برقرار میشود.
پس از تنظیم دی ان اس روی دامنه ir باید 12 الی 24 ساعت و دامنه های بین المللی 5 الی 6 ساعت صبر کنید تا اتصال برقرار شود.
faqmark آیا شرکت میهن وب هاست از سرویس من بکاپ تهیه می کند؟
- مسئوليت بکاپ گرفتن در سرورهاي اختصاصي - سرور های مجازی - هاست های دانلود- هاست های پشتیبان، صرفا به عهده خود خريدار مي باشد و شرکت در اين زمينه هيچگونه مسئوليتي ندارد. البته در سرور مجازی/ اختصاصی ایران، میهن وب هاست 50 گیگ فضای بکاپ رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهد تا از آن برای بکاپ گیری استفاده کنند.
- شرکت جهت امنيت بيشتر، از کليه سرویس های اشتراکی کاربران (بجز موارد ذکر شده در بالا) به صورت هفتگی نسخه پشتيبان تهيه مي کند و همواره دو نسخه آخر را در سرور های خود نگهداری می نماید. از سوی دیگر از دیتابیس این سرویس ها نیز به صورت مجزا، هر روز بکاپ گرفته می شود. البته شرکت تعهدی نسبت به صحت، کارکرد و یا وجود اين نسخه ها ندارد و جهت همکاری با کاربران این اقدام صورت میگیرد.
faqmark فرق هاست با سرور مجازی و سرور اختصاصی چیست؟
در هاست های اشتراکی همان گونه که از نام آن پیدا است منابع سرور بین هاست شما و سایر کاربران مشترک است و میزان این منابع نیز محدود است لذا برای میزبانی سایتهای پر بازدید مناسب نیستند. از سوی دیگر به منظور حفظ امنیت سایت ها، دسترسی ها نیز در هاست ها محدود می باشد. البته در این بین ، هاست های پربازدید نیز قرار دارند که دارای منابع سخت افزاری بیشتری نسبت به هاست های معمولی هستند و گزینه مناسبی برای سایت هایی با ترافیک بالا می باشند.
در سرور اختصاصی کل منابع سخت افزاری سرور به سایت شما اختصاص داده میشود و عملا شما مدیر سرور خواهید بود و محدودیتی برای سرویس شما لحاظ نمی گردد. هزینه این سرور ها زیاد بوده و عموما برای فعالیت های حرفه ای استفاده میشوند.
سرور های مجازی بین هاست های اشتراکی و سرورهای اختصاصی قرار دارند.
هر VPS مقدار مشخصی از سخت افزار سرور اصلی را در اختیار دارد و شامل محدودیت هایی در HARD، CPU و RAM می شود.
faqmark برای سایت های پر بازدید چه سرویسی را پیشنهاد میکنید؟
چنانچه تعداد کاربران آنلاین یک سایت زیاد باشد یا منابع مورد نیاز توسط اسکریپت و افزونه بالا باشد، سایت مذکور در زمره سایت های پر بازدید قرار میگیرد. در این حالت استفاده از هاست پربازدید، سرور مجازی یا سرور اختصاصی با توجه به منابع مورد نیاز، پیشنهاد می شود.
faqmark فرق هاست لینوکسی و هاست ویندوزی در چیست؟
هاست لینوکس مخصوص سایتهایی است که زبان برنامه نویسی آنان PHP و هاست های ویندوز مخصوص سایتهایی با زبان برنامه نویسی ASP هستند.
faqmark آیا امکان خرید چند ساله هاست وجود دارد؟
خیر، این مورد امکان پذیر نمی باشد. البته در موارد استثنا پس از امکان سنجی تا دو سال نیز امکان تمدید برای بعضی از سرویس ها وجود دارد.
faqmark آیا امکان ارتقا پس از خرید وجود دارد؟
بله، امکان ارتقا به پلن های بالاتر همان سرویس با پرداخت مابه التفاوت فراهم خواهد بود.
faqmark تحویل سرور مجازی و سرور اختصاصی چه زمانی طول می کشد؟
در صورت تمایل جهت کانفیگ ، سرور مجازی بین 1 تا 2 روز کاری و سرور اختصاصی بین 2 تا 4 روز کاری در اختیارتان قرار داده میشود.
faqmark هاست چیست ؟
در اصطلاح به معنای میزبان می باشد ولی به صورت عملی در بحث اینترنت، به فضایی گفته میشود که به یک سایت برای بارگذاری مطالب ، عکس و فیلم اختصاص داده می شود.
faqmark چرا قیمت ها در میهن وب هاست نسبت به شرکت های دیگر کمتر می باشد؟
شرکت میهن وب هاست با داشتن دیتا سنتر اختصاصی و همچنین فعالیت با شرکت های معتبر دنیا نظیر هتزنر آلمان تمام تلاش خود را جهت جلب رضایت کاربران و ارائه بهترین خدمات، به آنان نموده است.
این تضمین به شما داده میشود که خانواده میهن وب هاست صداقت را سر لوحه فعالیت خود قرار داده است و تمامی مشخصاتی که برای هر پلن در سایت ذکر شده عینا پس از خرید به شما تحویل داده میشود.
تمام تلاش و امید تیم میهن وب هاست ارائه میزبانی خوب و فراهم نمودن شرایط همکاری پیوسته با کاربران این مجموعه است. لذا شرکت به تعهد خود عمل کرده است و سرویس های مناسب با قیمت های منطقی در اختیار کاربران قرار داده است تا صداقت خود را در این امر نشان دهد.
البته دارا بودن دیتاسنتر اختصاصی نیز موجب شده است که هزینه ها سرشکن گردد و هیچ هزینه مازاد برای اجاره سرور پرداخت نشود.
faqmark چه زمانی هاست خریداری شده تحویل داده میشود؟
تمام سرویس ها به جز سرورهای مجازی و سرور های اختصاصی به محض پرداخت فاکتور، فعال خواهند شد و اطلاعات سرویس توسط ایمیلی که برای کاربر ارسال میشود در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.
faqmark آیا میهن وب هاست ، سرویس تست در اختیار من قرار می دهد؟
خیر ، سرویس تست توسط میهن وب هاست ارائه نمی شود. اما در صورت تمایل آی پی سرور در اختیار شما قرار داده می شود تا جهت بررسی از آن ping گرفته شود.
همچنین چنانچه سرویس های هاست اشتراکی به صورت سالانه خریداری شوند تا سه روز ضمانت بازگشت وجه دارند لذا می توان این مورد را خریداری نموده و در صورتیکه رضایت شما جلب نشد ، در مدت سه روزه می توانید درخواست عودت وجه را داشته باشید.
faqmark پهنای باند چیست؟
پهنای باند عبارت است از میزان تبادل اطلاعات شما و کاربران سایتتان در واحد زمان. در واقع پهنای باند مجموع اطلاعاتی است که از سایت شما دانلود و یا آپلود می شود.
faqmark آپتایم سرویس ها به چه صورت است؟
آپتایم سرور ها 99.99 درصد است. کلیه سرویس های هاستینگ توسط سیستم مانیتورینگ بررسی خواهند شد و در صورت بروز مشکل و یا بار اضافی سریعا مشکل بر طرف خواهد شد.
faqmark آیا سرویس ها گارانتی بازگشت وجه دارند؟
کليه سرويس هاي سالیانه شرکت به استثناي سرويس هاي ماهیانه و موارد زير داراي 3 روز ضمانت برگشت وجه از زمان پرداخت مي باشند.
• دامین
• سرور اختصاصی
• سرور مجازی
• هاست دانلود
• هاست پربازدید
• قالب
• سرویس تبدیل وبلاگ به وب سایت
• طراحی و برنامه نویسی
• دستمزد های دریافتی به جهت انجام امور مشتری
• خدمات SSL

faqmark آیا انتقال اطلاعات از هاستینگ دیگر به هاستینگ شما هزینه دارد؟
خیر این مورد به صورت رایگان انجام خواهد شد.
faqmark آیا امکان ارائه هاست سفارشی وجود دارد؟
خیر، تنها می توانید از پلن های داخل سایت انتخاب و خریداری نمایید.
faqmark آیا با اتمام فضای هاست امکان خرید فضا به تنهایی وجود دارد؟
خیر، برای این مورد لازم است تا کاربر سرویس فعلی خود را با پرداخت هزینه ما به التفاوت به پلن بالاتر ارتقا دهد.
faqmark با توجه به اینکه در آغاز فعالیت خود قرار دارم، شما چه هاستی را پیشنهاد می کنید؟
با توجه به محتوایی که مد نظر دارید اگر در آغاز فعالیت قرار دارید و سایت شما بازدید بالایی ندارد، می توانید از هاست های اشتراکی استفاده نمایید . دقت نمایید که برای بازدید کنندگان بیشتر و یا حالاتی که منابع بالاتری نیاز است، باید از هاست پربازدید، سرور های مجازی یا سرورهای اختصاصی بهره ببرید. توجه داشته باشید که با 8 کاربر آنلاین، در روز حدود 700 هزار بازدید کننده برای سایت خود می توانید متصور شوید (البته این مورد بستگی به بهینه بودن کدهای برنامه نویسی و استفاده از اسکریپت و قالب استاندارد دارد)
اگر بازدید کنندگان شما بیشتر کاربران ایرانی هستند و محتوای سایت شما دانلودی نیست سرویس های ایران سرعت به مراتب بیشتری را برای کاربران شما فراهم می کنند در غیر این صورت لازم است تا از سرویس های آلمان استفاده کنید.

faqmark دامنه را از یک شرکت دیگر خریده ام می توانم به هاست شرکت شما متصل کنم ؟
بله، برای این مورد می توانید هاست مد نظر را خریداری نمایید و DNS هاست را روی دامنه خود تنظیم کنید.
faqmark آیا میهن وب هاست دیتاسنتر اختصاصی دارد؟ سرورهای شما در کجا قرار دارد؟
بله، دیتاسنتر اختصاصی میهن وب هاست در محل دیتاسنتر شرکت در شهر رشت واقع شده است.
faqmark برای داشتن سایت به چه مواردی نیاز است ؟
برای این مورد لازم است تا شما یک نام انحصاری برای سایت خود که اصطلاحا نام دامنه گفته می شود و همچنین فضایی برای بارگذاری مطالب سایت که هاست نامیده می شود، خریداری نمایید .
همچنین برای داشتن سایتی مقبول و حرفه ای لازم است تا قالبی مناسب برای سایت فراهم کنید. این مورد را میتوانید از مجموعه قالب های سایت www.ghaleb.biz که زیر مجموعه خانواده میهن وب هاست است سفارش دهید تا پس از خرید، به صورت رایگان بر روی سرویس شما نصب شود.
faqmark چه مقدار فضا و پهنای باند ماهانه برای من در آغاز فعالیت نیاز است؟
در این مورد نمی توان عدد و رقمی ذکر نمود زیرا این مورد بستگی به تصمیمات مدیریتی ، محتوا و همچنین دامنه فعالیت سایت دارد. اما شما می توانید از پلن های ابتدایی فعالیت خود را آغاز نموده و هر زمان به منابع بیشتر نیاز داشتید با پرداخت هزینه مابه التفاوت به پلن بالاتر سرویس خود را ارتقا دهید.
faqmark با توجه به اینکه بحث سئو و رنک سایت برای من مهم است، شما چه سرویس را به من پیشنهاد میدهید؟
نظر به اینکه تاثیر بارگذاری سایتها در سرور های خارجی در بحث سئو غیر قابل انکار است لیکن شرکت میهن وب هاست تصمیماتی اتخاذ نموده که با فراهم نمودن بسترهایی در سطح شبکه، رنک و رتبه سئوی سایتهایی که در سرورهای ایران قرار دارند را بهبود ببخشد. لذا چنانچه کاربران شما اکثرا ایرانی هستند و سایت شما محتوای دانلودی ندارد ، سرویس های ایران مناسب خواهند بود.
faqmark آیا می توانیم از قالب های موجود در سایت ghaleb.biz روی سایتی که در شرکت دیگری قرار دارد استفاده کنم؟
بله ،برای این مورد لازم است تا اطلاعات هاست خود را به همراه نام قالب انتخابی از بخش پشتیبانی میهن وب هاست ارسال نمایید تا پس ار بررسی هاست شما جهت دارا بودن استانداردهای لازم فاکتور قالب صادر گردد.
پس از پرداخت فاکتور، قالب مذکور توسط تیم نصب اسکریپت بر روی هاست مورد نظر نصب خواهد شد.
faqmark هنگام ارتقا هاست هزینه کامل پرداخت می شود؟
جهت ارتقا هاست هزینه مابه التفاوت توسط کاربر پرداخت خواهد شد.
faqmark چگونه می توانم هاست و دامنه خود را به میهن وب هاست منتقل کنم ؟
وارد ناحیه کاربری خود در میهن وب هاست شوید و از طریق درخواست پشتیبانی اطلاعات زیر را ارسال نمایید:
1. نام سرویس خریداری شده جهت انتقال اطلاعات به آن
نکته : در صورتی که هاست مبدا شما سی پنل است، در میهن وب هاست نیز هاست سی پنل خریداری نمایید تا انتقال و بازگردانی اطلاعات بصورت فول بکاپ انجام شود ، در صورت تفاوت در کنترل پنل هاست ها انتقال بصورت دستی انجام می شود و ایمیل ها نیز منتقل نمی شوند.
2. کنترل پنل هاست مبدا
3. لینک مستقیم دانلود فول بکاپ
4. نام دامنه موردنظر جهت بررسی انتقال دامنه، همراه با انتقال دامنه تمدید دامنه نیز انجام می شود و می بایست هزینه تمدید را پرداخت نمایید.
نکته: اگر نیاز به انتقال اکانت های ایمیل خود داشتید اما دو کنترل پنل مبدا و مقصد متفاوت بودند، حتما نیاز است تا در درخواست پشتیبانی این مورد را مطرح سازید تا همکاران به ازای دریافت هزینه، ایمیل های شما را نیز انتقال دهند.
faqmark می توانم از کد تخفیف استفاده کنم ؟
برای کاربران جدید که قصد خرید هاست سالانه دارند، کد تخفیف 5 درصد mihanpro ارائه می شود. بعد از خرید اولین هاست کد تخفیف به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
در زمینه ارائه تخفیف، شما می توانید طبق لیست زیر، از کد تخفیف انحصاری ( منحصر به شما ) استفاده نمایید.
سطح اول، تخفیف 17 درصدی و تعداد هاست لازم برای فعال سازی، 3 عدد
سطح دوم، تخفیف 20 درصدی و تعداد هاست لازم برای فعال سازی، 8 عدد
سطح سوم، تخفیف 22 درصدی و تعداد هاست لازم برای فعال سازی، 13 عدد
سطح چهارم، تخفیف 24 درصدی و تعداد هاست لازم برای فعال سازی، 18 عدد
سطح پنجم، تخفیف 26 درصدی و تعداد هاست لازم برای فعال سازی، 23 عدد
در صورتی که شامل هر یک از سطوح تخفیف بالا باشید، میتوانید با ارسال درخواست پشتیبانی تقاضای فعال سازی کد تخفیف اختصاصی نمایید.
faqmark می خواهم سایت آموزشی یا فروش فایل راه اندازی کنم و به فضای زیادی نیاز دارم ، پیشنهاد شما چیست ؟
در کنار هاست اصلی خود هاست دانلود نیز خریداری نمایید تا ضمن صرفه جویی در هزینه، دسترسی و مدیریت بهتری بر روی فایل های خود داشته باشید. یکی از مزیت های هاست دانلود انتقال فایل بصورت سرور به سرور می باشد. همچنین سرعت بالاتری در آپلود و دانلود فایل ها نیز خواهید داشت. با این کار فضای هاست اصلی شما نیز سریعا تکمیل نخواهد شد.
faqmark چرا هاست ایران ارزان تر است ؟
با توجه به اینکه این هاست ها در دیتاسنتر اختصاصی میهن وب هاست میزبانی می شوند و نوسانات قیمت ارز بر روی آنها نسبت به سرویس خارجی که به صورت ماهیانه به دیتاسنتر اروپایی پرداخت انجام میشود، تاثیر کمتری دارد، هزینه این هاست ها به نسبت هاست های خارجی کمتر است.
faqmark تفاوت کنترل پنل دایرکت ادمین و سی پنل در چیست ؟
در هاست های لینوکس عمدتا از دو نوع کنترل پنل رایج سی پنل و دایرکت ادمین استفاده می شود، در حقیقت تفاوت خاصی در این دو کنترل پنل وجود ندارد ، اما از نظر کاربرپسند بودن سی پنل وضعیت بهتری نسبت به دایرکت ادمین دارد و امکانات بیشتری برای بررسی و مدیریت منابع در اختیار شما قرار می دهد. از سوی دیگر امکاناتی که برای سی پنل در پنل کاربری شما در میهن وب هاست در نظر گرفته شده است، بیش از دایرکت ادمین است.
faqmark تفاوت هاست های ایران و آلمان در چیست ؟
هاست های ایران به دلیل اینکه در داخل کشور میزبانی می شوند از سرعت بالاتری در لود سایت ها برخوردار می باشند. به سایت هایی که بازدیدکنندگان آنان بیشتر از داخل کشور هستند ، هاست ایران پیشنهاد می شود. به کاربرانی که قصد راه اندازی سایت آپلود و دانلود دارند، هاست خارج از کشور پیشنهاد می شود. پشتیبانی فنی در هاست های ایران به دلیل قرارگیری در محل دیتاسنتر شرکت سریعتر و دقیقتر انجام می شود. در مقابل هاست های آلمان برای وب سایت هایی که کاربران آنها اکثرا خارج از کشور هستند، مناسب تر می باشند.
faqmark تفاوت سرور مجازی و اختصاصی در چیست؟
سرورهای مجازی با استفاده از نرم افزارهای مجازی ساز ایجاد می شوند. به این صورت که بخشی از منابع سرور به یک سرور مجازی اختصاص داده می شود. البته منابع در سرور مجازی به جز پورت شبکه و cpu بصورت اختصاصی به کاربر ارائه می گردد.
در سرورهای اختصاصی تمامی منابع ذکر شده عینا در اختیار کاربر قرار می گیرد و سرور در محل دیتاسنتر به صورت فیزیکی قرار دارد.
arrow

هاست

faqmark SMTP چیست ؟
مخفف Simple Mail Transfer Protocol و یک پروتکل برای انتقال ایمیل است . SMTP به وسیله نام دامنه ، مستقیم ایمیل ها را ارسال می کند .
faqmark POP3 چیست ؟
مخفف Post Office Protcol 3 و يك پروتكل دريافت ايميل است . با استفاده از اين پروتکل بدون نياز به مراجعه به سايت سرويس دهنده، میتوان ایمیل ها را دريافت و ذخيره كرد.
براي دريافت ايميل به صورت POP3 ، کامپیوتر بايد داراي يك client دريافت باشد . مانند Mozilla Thunderbird و یا Microsoft Outlook .
faqmark نحوه نصب SSL رایگان در هاست های سی پنل به چه صورت است ؟
برای فعالسازی SSL لازم است تا از آموزش زیر استفاده شود:
https://my.mihanwebhost.com/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=535
در صورت مشاهده هرگونه خطا پس از نصب، می توانید این مورد را با واحد پشتیبانی میهن وب هاست در میان بگذارید
faqmark آیا در هاست های اشتراکی محدودیت ارسال ایمیل وجود دارد ؟
بله، تعداد ایمیلهای ارسالی از طریق smtp در ساعت نباید بیش از 30 عدد باشد. (این مورد در هاست های پربازدید 90 ایمیل در ساعت می باشد)
همچنین ایمیلهای ارسالی از طریق php در روز نباید بیش از 150 عدد باشد.
faqmark در سرویس های نمایندگی چند سایت می توانم راه اندازی کنم ؟
به میزان فضایی که در اختیار شما قرار داده شده است می توانید اکانت ایجاد نمایید. اما با توجه به تغییر رویه سی پنل به ازای تعداد دامنه های متصل به نمایندگی سی پنل، هزینه جداگانه دریافت می شود. به طور مثال برای اتصال 5 دامنه به نمایندگی سی پنل، سالانه 300 هزار تومان دریافت خواهد شد. در سرویس های نمایندگی دایرکت ادمین نیز در پنل اول تا 10 دامنه و در پنل دوم تا 20 دامنه به صورت رایگان به نمایندگی متصل می شوند و هزینه هر دامنه بیشتر نیز جداگانه دریافت می گردد
faqmark هاست های اشتراکی از وردپرس و جوملا پشتیبانی می کنند ؟
بله ، هاست های اشتراکی لینوکس سازگاری کاملی با سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا دارند.
faqmark هاست ها وارز هستند؟
هاست های آلمان وارز نمیباشند، اما هاست های ایران وارز هستند و می توانید انواع اسکریپت های نال شده را بر روی هاست ایران نصب نمایید.
faqmark در سرویس نمایندگی قابلیت Oversell وجود دارد ؟
خیر ، Oversell به معنای مصرف بیش از حدمجاز است، یعنی کاربر بیش از فضایی که در اختیار دارد به اکانت های خود اختصاص دهد. هاست های نمایندگی چنین قابلیتی ندارند.
faqmark مقدار رم و CPU اختصاص داده شد در هاست های اشتراکی چه میزان است ؟
حداکثر CPU در ميزباني اشتراکي 5 درصد در بازه زماني 2 دقيقه می باشد.( البته در هاست های پر بازدید 4 هسته cpu برای هر کاربر در نظر گرفته شده است)
حداکثر Ram در ميزباني اشتراکي برای هر کدام از سرویس ها به صورت زیر است:
تمام هاست های لینوکس سی پنل ( ایران – آلمان ):
RAM: 1 G
MEMORY LIMIT: 300MB
تمام هاست های پر بازدید:
RAM: نامحدود
MEMORY LIMIT: 1G
تمام هاست های ویندوزی ( ایران – آلمان ):
RAM: 300MB
MEMORY LIMIT: 280MB
تمام هاست های لینوکس دایرکت ادمین:
RAM: 250MB
MEMORY LIMIT: 250MB
faqmark امکان خرید پهنای باند در هاست ایران وجود دارد؟
خیر، امکان خرید پهنای باند اضافی در هاست های ایران وجود ندارد و در صورت نیاز به پهنای باند بیشتر می بایست هاست خود را به پلن بالاتر ارتقا دهید. در هاست لینوکسی آلمان امکان فاکتور نمودن مجزا پهنای باند وجود دارد فلذا لازم است تا تیکت ارسال نمایید که هزینه ها اطلاع رسانی شود
faqmark می توانم کنترل پنل دایرکت ادمین را به سی پنل تغییر دهم ؟
بله ، امکان تغییر کنترل پنل وجود دارد ، توجه داشته باشید بروی یک سرور نمی توان کنترل پنل یک هاست را تغییر داد و می بایست سرور شما تغییر و به یک سرور سی پنلی منتقل شود ، در این انتقال آیپی درگاه پرداخت و آیپی هاست به همراه DNS ها تغییر می کند. همچنین انتقال محتویات به صورت دستی انجام شده و صرفا محتویات سایت و دیتابیس منتقل خواهد شد. مواردی همچون محتویات ایمیل و تنظیمات دیگر منتقل نمیشوند.
درخواست خود را برای بخش پشتیبانی ارسال نمایید تا راهنمایی های لازم در این خصوص ارائه شود.
faqmark می توانم هاست آلمان را به ایران منتقل کنم؟
بله ، امکان انتقال هاست شما از آلمان به ایران وجود دارد ، مابه التفاوت سرویس فعلی بعد از تایید محاسبه و در سرویس جدید اعمال می شود. البته با تغییر سرویس آی پی هاست ، آی پی درگاه پرداخت و DNS هاست تغییر می یابد.
faqmark آیا هاست شما از مجتنو پشتیبانی می کند ؟
مجنتو جزء نرم افزارهایی است که امکان نصب آن روی هاست های اشتراکی وجود ندارد برای راه اندازی مجنتو می بایست از سرور مجازی یا اختصاصی استفاده کنید.
faqmark امکان ثبت دامنه های بین المللی و خرید هاست بصورت 2 ساله یا بیشتر وجود دارد ؟
بله، می توانید دامنه های بین المللی برای چند سال (نهایت 10 سال از زمان ثبت دامنه) تمدید نمایید. در مورد هاست ها نیز تمدید به صورت سالانه است اما برای برخی از سرویس ها در شرایط استثنا و پس از امکان سنجی، می توان تمدید دو ساله انجام داد.
faqmark امکان اضافه کردن ادان دامنه اضافی به هاست وجود دارد ؟
بله، برای خرید ادآن دامنه اضافی با پشتیبانی میهن وب هاست تماس بگیرید. در نظر داشته باشید که نهایت 3 ادان به هر هاست اضافه می شود.(به جز هاست پر بازدید و هاست ویندوز که امکان اضافه نمودن ادان برای آن وجود ندارد)
البته برای سایت هایی که بازدید بالایی ندارند، پیشنهاد می شود تا از این امکان استفاده کنید در غیر این صورت با افزایش سایت های متصل به یک هاست، سرعت افت خواهد نمود
faqmark چگونه میتوانم وردپرس شبکه راه اندازی کنم؟
جهت راه اندازی وردپرس شبکه می بایست وایلدکارد در هاست شما فعال باشد. درخواست فعالسازی وایلدکارد را به بخش پشتیبانی ارسال نمایید تا فاکتور خدمتتان ارسال گردد.
faqmark می توانم از نرم افزار لیچ بر روی هاست دانلود استفاده کنم ؟
بله ، می توانید از نرم افزار لیچ برای انتفال اطلاعات بین سروری استفاده نمایید. جهت نصب رایگان نرم افزار لیچ ، درخواست خود را برای واحد پشتیبانی ارسال نمایید.
faqmark از هاست دانلود بک آپ تهیه می شود ؟
خیر، در هاست های دانلود به دلیل حجم بالای اطلاعات بکاپ تهیه نمی شود و کاربران برای امنیت اطلاعات خود از هاست پشتیبان استفاده می کنند، بعد از خرید هاست پشتیبان به پشتیبانی میهن وب هاست درخواست ارسال نمایید تا تنظیمات بکاپ گیری خودکار از هاست دانلود بر روی هاست پشتیبان انجام شود.
faqmark آیا بر روی هاست های ایران قطعی وجود دارد ؟
سرورهای ایران دارای کانکشن های متعددی جهت حفظ و پایداری شبکه می باشند و بطور میانگین از آپتایم 99.99 درصد برخوردار هستند ، با توجه به استفاده از جدیدترین سخت افزارها در راه اندازی سرورها، سرعت لود سایت در سرورهای ایران وضعیت بهتری نسبت به هاست های خارج از کشور دارد .
faqmark امکان تبدیل هاست معمولی به هاست نمایندگی وجود دارد ؟
بله ، برای این مورد لازم است تا یک درخواست پشتیبانی برای میهن وب هاست ارسال نمایید تا فاکتور ما به التفاوت ارتقا را برایتان صادر نمایند.
faqmark با ارتقا هاست مشکلی برای فایل های سایتم بوجود می آید ؟
در روند ارتقای سرویس، سرور و یا محتویات و تنظیمات آن تغییر نمی کند و بدون قطعی، صرفا پلن فعلی آن به پلن جدید تغییر خواهد کرد.
