مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

آموزش فعالسازی ورود دو مرحله ای در ناحیه کاربری

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

امروزه به دلیل گستردگی ارائه خدمات اینترنتی و پنل های کاربری که افراد در سایت های مختلف ایجاد می کنند، بحث امنیت پنل های مذکور بسیار مهم می باشد.
میهن وب هاست نیز به دلیل توجه ویژه ای که به بحث امنیت اطلاعات کاربران دارد، امکان فعالسازی ورود دو مرحله ای را در ناحیه کاربری قرار داده است.
برای شروع وارد ناحیه کاربری خود شده و مطابق با تصویر زیر روی نام خود کلیک کرده (شماره1) و سپس "مشخصات من" (شماره2) را انتخاب نمایید.
مشاهده مشخصات ناحیه کاربری
تصویر(1)
 

در مرحله بعد از تب "تنظیمات امنیتی" (شماره1)، گزینه "فعالسازی ورود دو مرحله ای موبایل" (شماره2) را انتخاب نمایید. جهت تایید فعالسازی ورود دو مرحله ای پیامکی به شماره موبایل درج شده در ناحیه کاربری ارسال می شود. پس از دریافت کد فعالسازی، کد موردنظر را در فیلد مشخص شده در تصویر زیر وارد نمایید و سپس روی "ارسال" (شماره3) کنید.

دریافت پیامک فعالسازی ورود دو مرحله ای
تصویر(2)

هم اکنون ورود دو مرحله ای در ناحیه کاربری شما فعال شده است.

نکته1: در صورتی که کدفعالسازی را به اشتباه وارد کنید با خطایی که در تصویر زیر مشخص شده است مواجه می شوید.

اشتباه وارد کردن کد دریافتی برای فعالسازی ورود دو مرحله ای
تصویر(3)
در صورتی که قصد داشته باشید مجدد وارد ناحیه کاربری خود شوید، با وارد کردن نام کاربری و پسورد صحیح، وارد صفحه تایید دو مرحله ای می شوید که سریعا پیامکی حاوی کد ورود برایتان ارسال می شود، با وارد کردن کد ارسالی به شماره تلفن همراه خود در فیلد مشخص شده و کلیک روی گزینه "ورود"، می توانید وارد ناحیه کاربری خود شوید.
محدودیت تعداد ارسال پیامک در فعالسازی ورود دو مرحله ای
تصویر(4)

نکته2: محدودیت ارسال پیامک برای کاربران تا 5 مرتبه بوده و چنانچه پس از آخرین ارسال نیز روند ناموفق بود، به مدت یک روز انسداد رخ خواهد داد و می بایست از سمت پشتیبانی پیگیری انجام گردد.

نکته3: در صورتی که بعد از گذشت چند دقیقه پیامکی دریافت نکردید، از طریق بخش پشتیبانی تیکت ارسال نمایید تا پیگیری لازم انجام شود.

نکته4: کاربرانی که در خارج از کشور قرار دارند، به دلیل عدم ارسال پیامک به خارج از کشور، نمی توانند از ورود دو مرحله ای استفاده کنند.
مطابق با تصویر زیر پیام موفقیت آمیز بودن فعالسازی ورود دو مرحله ای با موبایل (شماره1) و گزینه "غیرفعالسازی" (شماره2) قابل مشاهده است. 
برای غیرفعالسازی ورود دو مرحله ای روی "غیرفعالسازی" کلیک نمایید.

غیرفعالسازی ورود دو مرحله ای در ناحیه کاربری میهن وب هاست
تصویر(5)

5/5 از 5 رای

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 36 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند