مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

آموزش ثبت نام و کار با پنل کلودفلر

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

کلودفلر یک سیستم ابری است که به وب سایت ها اجازه می دهد به طور همزمان اطلاعات خود را از چندین سرور در اختیار کاربران قرار دهند. در واقع کلودفلر با کش کردن محتوای سایت در سرورهای خود، سایت را با سرعت بیشتری برای کاربران نشان می دهد.
از مزایای بسیار مهم کلودفلر سیستم DDoS Protection و فایروال های قدرتمند می باشد. نکته جالب در مورد کلودفلر این است که چندین دیتاسنتر در نقاط مختلف دنیا دارد و درخواست کاربران را از نزدیک ترین دیتاسنتر پاسخ می دهد.
در این آموزش، نحوه ثبت نام و ثبت سایت در کلودفلر را خواهید آموخت.
1- جهت ثبت نام در کلودفلر، ابتدا وارد سایت https://www.cloudflare.com شوید و از بالای صفحه روی"SignUp" کلیک کنید.
 آموزش ثبت نام در کلودفلر
تصویر(1)

2- در کادر اول باید آدرس ایمیل خود را وارد کنید (شماره 1). در کادر دوم رمز عبور را وارد نمایید(شماره 2). در نهایت روی "Create Account" (شماره3) کلیک کنید.

ایجاد ناحیه کاربری در کلودفلر
تصویر(2)
3- یک ایمیل جهت فعال سازی اکانت کلودفلر، به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که می بایست پس از باز نمودن آن، روی گزینه "Verify Email" کلیک کنید.
تایید ایمیل وریفای اکانت کلودفلر
تصویر(3)
4- جهت افزودن سایت در کلودفلر، آدرس دامنه خود را در کادر مربوطه وارد نمایید(به جای example.com باید آدرس دامنه مربوط به سایت خود را وارد کنید)، سپس روی گزینه "Add Site" کلیک کنید.
اضافه کردن سایت به کلودفلر
تصویر(4)

6- یکی از پلن های کلودفلر را انتخاب کنید. پلن اول به صورت رایگان می باشد که در این آموزش، نسخه رایگان انتخاب شده است. (برای سایت های معمولی پلن رایگان کفایت می کند). روی "Get started" کلیک کنید.

انتخاب پلن رایگان در کلودفلر
تصویر(5)

7- در مرحله بعد رکوردهای دی ان اس مربوط به سایت شما نمایش داده می شوند. پس از مشاهده رکوردها و بررسی صحت آن ها، روی گزینه "Continue" کلیک کنید.

بررسی dns های شناسایی شده در کلودفلر
تصویر(6)
8- در نهایت کلودفلر دو دی ان اس در اختیار شما قرار می دهد(شماره 1) که باید به عنوان دی ان اس شماره یک و دی ان اس شماره دو در پنل دامنه خود تنظیم کنید. پس از اینکه دی ان اس ها را روی دامنه ست شد، جهت بررسی صحت اتصال کلودفلر به دامنه، روی گزینه "Done, check nameservers" کلیک کنید.(شماره2)
تنظیم dns های کلودفلر روی دامنه
تصویر(7)
5/5 از 5 رای

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 26 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند