مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

راهنمای انتخاب کلید واژه مناسب

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

سایت ها و ابزارهای مختلفی برای بررسی کلمات کلیدی در مورد یک موضوع خاص وجود دارند. برای مثال در سایت keywordtool.io با وارد کردن بخشی از یک کلمه کلیدی می توانید به کلمات کلیدی مرتبط با آن دسترسی داشته باشید. این کلمات کلیدی براساس محبوبیت و میزان جستجوی آنها در موتورهای جستجو لیست شده اند. در تصویر زیر یک نمونه از کلمه کلیدی جستجو شده را مشاهده می کنید.
 
تصویر(1)

به نکات زیر برای انتخاب کلید واژه مناسب توجه فرمایید:
- کلمات کلیدی را دقیقا مرتبط با سایت و موضوع تبلیغتان انتخاب کنید. تبلیغ با استفاده از کلمات کلیدی نا مرتبط اصلا توصیه نمی شود زیرا تنها باعث افزایش هزینه شما می گردد و نتیجه ای در بر ندارد.
-از انتخاب کلمات کلیدی عمومی اجتناب کنید. زیرا وقتی کاربر این کلمات کلیدی را سرچ کند و به دلیل عدم ارتباط تبلیغ شما با کلمه سرچ شده، از سایت خارج گردد، می تواند تاثیر منفی بر برند و کسب و کار شما داشته باشد. همچنین این مورد باعث افزایش هزینه های تبلیغات و عدم دریافت بازخورد مناسب می شود.
-از انتخاب کلمات بسیار تخصصی اجتناب کنید، زیرا ممکن است کاربر هیچگاه از چنین کلماتی برای جستجو استفاده نکند.
-از عبارات کلیدی چند کلمه ای و طولانی استفاده کنید. به دلیل رقابت بسیار روی کلمات کلیدی کوتاه یا یک کلمه ای، پیشنهاد می شود از کلمات کلیدی طولانی تر و مرتبط استفاده کنید تا نتیجه مطلوب را کسب نمایید. عباراتی که با تعداد کلمات مناسب، محصول یا سرویس شما را معرفی کنند، عبارات مناسبی هستند.
-بهتر است از کلمات ترکیبی به جای موارد تک کلمه ای استفاده کنید.(کلمات ترکیبی یک کلید واژه محسوب میشود، مثلا "فروش سریال" یک کلید واژه می باشد.)
-کلمات کلیدی خود را به گونه ای انتخاب نکنید که صرفا بازدید بیشتر برای سایت خود جذب نمایید. زیرا اینکار باعث می شود تبلیغات شما بازدید غیر واقعی داشته و از اعتبار شما کاسته شود. تمرکزتان را روی مشتریان خود و محصولی که می خواهید تبلیغ کنید قرار دهید.
-تعداد کلید واژه های خود را کم و حداکثر 20 کلید واژه انتخاب نمایید، استفاده از کلید واژه زیاد باعث ورود کاربران نامرتبط به سایت می شود.
-کلیدواژه شما حتما باید در صفحه ای که برای آن تبلیغ می کنید، وجود داشته باشد در این حالت هزینه تبلیغ شما به شدت کاهش می یابد.
-به صورت معمول حتما باید از کلمات فارسی یا ترکیبی از کلمات فارسی و انگلیسی استفاده کرده و از انتخاب کلید واژه های تمام انگلیسی خودداری نمایید. زیرا هنگامی که کاربر مثلا کلمه اتومبیل را جستجو می نماید به دنبال یک وب سایت فارسی زبان یا ایرانی می گردد که در مورد اتومبیل مطلب ارائه نموده یا فروشنده اتومبیل است، اما هنگامی که کاربر فارسی زبان یا ایرانی به جای کلمه فارسی کلمه automobile را جستجو می نماید پس حتما به دنبال یک سایت غیر فارسی زبان یا خارجی بوده است که این کلمه را به انگلیسی جستجو نموده است. پس انتظار سایت شما که یک سایت فارسی زبان یا ایرانی می باشد را ندارد. بهتر است همواره کلمات کلیدی شما فارسی یا ترکیبی از فارسی و انگلیسی باشند.
-اگر عبارت کلیدی شما جزئی از عبارت سرچ شده کاربر باشد ولی تطابق عینی نداشته باشد باز هم گوگل تبلیغ شما را به وی نشان خواهد داد. مثلا اگر عبارت کلیدی شما "خودکار بیک" باشد و کاربر "خودکار آبی بیک" را سرچ کند تبلیغ شما را مشاهده می کند.
-تعداد کلمات کلیدی بیشتر نشان دهنده بازخورد بهتر نیست. کافی است از کلماتی استفاده کنید که کاربر آنها را جستجو می کند و دقیقا مربوط به تبلیغ شما است.

مثالهایی از چند کلمه مناسب و نا مناسب
  • خرید (نامناسب) به دلیل عمومی بودن
  • سریال (نامناسب) به دلیل عمومی بودن
  • خرید سریال (مناسب)
  • Ielts (نامناسب) به دلیل لاتین بودن کامل
  • آزمون ielts (مناسب)
5/5 از 1 رای

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 6 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند