مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

آموزش بازگردانی بکاپ های هفتگی از طریق مرکز عملیات سی پنل

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

بکاپ گیری از هاست یکی از موارد اساسی و حیاتی در نگهداری و حفظ اطلاعات موجود در هاست است. در صورتیکه سروری دچار مشکل گردد یا هاست شما هک و ویروسی شود، این بکاپ است که می تواند سایت شما را نجات دهد و از ضررهای مالی و معنوی که قرار است به شما وارد شود، جلوگیری نماید.
میهن وب هاست یکی از بهترین و ساده ترین روش های بازگردانی بکاپ را در اختیار کاربران خود قرار داده است تا کاربران بتوانند به راحتی بکاپ هایی که از طریق سرور تهیه شده است را بازگردانی نمایند. بازگردانی بکاپ که در این آموزش نحوه انجام آن توضیح داده می شود، شامل کلیه اطلاعات موجود در هاست، اعم از اطلاعات سایت، دیتابیس، ایمیل ها و هر آنچه در هاست وجود دارد، می شود.
نکته: این آموزش صرفا مربوط به هاست های سی پنلی است.
جهت بازگردانی بکاپ سی پنل از ناحیه کاربری خود مراحل زیر را دنبال کنید:
ابتدا وارد ناحیه کاربری خود شده و سپس از منوی "مدیریت سرویس ها" بر روی "مرکز عملیات سی پنل" کلیک نمایید.

تصویر(1)
در مرحله بعد سرویس هایی که خریداری کرده اید و هم اکنون نیز فعال هستند، برای شما نمایش داده می شوند. روبروی هر سرویس سه گزینه وجود دارد که در اینجا می بایست بر روی گزینه "بازگردانی بکاپ" کلیک نمایید.


تصویر(2)
در مرحله بعد و مطابق با آموزش زیر، در صورتیکه بکاپی از هاست شما موجود باشد در این بخش نمایش داده می شود. یکی از بکاپ ها را انتخاب کنید (شماره1) و در نهایت گزینه "ارسال" (شماره2) را انتخاب نمایید. در این بخش به جهت جلوگیری از اشتباه کاربران در بازگردانی بکاپ، تاریخ بکاپ ها به صورت میلادی و شمسی قرار داده شده است.


تصویر(3)
در مرحله پایانی پیامی که در تصویر زیر مشاهده می کنید برای شما نمایش داده می شود و بیان می کند که عملیات بازگردانی بکاپ هاست آغاز شده و پس از اتمام آن از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.
در بخش "تاریخچه بازگردانی بکاپ ها" و در قسمت "وضعیت" نیز می توانید وضعیت بازگردانی بکاپ را مشاهده نمایید.

تصویر(4)
پس از پایان عملیات بازگردانی بکاپ هاست، ایمیلی مانند تصویر زیر برای شما ارسال خواهد شد و بعد از دریافت این ایمیل می توانید وارد هاست خود شده و فعالیت خود را آغاز کنید.

تصویر(5)
4.5/5 از 10 رای