مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

راهنمای کامل استفاده از Contact Information در سی پنل

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در سی پنل ابزاری به نام Contact Information وجود دارد که از آن برای تنظیم ایمیل جهت ارسال اطلاعیه های مهم مانند پر شدن فضای هاست، انقضای گواهینامه SSL و… استفاده می شود. برای شروع ابتدا وارد هاست سی پنلی خود شده و طبق تصویر زیر روی گزینه "Contact Information" کلیک نمایید:
آموزش استفاده از Contact Information در سی پنل
تصویر(1)
در صفحه تنظیمات اطلاعات تماس، ایمیلی که اطلاعیه و اخطارهای سی پنل می بایست به آن ارسال شوند را در کادر مشخص شده وارد نمایید. می توانید در فیلد اول، ایمیل اصلی (شماره 1) و در فیلد دوم ایمیل جایگزین (شماره 2) را قرار دهید. با این قابلیت یک کپی از پیام ارسالی به ایمیل اصلی به ایمیل دوم نیز ارسال می شود. در صورتی که آدرس ایمیل را در این بخش تغییر دهید نیاز است پسورد هاست را در فیلد "Your account’s password" (شماره 3) وارد نمایید.
ویرایش Contact Information در سی پنل
تصویر(2)
نکته: توصیه می شود از آدرس ایمیلی که در هاست فعلی قرار دارد، استفاده نکنید. زیرا هنگامی که سرور با مشکل مواجه می شود، ممکن است پیام ها را دریافت نکنید. به عنوان مثال، اگر فضای اکانت ایمیل شما پر شود، هیچ ایمیل جدیدی از جمله اعلان های مهم سی پنل دریافت نخواهید کرد.
اطلاع رسانی از طریق Push Notifications
در صورتی که تمایل دارید اعلان های سی پنل در گوشی موبایل، تبلت یا ویندوز نمایش داده شوند، می توانید از گزینه Push Notifications استفاده کنید. برای این مورد نیاز است وارد سایت pushbullet شده و توکن اختصاصی خود را دریافت و در فیلدی که در تصویری زیر مشاهده می کنید وارد نمایید.
راهنمای استفاده از Contact Information در سی پنل
تصویر(3)
می توانید تنظیمات زیر را در بخش "Contact Preferences" رابط کاربری انتخاب کنید. در صورتی که گزینه ای را فعال کنید، اعلان های مربوطه به ایمیل شما ارسال می شوند.
My contact email address changes: هنگامی که شخصی آدرس تماس شما را تغییر دهد، یک اعلان به آدرس ایمیل فعلی و قبلی ارسال می کند.
My preference for contact email address change notifications is disabled: هنگامی که شخصی تنظیمات مربوط به ارسال نوتیفیکیشن بعد از تغییرات آدرس ایمیل را غیرفعال کند، اعلان ارسال شود.
My account approaches its disk quota: اگر فضای هاست پر شد، یک اعلان برای مدیر سایت ارسال شود.
SSL certificate expiry: اگر SSL نصب شده در هاست به زودی منقضی می شود، اعلان ارسال گردد.
My account’s password changes: هنگامی که رمز عبور به دلیل درخواست کاربر تغییر کند، برای شما اعلان ارسال شود.
My preference for account password change notifications is disabled: اگر شخصی تنظیمات نوتیفیکیشن مربوط به تغییر رمز عبور هاست را غیرفعال کرد، اعلانی ارسال شود.
An external account links to my account for authentication: هنگامی که شخصی حساب کاربری شما را به یک ارائه دهنده احراز هویت خارجی پیوند دهد، اعلان ارسال شود (برای مثال ورود از طریق گوگل و …).
My preference for external account link notifications is disabled: اگر شخصی تنظیمات مربوط به احراز هویت و ورود به حساب کاربری با استفاده از لینک خارجی (مانند با گوگل و …) را غیرفعال کند، اعلان ارسال شود.
 
AutoSSL Notifications
توجه: این تنظیمات تنها زمانی ظاهر می‌شوند که SSL و تمدید خودکار آن در هاست شما فعال باشد. می توانید یکی از تنظیمات زیر را در بخش AutoSSL Notifications انتخاب کنید:
(AutoSSL failures and deferrals only. (default: این گزینه در مورد عدم تمدید خودکار، تاخیر و هشدارهای مربوط به SSL، اطلاع رسانی می کند.
AutoSSL failures only: با فعال کردن این گزینه فقط زمانی که درخواست‌های تمدید SSL با شکست مواجه شوند، اعلان ارسال می شود.
Disable AutoSSL event notifications: این گزینه همه اعلان‌های مربوط به گواهینامه SSL را غیرفعال می‌کند.
در نهایت جهت اعمال تغییرات روی "Save" کلیک نمایید.
راهنمای استفاده از Contact Information
تصویر(4)
3/5 از 2 رای

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 10 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند