جلوگیری از اسپم شدن ایمیل ها در سی پنل به وسیله فعال نمودن دو رکورد spf و dkim

DKIM مخفف عبارت DomainKey Identified Mail و SPF مخفف عبارت simple policy framework می باشد. این دو رکورد ،در سمت گیرنده ایمیل بررسی می گردد و ایمیل های اسپم از نوع غیر اسپم شناسایی می شود. سرویس دهنده های ایمیلی چون yahoo و gmail نیز از این رکوردها در کنار سایر الگوریتم های خود استفاده می کنند.

SPF و DKIM این امکان را فراهم می سازند که اطلاعات فرستنده ایمیل بررسی شوند و اگر اطلاعات فرستنده با موارد عنوان شده در مقررات مطابقت نداشته باشد به عنوان ایمیل اسپم شناخته شود. شرح ساده الگوریتم به این صورت خواهد بود که اطلاعاتی به  DNS دامنه اضافه می گردد که در اصطلاح به آنها Reverse MX گفته می شود. در حالت عادی MX حاوی اطلاعاتی است که سرور دریافت کننده ایمیل را مشخص می کند ،اما در حالت عکس ، مشخص کننده سروری است که ایمیل را ارسال کرده است.

در نتیجه دریافت کننده ایمیل می تواند آدرس ارسال کننده ایمیل را با موارد معتبر در اطلاعات DNS دامنه اصلی تطبیق دهد و از اعتبار ارسال کننده ایمیل اطمینان حاصل کند.

جهت فعال نمودن این دو رکورد در هاست سی  پنل به صورت زیر عمل کنید:

در سی پنل وارد "Email Deliverability" از بخش Email شوید: تصویر(1)

سپس مطابق با تصویر زیر جهت فعالسازی DKIM و SPF بر روی گزینه "Install the suggested record" (شماره 1و 2) کلیک نمایید، پس از انجام اینکار رکوردهای DKIM و SPF در بخش Zone Editor اضافه می شوند.

 

تصویر(2)آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 6 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند

کانال های ما
کانالهای ما