faqmark زمان تمدید هاستم گذشته است، در صورت تمدید سایت در دسترس قرار خواهد گرفت ؟
در صورتی که هاست شما در حالت معلق یا suspend باشد، بلافاصله بعد از پرداخت فعال خواهد شد. در صورتیکه مدت زمان زیادی از تمدید نشدن هاست می گذرد برای فعالسازی هاست به بخش پشتیبانی تیکت ارسال نمایید. بعد از بررسی هاست شرایط تمدید ارسال می شود.
faqmark امنیت سرورهای میهن وب هاست چگونه است ؟
سرورهای میهن وب هاست از فایروال های نرم افزاری و سخت افزاری قدرتمندی استفاده می کند و امنیت از سمت سرور تامین شده است. این سرور ها دارای آنتی ویروس های قوی و شبکه های آنتی دیداس هستند.
faqmark چرا ایمیل های ارسالی در هاست من برگشت می خورند ؟
این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد :
1. ایمیل شما توسط شرکت یا شرکتهای ارائه سرویس ایمیل مانند outlook , google و یا yahoo مسدود شده باشد
2. ممکن است میل سرور مقصد آیپی سرور را بلاک کرده باشد
3. ممکن است برای آی پی ارسال ایمیل شما مشکلی به وجود آمده باشد
در هر کدام از موارد فوق ابتدا درخواست پشتیبانی ارسال نمایید تا امکان بررسی تخصصی فراهم گردد.
faqmark میهن وب هاست، هاست دانلود ایران ارائه می کند ؟
خیر، می توانید از هاست دانلود آلمان یا سرو مجازی/ اختصاصی آلمان استفاده نمایید.
faqmark میهن وب هاست از کدام دیتاسنترها استفاده می کند ؟
هاست های آلمان از دیتاسنتر هتزنر و هاست های ایران در دیتاسنتر اختصاصی میهن وب هاست میزبانی می شوند.
faqmark چگونه می توانم مشخصات ناحیه کاربری را تغییر دهم ؟
در نظر داشته باشید که شما مجاز نمی باشید کل اطلاعات مندرج در ناحیه کاربری را تغییر دهید. مواردی که مد نظر دارید، در یک درخواست پشتیبانی ارسال نمایید تا همکاران امکان سنجی نموده و شما را راهنمایی کنند.

faqmark ایمیل و پسورد ورود به ناحیه کاربری را فراموش کرده ام، راه حل چیست؟
از آموزش زیر می توانید جهت تغییر ایمیل ناحیه کاربری اقدام نمایید:
http://my.mihanwebhost.com/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=256
پس از ثبت درخواست منتظر بمانید تا پاسخ برای شما ارسال شود
faqmark می خواهم به جای DNS های پیشفرض هاست از DNS اختصاصی استفاده کنم ؟
امکان استفاده از DNS اختصاصی بر روی دامنه وجود دارد ،جهت فعالسازی، به پشتیبانی مهین وب هاست درخواست تنظیم dns اختصاصی ارسال نمایید.
هزینه این مورد در هاست ها 10 هزار تومان می باشد
faqmark آیا می توان در هاست دانلود سایت راه اندازی کرد؟
خیر، در هاست دانلود دیتابیس فعال نیست و به دلیل فعال نبودن توابع اولیه، امکان راه اندازی سایت پویا (همچون وردپرس و جوملا و ...) وجود ندارد. البته اجرای فایل php در این سرویس ها فراهم است.
faqmark امکان اضافه کردن حجم اضافی به سرویس نمایندگی وجود دارد ؟
بله ، هر زمان به حجم بیشتری بر روی سرویس نمایندگی خود نیاز داشتید به بخش پشتیبانی میهن وب هاست تیکت ارسال نمایید تا فاکتور ما به التفاوت برای شما صادر شود.
faqmark هاست خریداری شده چه زمانی فعال می شود ؟
بلافاصله بعد از پرداخت فاکتور، هاست شما قابل استفاده است و اطلاعات هاست برای شما ایمیل خواهد شد.
faqmark در هنگام نصب قالب و بسته نصبی با خطای php time limit مواجه می شوم، راه حل چیست ؟
در هاست های اشترکی php time limit بر روی 60 تنظیم شده است و امکان افزایش آن حتی بصورت لحظه ای وجود ندارد، راه حل آن نصب بسته نصبی در لوکال است. پس از این مرحله می توانید اطلاعات سایت و دیتابیس را بصورت جدا به هاست منتقل کنید، برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی میهن وب هاست تماس بگیرید.
faqmark می خواهم از طریق نرم افزار به دیتابیس هاست متصل شوم، این امکان وجود دارد ؟
ارتباط با دیتابیس بصورت ریموت در هاست های اشتراکی امکان پذیر نمی باشد.
البته در هاست اشتراکی ویندوزی، امکان ریموت به دیتابیس mssql وجود دارد.
faqmark آیا می توان دو سایت بر روی یک هاست راه اندازی کرد ؟
بله ، می توانید بصورت همزمان دو سایت در یک هاست داشته باشید. همچنین در صورت نیاز می توانید درخواست دهید ادان دامنه اضافی به هاست شما افزوده شود. توجه داشته باشید هر هاست برای راه اندازی یک سایت مناسب است و راه اندازی چند سایت در یک هاست ، کیفیت را کاهش و زمان لود سایت های شما را بالا می برد.
faqmark تهیه آیپی اختصاصی چه فوایدی دارد؟
1. مشاهده سایت با آیپی
2. بهبود سئو سایت در هاست های اشتراکی
3. دریافت گواهینامه SSL در مواردی که هاست از SNI پشتیبانی نمی کند
4. جلوگیری از اسپم شدن ایمیل ها
faqmark چرا نمی توانم سایتم را مشاهده کنم ، اما سایت برای کاربران در دسترس است؟
ممکن است آیپی شما در سرور بلاک شده باشد، برای این مورد وارد ناحیه کاربری شده و از منوی سریع گزینه " رفع انسداد آیپی توسط فایروال " را انتخاب نمایید. در گام بعد کش مرورگر را پاک کرده و با اینترنت دیگر بررسی کنید، اگر با هیچ یک از این روش ها سایت در دسترس قرار نگرفت از طریق سایت PING.EU ، آی پی خود را دریافت کرده و به واحد پشتیبانی ارائه دهید تا این مورد پیگیری گردد.
faqmark چرا ایمیل هایم اسپم می شود؟
در هاست های اشتراکی اسپم شدن ایمیل ها با توجه به تعداد کاربرانی که از یک آی پی استفاده می کنند امری اجتناب ناپذیر است و این مورد به قوانین دریافت کننده های ایمیل مربوط میگردد. برای رفع مشکل می توانید از آیپی اختصاصی استفاده کنید. هزینه آی پی در هاست ایران و هاست های خارج از کشور متفاوت می باشد ، برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی میهن وب هاست تماس بگیرید.
البته قبل از تهیه آی پی لازم است تا با همکاران پشتیبانی مشورت نمایید تا رکورد های ارسال ایمیل و وضعیت آنها را بررسی نمایند.
faqmark چگونه می توانم بر روی هاست دایرکت ادمین SSL فعال کنم ؟
برای فعالسازی SSL در هاست دایرکت ادمین می توانید از آموزش زیر استفاده کنید:
https://my.mihanwebhost.com/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=338
اگر پس از نصب با مشکل روبرو شدید و خطا مشاهده کردید، لازم است تا با واحد پشتیبانی میهن وب هاست در ارتباط باشید.
arrow

سرور اختصاصی

faqmark چه مجازی سازی بر روی سرورهای اختصاصی نصب می شود؟
در سرورهای اختصاصی مجازی ساز esxi نصب و کرک می شود.
نرم افزار مدیریت مجازی ساز virtualizor نیازمند لایسنس است که لایسنس آن توسط شرکت میهن وب هاست ارائه نمی شود.
faqmark جهت جلوگیری از حملات چه راه کاری وجود دارد؟
در سرورهای اختصاصی ایران می توان برای سرور فایروال سخت افزاری فعال نمود که باعث جلوگیری از حملات خواهد شد. این مورد شامل هزینه بصورت ماهانه و همچنین یکبار پرداخت می باشد. در صورت تمایل جهت راه اندازی این فایروال میتوانید با پشتیبانی مکاتبه نمایید.
faqmark چه کنترل پنلی در سرورهای اختصاصی ارائه می شود؟
در سرورهای مجازی و اختصاصی لینوکسی، کنترل پنل های سی پنل، دایرکت ادمین و پلسک ارائه می شوند. این سرور ها برای وب سایت هایی که با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده اند، گزینه خوبی خواهند بود.
همچنین برای سایت هایی که با زبان برنامه نویسی ASP.NET تهیه شده اند، کنترل پنل solid CP و پلسک نصب می گردد.
faqmark آیا کنترل پنل هزینه دارد؟ اگر بله هزینه آن چگونه محاسبه می شود؟
بله کنترل پنل ها هزینه لایسنس دارند که هزینه لایسنس بصورت ماهانه دریافت می شود. هزینه های این مورد را در زمان ثبت سفارش می توانید مشاهده کنید.
کنترل پنل SolidCp که بر روی سرور های ویندوزی نصب می شود، رایگان بوده و هزینه لایسنس ندارد. لذا فقط هزینه نصب آن توسط پشتیبانی سرور دریافت میشود.
faqmark آیا نصب سیستم عامل و کنترل پنل شامل هزینه می شود؟
نصب سیستم عامل و کنترل پنل های سی پنل، دایرکت ادمین و پلسک برای اولین بار رایگان می باشد (در صورتی که لایسنس نیز از میهن وب هاست خریداری شده باشد) اما نصب SolidCp در سرور شامل هزینه می شود.
faqmark آیا انتقال اطلاعات به سرور رایگان انجام می شود؟
در این خصوص می بایست تعداد سایت ها و دیتابیس آنها بررسی گردد (در صورتی که بیش از یک سایت را بخواهید انتقال دهید و تعداد دیتابیس ها یا ادآن دامنه ها زیاد باشند، برآورد هزینه خواهد شد و قیمت دقیق پس از بررسی ها ارائه میشود)
faqmark هزینه کانفیگ سرور چقدر است؟
کانفیگ اولیه بعضی از سرور ها شامل هزینه می باشد که تنها یکبار توسط کاربر پرداخت خواهد شد برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید با پشتیبانی سرورمجازی و اختصاصی تماس بگیرید.
faqmark جهت راه اندازی سایت، سرور ایران پیشنهاد می شود یا خارج کشور؟
برای کاربرانی که وب سایت آنها مخاطب داخلی دارد و سایت دانلودی نمی باشد، سرور های ایران پیشنهاد می شود، در غیر این صورت می بایست از سرور های آلمان استفاده نمود
faqmark پورت سرورهای ایران و آلمان چگونه می باشد؟
در سرورها پورت 1000مگابیت بر ثانیه و به صورت اشتراکی است. اما در نظر داشته باشید که جهت استفاده از سرور به عنوان دانلود و آپلود، گزینه های خارج از کشور پیشنهاد می شوند.
faqmark آیا بک آپ گیری توسط میهن وب هاست از سرور ما انجام می شود؟
خیر بک آپ گیری از اطلاعات سرور توسط میهن وب هاست انجام نمی شود و انجام بک آپ گیری بر عهده کاربر می باشد. البته در سرورهای اختصاصی و مجازی ایران 50گیگ فضای رایگان خارج از سرور ارائه می شود که کاربران می توانند جهت نگهداری بک آپ از این فضا استفاده کنند(این فضا تنها در سرورهای ایران ارائه می شود)
faqmark پشتیبانی در سرورهای اختصاصی به چه صورت می باشد؟
در سرورهای اختصاصی معمولی، مدیریت سرور بر عهده کاربر می باشد و در صورت ایجاد مشکل برای سرور، تیم پشتیبانی مسئولیتی در قبال آن بر عهده نمی گیرد. در صورتی که کاربر بخواهد آن مشکل از سمت همکاران بررسی و رفع گردد، لازم است هزینه رفع مشکل را پرداخت نماید.
در سرورهای مدیریت شده، پشتیبانی بر عهده میهن وب هاست خواهد بود و مواردی که مربوط به سرور و حیطه کانفیگ بخش سرور می باشد، پشتیبانی خواهد شد.
faqmark در صورت خرید بسته بهیه سازی اولیه سرور، چه کانفیگ هایی انجام می شود؟
در سرورهای اختصاصی تنظیماتی که میهن وب هاست ارائه می دهد به شرح زیر است:
سرورهای لینوکسی:
نصب و کانفیگ فایروال CSF
تغییر پورت پیش فرض SSH
تغییر پورت پیش فرض دایرکت ادمین
بهینه سازی php و فایل php.ini
بهینه سازی Mysql
بهینه سازی وب سرور
تنظیمات Sourceguardian
و...

سرورهای ویندوزی:
موارد زیر در سرورهای ویندوزی نصب می شوند:
DNS Server
FTP Server
IIS
Net Framework
SQL Server
SQL Management
Mail Server
faqmark شبکه ترکیبی چیست؟
نظر به اینکه تاثیر بارگذاری سایتها در سرور های خارجی در بحث سئو غیر قابل انکار است، لیکن شرکت میهن وب هاست تصمیماتی اتخاذ نموده که با فراهم نمودن بسترهایی در سطح شبکه، رنک و رتبه سئوی سایتهایی که در سرورهای ایران قرار دارند را بهبود ببخشد. به تغییرات مذکور در سطح شبکه، " شبکه ترکیبی" گفته می شود.
faqmark آیا امکان پرداخت فاکتور بصورت سالانه وجود دارد؟
امکان پرداخت سالانه سرورهای ایران وجود دارد. برای این مورد لازم است ابتدا سفارش ثبت گردد و قبل از پرداخت فاکتور، درخواست پشتیبانی ارسال شود تا فاکتور تصحیح و ارسال گردد.
faqmark آیا امکان سفارش سی پنل با دامنه ir وجود دارد؟
با توجه به تحریم های اعمال شده از سمت سی پنل در خصوص دامنه های ir ، امکان ثبت دامنه های مذکور بعنوان نام سرور وجود ندارد و چنانچه با دامنه ir اقدام به نصب سی پنل نمایید، سی پنل لایسنس را ابطال و IP سرور را نیز مسدود میکند. لذا جهت جلوگیری از این اتفاق نیاز است که در هنگام ثبت سفارش دامنه com و یا سایر دامنه های بین المللی وارد شود (نیاز نیست حتما مالک دامنه بین المللی باشید) تا نصب بدون مشکل انجام شود. پس از نصب میتوانید دامنه اصلی ir بر روی اکانت خود تنظیم و استفاده نمایید.
faqmark آیا امکان راه اندازی سایت بدون کنترل پنل وجود دارد؟
بله این امکان وجود دارد اما باید پیش نیازهایی اعم از دی ان اس سرور ، وب سرور و ... بر روی سرور نصب گردد که این مورد از سمت میهن وب هاست پشتیبانی نمی شود
faqmark کاربر تا چند روز پس از تاریخ سررسید فاکتور، مهلت پرداخت دارد؟
در سرورهای اختصاصی یک هفته قبل از تاریخ سررسید سرویس، فاکتور ارسال می شود. در صورتی که یک روز پس از تاریخ سررسید، فاکتور پرداخت نشود سرویس مسدود می شود و سرور از دسترس خارج خواهد شد. پس از 4 روز سرور توسط دیتاسنتر پاکسازی می گردد. اما در سرور اختصاصی آلمان چنانچه کاربر تا تاریخ درج شده در سیستم تمدید را انجام ندهد، در همان روز انقضا، سرور پاکسازی خواهد شد.
faqmark آیا سرورهای کاهش پینگ از سمت میهن وب هاست ارائه می شود؟
خیر این نوع سرورها توسط میهن وب هاست ارائه نمی شوند
faqmark آیا سرورهای ارسال ایمیل از سمت میهن وب هاست ارائه می شوند؟
خیر این سرورها توسط میهن وب هاست ارائه نمیشوند. اما کاربر می تواند با تهیه سرور اختصاصی و نصب کنترل پنل بدون محدودیت اقدام به ارسال و دریافت ایمیل نماید
faqmark آیا سرور تست از سمت میهن وب هاست ارائه می شود؟
خیر ، سرور تست توسط میهن وب هاست ارائه نمی شود.
faqmark از چه اسکریپت هایی می توان در سرور اختصاصی استفاده نمود؟
در سرور اختصاصی هیچ محدودیتی وجود ندارد و تمامی اسکریپت ها قابل راه اندازی هستند. برای اسکریپت هایی که نیازمند فعال سازی اکستنشن های خاصی روی سرور هستند نیز با دریافت هزینه و فعال سازی آن اکستنشن روی سرور، قابل راه اندازی می باشند
faqmark آیا امکان نصب کنترل پنل بدون لایسنس (نال شده) روی سرور وجود دارد؟
خیر به هیچ عنوان نسخه نال شده کنترل پنل ها از سمت میهن وب هاست ارائه نمی شود.
اما محدودیتی توسط ما اعمال نشده و امکان نصب و راه اندازی کنترل پنل های نال شده توسط کاربران وجود دارد. لیکن مسئولیت آن بر عهده خود کاربر خواهد بود.
arrow

سرور مجازی

faqmark آیا امکان نصب کنترل پنل بدون لایسنس (نال شده) روی سرور وجود دارد؟
خیر به هیچ عنوان نسخه نال شده کنترل پنل ها از سمت میهن وب هاست ارائه نمی شود.
اما محدودیتی توسط ما اعمال نشده و امکان نصب و راه اندازی کنترل پنل های نال شده توسط کاربران وجود دارد. لیکن مسئولیت آن بر عهده خود کاربر خواهد بود.
faqmark از چه اسکریپت هایی می توان در سرور مجازی استفاده نمود؟
در سرور مجازی هیچ محدودیتی وجود ندارد و تمامی اسکریپت ها قابل راه اندازی هستند. اسکریپت هایی که نیازمند فعال سازی اکستنشن های خاصی روی سرور هستند نیز با دریافت هزینه و فعال سازی آن اکستنشن روی سرور، قابل راه اندازی می باشند
faqmark آیا سرور تست از سمت میهن وب هاست ارائه می شود؟
خیر این نوع سرورها را میهن وب هاست ارائه نمی دهد
faqmark آیا سرورهای ارسال ایمیل از سمت میهن وب هاست ارائه می شود؟
خیر این نوع سرورها را میهن وب هاست ارائه نمی دهد. اما کاربر می تواند با تهیه سرور و نصب کنترل پنل بر روی آن، بدون محدودیت اقدام به ارسال و دریافت ایمیل کند.
faqmark آیا سرورهای کاهش پینگ از سمت میهن وب هاست ارائه می شود؟
خیر این نوع سرورها را میهن وب هاست ارائه نمی دهد
faqmark کاربر تا چند روز پس از تاریخ سررسید فاکتور، مهلت پرداخت دارد؟
در سرورهای مجازی یک هفته قبل از تاریخ سررسید سرویس فاکتور ارسال می شود. در صورتی که یک روز پس از تاریخ سررسید، فاکتور پرداخت نشود سرویس مسدود می شود و سرور از دسترس خارج خواهد شد و پس از 4 روز سرور با تمامی اطلاعات حذف شده و اطلاعات سرور قابل بازیابی نخواهد بود
faqmark آیا امکان راه اندازی سایت بدون کنترل پنل وجود دارد؟
بله این امکان وجود دارد اما باید پیش نیازهایی اعم از دی ان اس سرور ، وب سرور و ... روی سرور نصب گردد که این مورد از سمت میهن وب هاست ارائه نمی شود
faqmark آیا امکان سفارش سی پنل با دامنه ir وجود دارد؟
با توجه به تحریم های اعمال شده از سمت سی پنل در خصوص دامنه های ir ، امکان ثبت دامنه های مذکور بعنوان نام سرور وجود ندارد و چنانچه با دامنه ir اقدام به نصب سی پنل نمایید، سی پنل لایسنس را ابطال و IP سرور را نیز مسدود میکند. لذا جهت جلوگیری از این اتفاق نیاز است که در هنگام ثبت سفارش دامنه com و یا سایر دامنه های بین المللی وارد شود (نیاز نیست حتما مالک دامنه بین المللی باشید) تا نصب بدون مشکل انجام شود. پس از نصب میتوانید دامنه اصلی ir بر روی اکانت خود تنظیم و استفاده نمایید.
faqmark آیا امکان پرداخت فاکتور بصورت سالانه وجود دارد؟
برای سرور های مجازی ایران می توانید هزینه سرور را بصورت سالانه پرداخت نمایید. برای این منظور ابتدا سفارش را ثبت نمایید. سپس قبل از پرداخت فاکتور، درخواست پشتیبانی ارسال کنید تا فاکتور ویرایش شده و فاکتور اصلاح شده برای شما ارسال گردد. همچنین می توانید در زمان ثبت سفارش سیکل را به صورت سالانه برای این سرور ها تنظیم نمایید.
faqmark در سرورهای مجازی از چه مجازی سازی استفاده می شود؟
در سرور های مجازی از مجازی ساز KVM استفاده می شود.
faqmark شبکه ترکیبی چیست؟
نظر به اینکه تاثیر بارگذاری سایتها در سرور های خارجی در بحث سئو غیر قابل انکار است، لیکن شرکت میهن وب هاست تصمیماتی اتخاذ نموده که با فراهم نمودن بسترهایی در سطح شبکه، رنک و رتبه سئوی سایتهایی که در سرورهای ایران قرار دارند را بهبود ببخشد. به تغییرات مذکور در سطح شبکه، " شبکه ترکیبی" گفته می شود.
faqmark در صورت خرید بسته تنظیمات چه کانفیگ هایی انجام می شود؟
کانفیگ های زیر در سرور ها انجام می شود:
سرورهای لینوکسی:
نصب و کانفیگ فایروال csf
تغییر پورت پیش فرض ssh
تغییر پورت پیش فرض دایرکت ادمین
بهینه سازی php و فایل php.ini
بهینه سازی Mysql
بهینه سازی وب سرور
تنظیمات Sourceguardian
و...

سرورهای ویندوزی:
DNS Server
FTP Server
IIS
Net Framework
SQL Server
SQL Management
Mail Server
faqmark پشتیبانی در سرورهای مجازی به چه صورت می باشد؟
در سرورهای مجازی معمولی، مدیریت سرور بر عهده کاربر می باشد و در صورت ایجاد مشکل برای سرور، تیم پشتیبانی مسئولیتی در قبال آن بر عهده نمی گیرد. در صورتی که کاربر بخواهد آن مشکل از سمت همکاران بررسی و رفع گردد، لازم است هزینه رفع مشکل را پرداخت نماید.
در سرورهای مدیریت شده، پشتیبانی بر عهده میهن وب هاست خواهد بود و مواردی که مربوط به سرور و حیطه کانفیگ بخش سرور می باشد، پشتیبانی خواهد شد.
faqmark آیا بک آپ گیری توسط میهن وب هاست از سرور ما انجام می شود؟
خیر بک آپ گیری از اطلاعات سرور توسط میهن وب هاست انجام نمی شود و انجام بک آپ گیری بر عهده کاربر می باشد. البته در سرورهای مجازی ایران 50گیگ فضای رایگان خارج از سرور ارائه می شود که کاربران می توانند جهت نگهداری بک آپ از این فضا استفاده کنند(این فضا تنها در سرورهای ایران ارائه می شود)
faqmark پورت سرورهای ایران و آلمان چگونه می باشد؟
در سرورها پورت 1000مگابیت بر ثانیه و به صورت اشتراکی است. اما در نظر داشته باشید که جهت استفاده از سرور به عنوان دانلود و آپلود، گزینه های خارج از کشور پیشنهاد می شوند.
faqmark جهت راه اندازی سایت، سرور ایران پیشنهاد می شود یا خارج کشور؟
اگر وب سایتی دارای مخاطبان داخل کشور است و سایت نیز دانلودی نمی باشد، پیشنهاد ما استفاده از سرور های داخلی است. در غیر این صورت می توان از سرور های خارجی استفاده نمود.
faqmark هزینه کانفیگ سرور چقدر است؟
کانفیگ اولیه سرور شامل هزینه می باشد که تنها یکبار توسط کاربر پرداخت خواهد شد برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید با پشتیبانی سرورمجازی و اختصاصی تماس بگیرید.
faqmark آیا انتقال اطلاعات به سرور رایگان انجام می شود؟
در این خصوص می بایست تعداد سایت ها و دیتابیس آنها بررسی گردد (در صورتی که بیش از یک سایت را بخواهید انتقال دهید و تعداد دیتابیس ها یا ادآن دامنه ها زیاد باشند، برآورد هزینه خواهد شد و قیمت دقیق پس از بررسی ها ارائه میشود)
faqmark آیا تعویض و نصب مجدد سیستم عامل شامل هزینه می شود؟
نصب و یا تعویض سیستم عامل در سرورهای مجازی رایگان انجام می شود
faqmark آیا نصب سیستم عامل و کنترل پنل شامل هزینه می شود؟
نصب سیستم عامل و کنترل پنل های سی پنل، دایرکت ادمین و پلسک برای اولین بار رایگان می باشد (در صورتی که لایسنس نیز از میهن وب هاست خریداری شده باشد) اما نصب SolidCp شامل هزینه می شود.
faqmark آیا کنترل پنل هزینه دارد؟ اگر بله هزینه آن چگونه محاسبه می شود؟
بله کنترل پنل ها هزینه لایسنس دارند که هزینه لایسنس بصورت ماهانه دریافت می شود. هزینه های این مورد را در زمان ثبت سفارش می توانید مشاهده کنید.
کنترل پنل SolidCp که بر روی سرور های ویندوزی نصب می شود، رایگان بوده و هزینه لایسنس ندارد. لذا فقط هزینه نصب آن توسط پشتیبانی سرور دریافت میشود.
faqmark چه کنترل پنلی در سرورهای مجازی ارائه می شود؟
در سرورهای مجازی و اختصاصی لینوکسی، کنترل پنل های سی پنل، دایرکت ادمین و پلسک ارائه می شوند. این سرور ها برای وب سایت هایی که با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده اند، گزینه خوبی خواهند بود.
همچنین برای سایت هایی که با زبان برنامه نویسی ASP.NET تهیه شده اند، کنترل پنل solid CP و پلسک نصب می گردد.
faqmark جهت جلوگیری از حملات چه راه کاری وجود دارد؟
در سرورهای مجازی ایران می توان برای سرور علاوه بر فایروال نرم افزاری که به صورت پیش فرض فعال می شود، فایروال سخت افزاری نیز فعال نمود که باعث جلوگیری از حملات خواهد شد. این مورد شامل هزینه بصورت ماهانه یا یکبار پرداخت می باشد.
در صورت تمایل جهت راه اندازی این فایروال میتوانید با پشتیبانی مکاتبه نمایید.
faqmark امکان اینترانت کردن سرور وجود دارد؟
امکان ارائه آی پی رنج 10 وجود ندارد. اما امکان ایران اکسس کردن آی پی سرور وجود دارد.
arrow

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 42 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند

کانال های ما
کانالهای ما