آموزش بازگردانی بکاپ فایل و پوشه با ابزار File and Directory Restoration در سی پنل

در سی پنل گزینه ای برای بازگرداندن فایل ها و پوشه ها قرار گرفته است. این عمل را می توان از طریق WHM یا cPanel انجام داد. در این آموزش نحوه بازگردانی بکاپ پوشه ها و فایل های موردنظر (به صورت مجزا) از طریق ابزار File and Directory Restoration در سی پنل توضیح داده می شود.
بازگردانی بکاپ پوشه ها و فایل ها در سی پنل
ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شده و سپس مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه "File and Directory Restoration" کلیک نمایید.
تصویر(1)
همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، می توانید یک فایل یا دایرکتوری را از طریق وارد کردن مسیر مستقیم آن در فیلد مشخص شده یا انتخاب فایل و پوشه موردنظر از طریق فهرست نمایش داده شده، بازیابی کنید. برای انجام این کار، مراحل زیر را انجام دهید:

1. با انتخاب گزینه "Enter a path" (شماره1) می توانید مسیر فایل یا پوشه موردنظر خود را مشخص کنید.

2. مسیر مستقیم فایل یا پوشه را در کادر متنی وارد کنید. به عنوان مثال، برای دسترسی به بکاپ دایرکتوری public_html (شماره2)، در کادر متن مسیر مستقیم را به صورت public_html وارد کنید.

تصویر(2)
  1. برای نمایش بکاپ های موجود از فایل و پوشه موردنظر، بر روی "Show Backups" (شماره3) کلیک کنید. سپس فایل های پشتیبان طبق تصویر زیر در قسمت "Backups" ظاهر می شود.

تصویر(3)
همچنین با استفاده از گزینه "Browse files and directories" و مطابق با تصویر زیر لیست کامل فایل ها و پوشه های موجود در هاست نمایش داده می شود. با استفاده از "Page Size" نیز می توانید تعداد نمایش فایل ها و پوشه ها را در صفحه تغییر داده و یا به صفحات بعدی مراجعه کنید.
 
تصویر(4)
  1. در قسمت "Backups"، بکاپ موردنظر را انتخاب کرده و سپس بر روی "restore" کلیک کنید.

تصویر(5)
در این بخش سیستم از شما می خواهد که بازگردانی بکاپ را تأیید کنید. برای تأیید روی "restore" کلیک نمایید.
تصویر(6)
در نهایت پیام موفقیت یا شکست ظاهر می شود. با توجه به حجم اطلاعات، بازگردانی بکاپ ممکن است قدری زمانبر باشد.
تصویر(7)
نکته: بکاپ های موجود از پوشه ها و فایل ها، همان بکاپ هفتگی است که از طریق سرور گرفته می شود و با آموزش زیر می توانید به صورت فول بکاپ آن را بازگردانی کنید:
با ورود به ناحیه کاربری خود در میهن وب هاست، بازکردن گزینه منوی مدیریت سرویس ها و انتخاب"مرکز عملیات سی پنل" تاریخ بکاپ های موجود را مشاهده و اقدام به بازگردانی بک آپ نمایید.
دقت داشته باشید که با این کار تمامی اطلاعات فعلی هاست شما حذف شده و اطلاعات تاریخ مدنظر شما جایگزین میگردد. همچنین محدودیت هایی در تعداد دفعات آن برای شما وجود دارد.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
مشاهده آمار در cPanel (مشاهدات: 17550)

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 12 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند