مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

انتقال دامنه بین المللی به میهن وب هاست

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

اگر قصد انتقال دامنه بین المللی خود از پنل دامنه شرکت دیگری به پنل دامنه میهن وب هاست را دارید، لازم است تا ابتدا  وارد ناحیه کاربری خود شده و از منوی "دامنه" (شماره 1) ، بخش "انتقال دامنه" (شماره 2) را انتخاب نمایید.

انتقال دامنه بین المللی به میهن وب هاست
تصویر(1)

در صفحه بعد و مطابق با تصویر در فیلد اول "نام دامنه" (شماره1) خود را به صورت کامل وارد نمایید، در فیلد بعد "کد انتقال" (شماره2) دامنه خود را که از شرکت ثبت نام کننده دامنه دریافت کرده اید، قرار دهید. از بخش "افزودن دامنه ی دیگر" (شماره3) می توانید دامنه های بیشتری را اضافه نمایید. "کد امنیتی" را تایید کرده (شماره4) و در نهایت روی "ثبت درخواست" (شماره5) کلیک نمایید.

ثبت درخواست انتقال دامنه به میهن وب هاست

تصویر(2)

پس از اینکه اطلاعات درخواستی را وارد نمودید، سیستم به شما طی یک اعلان مجزا شرایط انتقال دامنه را شرح می دهد. در صورتیکه تمام موارد عنوان شده را تایید می نمایید، می بایست گزینه "ثبت" را زده و وارد مرحله بعد شوید.

آموزش انتقال دامنه بین المللی به میهن وب هاست
تصویر(3)

پس از انجام این مرحله و مشاهده پیام زیر، تیکتی از جانب شما برای دپارتمان دامنه میهن وب هاست ارسال می شود.

فرم ارسال درخواست انتقال دامنه به میهن وب هاست
تصویر(4)

 این مورد توسط همکاران در قالب درخواست پشتیبانی بررسی شده و نتیجه متعاقبا از همان طریق خدمتتان ارسال می شود لذا به درخواست های ارسال شده از میهن وب هاست در داخل ناحیه کاربری خود دقت نمایید.

به صورت کلی جهت انتقال لازم است تا موارد زیر برای دامنه صدق نماید:

1- از تاریخ ثبت، تمدید و انتقال در شرکت قبلی، 60 روز سپری شده باشد.

2- دامنه در حالت بازخرید (redemption) قرار نداشته باشد.

3- چنانچه در شرکت قبلی دامنه وارد دوره بازخرید شده و تمدید نیز گردیده است، از تاریخ تمدید دامنه 60 روز گذشته باشد.

4- شرکت ثبت کننده دامنه باید دامنه را از حالت قفل خارج نموده و کد انتقال را در اختیار مالک قرار دهد.

5- دامنه شما در وضعیت clienthold قرار نداشته باشد. در غیر این صورت لازم است تا ابتدا مشکل را با شرکتی که دامنه هم اکنون در پنل آنها قرار دارد، حل نموده و سپس آن را به میهن وب هاست منتقل نمایید.

**توجه داشته باشید که کل پروسه انتقال و تمديد دامنه 6 روز زمانبر است. همچنین بررسی 60 روز زمان مذکور در بند 1 و 3 بر عهده کاربر است و در صورت عدم توجه، امکان از دست رفتن مبلغ واریزی تمدید وجود خواهد داشت. لذا شرکت میهن وب هاست مسئولیتی در قبال عواقب آن بر عهده نخواهد گرفت.**

نکته: چنانچه دامنه بین المللی در شرکت قبلی، داخل پنل جوکر ثبت شده باشد، برای انتقال به پنل جوکر میهن وب هاست، نیاز است تا ایمیل های انتقال مطابق با آموزش زیر تایید شوند تا پروسه به درستی ادامه یابد:

https://my.mihanwebhost.com/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=273

4.5/5 از 16 رای