مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

قابلیت Configure Greylisting در سی پنل برای جلوگیری از دریافت ایمیل های اسپم

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

 Greylisting یک قابلیت کاربردی در سی پنل است. این ویژگی در هاست های سی پنل می تواند در مقابل دریافت ایمیل های اسپم مفید واقع شود. این ابزار با هدف عدم دریافت ایمیل های جعلی و دستکاری شده توسط هکرها، معرفی گردید.

زمانی که شما از Greylisting استفاده می کنید، اگر میل سرور شما ایمیلی دریافت نماید که سرور ارسال کننده ایمیل قابل شناسایی نباشد، آن را برگشت می زند. چنانچه ایمیل دستکاری شده نباشد، سرور ارسال کننده ایمیل مجدد پس از مدت زمانی، آن را ارسال خواهد کرد و در این حالت پس از زمان مشخص، میل سرور گیرنده آن را قبول خواهد نمود.

نکته: این قابلیت برای عدم دریافت ایمیل های اسپم، گزینه خوبی است اما در وضعیتی که نیاز به ارسال و دریافت سریع ایمیل ها می باشد، محدودیت زمانی Greylisting شاید گزینه خوب و تایید شده ای نباشد. البته با توجه به اینکه این گزینه باعث جلوگیری از دریافت اسپم می شود، برای کاربرانی که فورواردر ایمیل تعریف می کنند خیلی مفید خواهد بود، همچنین باعث جلوگیری از پر شدن فضای هاست و سرور می شود. لذا پیشنهاد می شود تا جای ممکن این گزینه فعال باشد.

برای فعال نمودن این بخش در هاست های سی پنل ابتدا وارد هاست خود شده و از بخش "EMAIL" گزینه "Configure Greylisting" را انتخاب کنید. 

قابلیت Configure Greylisting در سی پنل برای

تصویر(1)

در این قسمت لیست دامنه های متصل به هاست را مشاهده خواهید کرد که در روبروی هر کدام گزینه "ON و OFF" وجود دارد. جهت فعال نمودن این قابلیت گزینه ON و در غیر این صورت گزینه OFF را انتخاب کنید.

جلوگیری از دریافت ایمیل های اسپم در سی پنل

تصویر (2)

 در نظر داشته باشید که این قابلیت به صورت پیش فرض در هاست های سی پنلی میهن وب هاست فعال می باشد.
5/5 از 5 رای

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 8 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند