مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

آموزش Default Address در سی پنل

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

این ابزار در سی پنل به شما امکان می دهد، یک آدرس ایمیل پیش فرض تنظیم کنید تا هر ایمیلی که به یک آدرس ایمیل نامعتبر (در صورتی که چنین اکانت ایمیلی در هاست وجود نداشته باشد) ارسال شد، به این آدرس ایمیل منتقل شود. همچنین می توانید نحوه مدیریت آدرس ایمیل پیش فرض را برای ایمیل های دریافتی نیز تعیین کنید.
به عنوان مثال، اگر آدرس ایمیل شما user@example.com باشد اما فرستنده ارسال ایمیل را به آدرس user_1@example.com انجام دهد، این ایمیل در آدرس پیش فرض دریافت می شود. شما می توانید آدرس ایمیل پیش فرض هاست خود را همواره بررسی کنید تا ایمیلی را از دست ندهید.
برای دسترسی به بخش تنظیمات ایمیل پیشفرض در هاست، مطابق با تصویر زیر از یخش "Email" روی "Default Address" کلیک نمایید.
آموزش Default Address در سی پنل
تصویر(1)
برای تنظیم یا بروزرسانی آدرس ایمیل پیش فرض دامنه خود، مراحل زیر را انجام دهید:
از بخش Send all unrouted email for the following domain: دامنه ای را که می خواهید برای آن آدرس پیش فرض تنظیم یا بروز کنید را انتخاب نمایید.(شماره1)
یکی از تنظیمات زیر را انتخاب کنید:
Discard the email while your server processes it by SMTP time with an error message - برای ارسال پیام خطا به فرستنده، این گزینه را انتخاب کنید. سپس، یک پیام خطا در جعبه متن Failure Message (توسط فرستنده مشاهده می شود) وارد کنید.(شماره2)
Forward to Email Address - از این گزینه برای Forward ایمیل به آدرس دیگر استفاده کنید. سپس، آدرس ایمیل موردنظر خود را در کادر متنی Forward to Email Address وارد نمایید.(شماره3)
برای مشاهده تنظیمات اضافی روی "Advanced Options" کلیک کنید:
Forward to your system account - از این گزینه می توانید برای انتقال ایمیل به اکانت اصلی هاست استفاده کنید. (اکانتی که به نام یوزر هاست است)(شماره4)
Pipe to a Program - از این گزینه برای انتقال ایمیل به یک برنامه در مسیری که در فیلد متن تعریف کرده اید، استفاده کنید. برای استفاده از این گزینه می بایست دانش برنامه نویسی داشته باشید و یک موضوع کاملا تخصصی است. (شماره5)
Discard (Not Recommended: در صورت انتخاب این گزینه، Default Address غیرفعال می شود و ایمیل های دریافتی (برای آدرس های اشتباه) حذف خواهند شد و برای ارسال کننده ایمیل نیز پیامی ارسال نمی شود. (شماره6)
در نهایت جهت اعمال تغییرات روی گزینه "Change" (شماره7) کلیک نمایید.

تنظیمات Default Address در سی پنل
تصویر(2)

نکته: اگر ایمیل هایی که به آدرس اشتباهی ارسال می شوند را در ایمیل پیشفرض هاست خود دریافت نمی کنید و در بخش Track Delivery هاست خود با خطای زیر مواجه هستید:

آموزش ایمیل پیشفرض در سی پنل
تصویر(3)

مطابق با تصویر زیر و در فیلد "Forward to Email Address" آدرس ایمیل دیگری را تنظیم کنید تا ایمیل های اشتباه (ارسال شده به اکانت ایمیلی که در هاست شما موجود نیست) به این ایمیل فوروارد شوند.
سپس جهت اعمال تغییرات در انتهای صفحه روی گزینه "Change" کلیک نمایید.
ایجاد Default Address در سی پنل
 تصویر(4)
5/5 از 5 رای