نحوه فعالیت با کنترل پنل دامنه های بین المللی

کاربرانی که در میهن وب هاست دامنه بین المللی ثبت می نمایند می توانند از داخل ناحیه کاربری به پنل دامنه خود دسترسی داشته باشند و تغییراتی چون بروز نمودن اطلاعات هوییز دامنه ، تغییر نیم سرور ، قفل و باز نمودن نمودن قفل انتقال و ... را شخصا اعمال نمایند.
برای این منظور لازم است تا ابتدا وارد ناحیه کاربری خود شده و سپس از بخش "مدیریت دامنه ها" (1) و انتخاب زیر بخش "دامنه های من" ، برای دامنه ی مد نظر مطابق با تصویر (2) بخش "مشاهده جزئیات" را انتخاب نمایید. سپس در صفحه جدید گزینه " کنترل پنل دامنه " را انتخاب کنید.در صفحه جدید، کنترل پنل دامنه قابل رویت است که قادر خواهید بود تغییرات دلخواه را اعمال بفرمایید. در بخش اول گزینه
modify whois مشاهده می شود که می توانید اطلاعات هوییز دامنه را بر اساس اطلاعات مد نظر به روز نمایید.


در نهایت برای ثبت شدن اطلاعات در انتهای صفحه گزینه " update whois info" را انتخاب کنید.در بخش update dns شما قادر خواهید بود تا نیم سرور های هاست خود را بر روی دامنه ست نمایید.
در نظر داشته باشید پس از تنظیم dns برای دامنه های بین المللی 5 الی 6 ساعت زمان نیاز است تا تنظیمات اعمال گردد. پس از وارد نمودن نیم سرور ها لازم است تا گزینه "update dns" انتخاب شود.


اگر قصد دارید تا نیم سرور های شما به آی پی خاص متصل شود و در اصطلاح برای آن child host ایجاد نمایید لازم است تا از بخش set child host نیم سرور های مد نظر را به همراه آی پی سرور وارد نموده و گزینه "create childhost" را انتخاب نمایید.
اگر قصد دارید که قفل انتقال دامنه خود را باز نموده و یا این مورد را برای دامنه خود فعال نمایید لازم است تا از بخش "transfer lock"بنا بر نیاز خود قفل دامنه را باز یا بسته نمایید.
آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 14 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند

کانال های ما
کانالهای ما