کجای هاست سی پنلی من فضا را اشغال کرده است ؟

جهت مشاهده میزان فضای استفاده شده در Cpanel میتوانید پس از ورود به کنترل پنل از کادر "Files" گزینه "Disk Space Usage" را انتخاب نمایید.

 تصویر(1)
مواردی  که معمولا حجم زیادی به خود اختصاص می دهند:
1- فایل error_log در public_html یا هر پوشه دیگری که در آن اسکریپت نصب است. این فایل خطاهای موقت مربوط به اسکریپت را در خود نگهداری می کند و بصورت خودکار ایجاد میشود. حذف آن موردی ندارد.
2- پوشه tmp که در home directory هاست (یک مسیر بالاتر از public_html) قرار دارد و اطلاعات مربوط به آمار سایت را در خود نگهداری می کند. حذف محتویات داخل این پوشه نیز موردی ندارد.
3- ممکن است زمانی از هاستتان full backup تهیه کرده باشید. فول بکاپ سی پنل با پسوند .tar.gz بوده و در home directory هاست (یک مسیر بالاتر از public_html) قرار دارد. اگر فایل بکاپ را نیاز ندارید می توانید آن را پاک کنید.
نکته :
اگر با حذف این موارد باز هم فضای مصرفی هاست شما بالا بود میتوانید پوشه های روی هاست را که مربوط به نرم افزار سایت شما میباشد، بررسی کنید.
در پایین صفحه با انتخاب گزینه "disk usage" فضای مصرفی بر اساس میزان مصرف از بیشترین به کمترین نمایش داده میشود و با زدن علامت فلش (<) کنار هر مورد میتوانید اطلاعات بیشتر در مورد زیر مجموعه های آن به دست آورید.


تصویر(2)

نکته : در برخی موارد ممکن است در فضاهای مصرفی بخشی به نام Other Usage داشته باشید، این بخش عموما وقتی اضافه میشود که که یکی از برنامه های نصب شده بر روی هاست یا بخشی از یک نرم افزار اجرای ناقص داشته باشند. جهت حذف این فضای اضافی مصرف شده باید یک درخواست پشتیبانی از لینک زیر برای ما ارسال کنید.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
تنظیم ساعت سرور (مشاهدات: 18254)

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 14 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند

حمایت از میهن وب هاست