مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

آموزش تغییر دامنه اصلی هاست از طریق مرکز عملیات سی پنل

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

انتخاب دامنه مناسب برای سایت از اولین قدم های راه اندازی یک سایت است. دامنه ای که انتخاب می کنید، برند شما را به کاربران معرفی می کند. انتخاب یک دامنه مناسب نیز دارای نکات کلیدی است که می بایست به آنها توجه ویژه داشت. اما اگر به هر دلیلی از دامنه انتخابی خود راضی نیستید و در نهایت بعد از مدتی تصمیم گرفتید دامنه هاست خود را تغییر دهید، می توانید از آموزش زیر برای هاست های سی پنلی میهن وب هاست استفاده نمایید.
نکته: پیشنهاد می شود بعد از تغییر دامنه اصلی هاست، از آموزش زیر برای جلوگیری از افت رتبه سایت خود در موتور جستجوی گوگل استفاده کنید:
برای تغییر دامنه اصلی هاست خود ابتدا طبق تصویر زیر از منوی "مدیریت سرویس ها" بر روی گزینه "مرکز عملیات سی پنل" کلیک نمایید.

تصویر(1)
در مرحله بعد سرویس هایی که خریداری کرده اید و هم اکنون نیز فعال هستند برای شما نمایش داده می شوند، در روبروی هر سرویس سه گزینه وجود دارد که در اینجا می بایست بر روی گزینه "تغییر دامنه" کلیک نمایید.

تصویر(2)
در این مرحله نام دامنه جدید را در فیلد مشخص شده قرار دهید و در نهایت بر روی گزینه "ارسال" کلیک کنید.

تصویر(3)

در نهایت با مشاهده پیام زیر، اطمینان پیدا خواهید کرد که تغییر دامنه اصلی هاست به درستی انجام شده است.

تصویر(4)
اگر از وردپرس برای مدیریت و راه اندازی سایت استفاده می کنید، پس از تغییر دامنه اصلی هاست طبق آموزش زیر تنظیمات مورد نیاز را برای نمایش صحیح سایت خود انجام دهید.
نکته: قبل از اقدام برای تغییر دامنه اصلی هاست، ابتدا می بایست dns های هاست را بر روی دامنه جدید تنظیم کنید. پس از تنظیم دی ان اس ها بر روی دامنه ir باید 12 الی 24 ساعت و دامنه های بین المللی 5 الی 6 ساعت صبر کنید تا اتصال برقرار شود. سپس می توانید تغییر دامنه اصلی را انجام دهید.
همچنین در صورتی که دامنه شما در میهن وب هاست قرار ندارد، در صورت تمایل جهت انتقال دامنه به ناحیه کاربری خود با پشتیبانی میهن وب هاست در تماس باشید.
4.5/5 از 12 رای