قابلیت Configure Greylisting در سی پنل برای جلوگیری از دریافت ایمیل های اسپم

 Greylisting یک قابلیت کاربردی در سی پنل است که پس از آخرین بروز رسانی این کنترل پنل قدرتمند، به آن اضافه شده است.

این ویژگی در هاست های سی پنل می تواند در مقابل دریافت ایمیل های اسپم مفید واقع شود. این ابزار با هدف عدم دریافت ایمیل های جعلی و دستکاری شده توسط هکرها، معرفی گردید.

زمانیکه شما از Greylisting استفاده می کنید، میل سرور شما اگر ایمیلی دریافت کند که سرور ارسال کننده ایمیل را نتواند شناسایی کند، آن را برگشت میزند. چنانچه ایمیل دستکاری شده نباشد، سرور ارسال کننده ایمیل مجدد پس از مدت زمانی، آن را ارسال خواهد کرد و در این حالت پس از زمان مشخص، میل سرور گیرنده آن را قبول خواهد نمود.

نکته: این قابلیت برای عدم دریافت ایمیل های اسپم، گزینه خوبی است اما در وضعیتی که نیاز به ارسال و دریافت سریع ایمیل ها می باشد، محدودیت زمانی Greylisting شاید گزینه خوب و تایید شده ای نباشد. البته با توجه به اینکه این گزینه باعث جلوگیری از دریافت اسپم می شود، برای کاربرانی که فورواردر ایمیل تعریف می کنند خیلی مفید خواهد بود، همچنین باعث جلوگیری از پر شدن فضای هاست و سرور می شود. لذا پیشنهاد این است تا جای ممکن این گزینه فعال باشد.

برای فعال نمودن این بخش در هاست های سی پنل ابتدا وارد هاست خود شده و از بخش "EMAIL" گزینه "Configure Greylisting" را انتخاب کنید. 

تصویر(1)

در این قسمت لیست دامنه های متصل به هاست را مشاهده خواهید کرد که در روبروی هر کدام گزینه ON و OFF وجود دارد. جهت فعال نمودن این قابلیت گزینه ON و در غیر این صورت گزینه OFF را انتخاب کنید.

تصویر (2)

 در نظر داشته باشید که این قابلیت به صورت پیش فرض در هاست های میهن وب هاست فعال می باشد.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 12 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند

حمایت از میهن وب هاست