مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

آموزش فعال/غیرفعال سازی تمدید انواع سرویس و دامنه

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

هم اکنون امکان فعال/ غیر فعالسازی تمدید انواع سرویس ها و دامنه ها از جانب کاربران گرامی در ناحیه کاربری فراهم گردیده است.
لذا در این آموزش نحوه کار با این بخش توضیح داده خواهد شد. این قسمت در ناحیه کاربری مشتریان در صفحه جزئیات سرویس و جزئیات دامنه قرار دارد و به صورت پیش فرض شرایط تمدید برای همه سرویس ها و دامنه ها فعال است، اما با این امکان از این پس مشتری در صورت عدم تمایل به تمدید یک سرویس می تواند تعیین کند که برای آن سرویس فاکتور تمدید صادر نشود یا فاکتور صادر شده جهت تمدید، لغو شود و حتی می تواند سرویسی که به دلیل انقضا، مسدود شده را حذف و لغو نماید.
فعال/غیرفعال سازی تمدید انواع سرویس
ابتدا مطابق با تصویر زیر از منوی "مدیریت سرویس ها"، روی زیر منوی "سرویس های من" کلیک نمایید.

مشاهده سرویس ها در میهن وب هاست
تصویر(1)

در صفحه بعد لیست سرویس های شما نمایش داده می شود، در روبروی هر سرویس گزینه ای به نام "مشاهده مشخصات" وجود دارد، جهت مشاهده جزئیات سرویس روی این گزینه کلیک نمایید.

مشاهده مشخصات هاست میهن وب هاست
تصویر(2)

در صفحه مشاهده مشخصات و در بخش "وضعیت تمدید سرویس" می توانید فعال بودن یا نبودن تمدید سرویس را مشاهده نمایید. مطابق با تصویر زیر در صورتیکه وضعیت تمدید سرویس "فعال" باشد، با کلیک روی گزینه "فعال/غیرفعالسازی تمدید"، وضعیت تمدید سرویس به غیرفعال تغییر می کند. 

بررسی وضعیت تمدید سرویس
تصویر(3)

بعد از کلیک روی گزینه فوق، پنجره پاپ آپ زیر را مشاهده خواهید کرد که به وسیله گزینه ای که مشخص شده می توانید وضعیت تمدید سرویس را تغییر دهید. بعد از کلیک روی گزینه مشخص شده، صفحه ای که در آن هستید به صورت خودکار رفرش می شود.

تغییر وضعیت تمدید سرویس هاست

تصویر(4)

 بعد از غیرفعالسازی تمدید سرویس، توضیحات زیر را در بخش فعال/غیرفعال کردن تمدید سرویس مشاهده خواهید کرد.
 غیرفعالسازی حالت تمدید سرویس هاست
 تصویر(5)
نکته:
در صورت غیر فعال بودن حالت تمدید، سرویس ها پس از اتمام مهلت انقضا، به جای انسداد، بالکل حذف خواهند شد.
فعال/غیرفعال سازی تمدید دامنه
ابتدا مطابق با تصویر زیر از منوی "مدیریت دامنه ها"، روی زیر منوی "دامنه های من" کلیک نمایید.
در صفحه بعد لیست دامنه های شما نمایش داده می شود، روبروی هر دامنه گزینه ای به نام "مشاهده جزئیات" وجود دارد، جهت مشاهده جزئیات دامنه روی این گزینه کلیک نمایید.
مدیریت دامنه ها در میهن وب هاست
تصویر(6)

در صفحه بعد لیست دامنه های شما نمایش داده می شود، در روبروی هر دامنه گزینه ای به نام "مشاهده جزئیات" وجود دارد، جهت مشاهده جزئیات دامنه روی این گزینه کلیک نمایید.

مشاهده جزئیات دامنه
تصویر(7)

در صفحه مشاهده جزئیات و در بخش "وضعیت تمدید دامنه" می توانید فعال بودن یا نبودن تمدید دامنه را مشاهده نمایید. مطابق با تصویر زیر در صورتیکه وضعیت تمدید دامنه "فعال" باشد، با کلیک روی گزینه "فعال/غیرفعالسازی تمدید"، وضعیت تمدید دامنه به غیرفعال تغییر می کند.

بررسی وضعیت تمدید دامنه در میهن وب هاست
تصویر(8)

بعد از کلیک روی گزینه فوق، پنجره پاپ آپ زیر را مشاهده خواهید کرد. به وسیله گزینه ای که مشخص شده می توانید وضعیت تمدید دامنه را تغییر دهید. بعد از کلیک روی گزینه مشخص شده، صفحه ای که در آن هستید به صورت خودکار رفرش می شود.

تغییر وضعیت تمدید دامنه
تصویر(9)

تصویر حالت تمدید غیرفعال برای دامنه ها:

غیرفعالسازی حالت تمدید دامنه
تصویر(10)

توضیح در خصوص دامنه ها:
عملکرد این قسمت برای دامنه به این شکل است که اگر دامنه در وضعیت فعال و دارای اعتبار باشد، با غیر فعال سازی امکان تمدید، چنانچه فاکتور تمدید صادر شده باشد، آن فاکتور لغو می شود ولی اگر فاکتور تمدید صادر نشده باشد، در زمان سررسید، فاکتور صادر نخواهد شد. در این خصوص در زمان انجام عملیات و همچنین پس از انجام عملیات غیرفعال سازی تمدید، مسئله فوق الذکر طی اعلان هایی به کاربر اعلام می شود.
البته این حالت برگشت پذیر بوده و کاربر می تواند در صورتی که دامنه کماکان فعال است، امکان تمدید را مجدد فعال نماید. چنانچه در جریان غیر فعال سازی، فاکتور تمدید لغو شده باشد، آن فاکتور مجدد فعال میشود.
اما اگر دامنه در حالت منقضی شده باشد، چنانچه کاربر اقدام به غیر فعال سازی تمدید نماید، فاکتور تمدید صادر شده، لغو و همچنین وضعیت دامنه به لغو شده تغییر می کند.
در چنین شرایطی اگر کاربر از لغو منصرف شد، خودش نمی تواند مجدد تمدید را فعال کند بلکه باید تیکت زده و پشتیبانی میهن وب هاست طبق روال های تعریف شده این مورد را انجام دهد.
جهت ارسال تیکت می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://my.mihanwebhost.com/submitticket.php?step=2&deptid=1

2.5/5 از 4 رای

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 16 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند