بررسی میزان مصرف منابع سایت از طریق کنترل پنل هاست(Resource usage)

کاربرانی که از هاست های میهن وب هاست استفاده می نمایند همواره می توانند از داخل هاست خود میزان مصرف منابع سایت را در بازه های زمانی متفاوت بررسی نمایند.

برای مشاهده میزان مصرف منابع می توانید وارد هاست شده و از بخش metrics گزینه ای به نام Resource usage را کلیک نمایید.
1- CPU Usage
میزان مصرف
سی پی یوی سایت را نمایش می دهد.
2- I/O Usage 
مخفف Input / Output Usage می باشد که میزان خواندن/نوشتن اطلاعات سایت را از هارد دیسک بیان می کند. زمانی که کاربر درخواستی هم چون باز کردن یک صفحه از سایت را دارد، این درخواست به دیتابیس سایت که در حافظه سرور قرار دارد، ارسال می شود که این میزان مصرف سرعت خواندن/نوشتن اطلاعات سایت است.
3- IOPS
تعداد اعمال Read/Write در ثانیه است .
4- Entry Processes
 تعداد پردازش های ورودی به سایت در هر ثانیه می باشد. به طور مثال تصور نمایید سایت شما در ثانیه 10 بازدید کننده آنلاین دارد که هر کدام درخواست بازکردن 10صفحه جداگانه را دارند، در این صورت میزانEntry Process، برابر 100 خواهد بود. در صورتی که 10 کاربر مذکور همگی درخواست بازکردن 1 صفحه را داشته باشند میزانEntry Process برابر 10 است.
5- Physical Memory Usage
با عنوان میزان حافظه فیزیکی مورد استفاده سایت شناخته می شود.
6- Number Of Processes
تعداد پردازش های موجود  بر روی سایت را نمایش می دهد.
7- virtual Memory Usage
به میزان استفاده هر یوزر از حافظه مجازی گفته می شود و زمانی مورد استفاده  است که سیستم عامل حافظه کافی برای پردازش های خود نداشته باشد. کمبود حافظه مجازی می تواند موجب خطاهای out of memory شود. در واقع از آن به عنوان یک رم موقتی استفاده می کنند. این کار به سیستم اجازه می‌دهد ‌تعداد و میزان بیشتری از برنامه‌ها و داده‌های مربوط به آن‌ها را اداره کند.

پس از ورود به هاست گزینه "Resource usage" را از بخش "MRTRICS" کلیک نمایید.
تصویر(1)
در صفحه جدید بر روی "Details" کلیک کنید.
تصویر(2)
سپس در صفحه جدید و از بخش "timeframe" می توانید بازه مد نظر را انتخاب نمایید و نمودار های مصرف منابع سایت خود را مشاهده نمایید.

تصویر(3)

خط قرمز همانطور که از راهنمای کنار جدول قابل درک است، میزان محدودیت شما تعریف شده و استفاده بیشتر از آن مقدار، باعث کند شدن سایت شما و لود نشدن سایتتان خواهد شد که در صورتی که مشاهده کردید به این خط قرمز بسیار نزدیک شده اید لازم است تا با ارسال یک درخواست پشتیبانی سرویس خود را به پلن هایی با منابع بیشتر ارتقا دهید.

خط سبز نیز نشان دهنده ی میزان مصرف سایت شما می باشد.
خط آبی هم به نام  Faults میزان خطاهای رخ داده را نشان می دهد یعنی در بازه های زمانی مد نظر سایت برای کاربر در دسترس نبود.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 10 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند