آموزش آپدیت دستی وردپرس

شما همیشه باید وردپرس را به آخرین نسخه به روز کنید. وقتی نسخه جدیدی از وردپرس در دسترس باشد، یک پیام به روزرسانی در صفحه مدیریت وردپرس خود دریافت خواهید کرد. طبق تصویر زیر برای به روزرسانی وردپرس، در داشبورد وردپرس بر روی "بروزرسانی کنید" کلیک نمایید.
تصویر(1)
امنیت وردپرس یکی از مهمترین دلایلی است که باعث می شود سایت خود را به روز نگه دارید. بسیاری از مسائل امنیتی در نتیجه وجود باگ در هسته، تم ها و افزونه های قدیمی WordPress است. این بدان معنا است که اگر سایت وردپرسی خود را به روز نگه دارید، احتمال هک شدن سایت شما نیز کاهش می یابد.
توسعه دهندگان وردپرس برای اطمینان از رفع نقص امنیتی بسیار سخت کار می کنند و هر زمان نقصی در وردپرس شناسایی شود، برای رفع آن اقدام می کنند. این اصلاحات به صورت به روزرسانی به شما ارائه می شود.
در این وضعیت علاوه بر امنیت، هنگام به روزرسانی منظم، از ویژگی های جالب تری همانند سرعت بهتر، رفع اشکال و عملکرد بهتر نیز بهره مند خواهید شد.
برای به روزرسانی دو روش وجود دارد، ساده ترین روش به روزرسانی با یک کلیک است که از طریق داشبورد وردپرس انجام می شود و برای اکثر افراد پیشنهاد می شود. اگر این روش در دسترس نبود و به پیشخوان سایت دسترسی نداشتید، می توانید روند به روزرسانی دستی را دنبال کنید.
هشدار: روند ارتقا وردپرس بر روی کلیه پرونده ها و پوشه های موجود در هسته اصلی وردپرس تأثیر می گذارد. این تغییرات شامل تمام پرونده های اصلی استفاده شده برای اجرای وردپرس می باشد. اگر در آن پرونده ها تغییری ایجاد کرده باشید، تغییرات شما از بین می روند.
پشتیبان گیری از وردپرس
قبل از شروع بروزرسانی وردپرس، تاکید می شود که از وب سایت خود پشتیبان تهیه کنید. لذا در صورت وجود هرگونه مشکل می توانید وب سایت خود را از طریق بکاپ تهیه شده بازیابی کنید. جهت بکاپ گیری از هاست خود می توانید از آموزش های زیر استفاده کنید:
 
بروزرسانی دستی وردپرس
به روز رسانی دستی وردپرس شامل 3 مرحله ساده است:
1) آخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید.
2) فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
3) فایل ها و پوشه های موردنیاز را با استفاده از FTP در سرور خود آپلود کنید.
در بعضی موارد، مرحله 4 نیز وجود دارد که به روزرسانی پایگاه داده شما برای سازگاری آن با نسخه جدید وردپرس اشاره دارد.
برای به روزرسانی دستی وردپرس، جدیدترین نسخه وردپرس را از سایت WordPress.org دانلود کنید.
ابتدا به لینک https://wordpress.org/download/ مراجعه کرده و سپس مطابق با تصویر زیر بر روی لینک دانلود وردپرس کلیک نمایید.

تصویر(2)
توجه: مطمئن ترین مرجع برای دانلود آخرین نسخه وردپرس سایت wordpress.org می باشد.
وقتی وردپرس را دانلود کردید، فایل را از حالت فشرده خارج کنید تا پوشه های موجود در فایل دانلود شده را مشاهده کنید.
سپس وارد پوشه WordPress شده و طبق ویدیوی زیر پوشه "wp-content" را حذف کنید. بعد از انجام این کار همه فایل ها و پوشه ها را انتخاب کنید و  سپس با فرمت "zip" فشرده نمایید.

تصویر(3)
در این مرحله می بایست فایل وردپرسی که در مرحله قبل آماده کردید را در هاست آپلود نمایید. 
پیشنهاد می شود تمامی افزونه های نصب شده در وردپرس را غیرفعال کنید.
از دو روش FTP و پنل هاست می توانید برای آپلود فایل استفاده کنید.
برای آپلود فایل وردپرس در هاست از آموزش های زیر استفاده کنید:
پس از آپلود فایل وردپرس در روت هاست، آن را اکسترکت نمایید تا فایل ها و پوشه های جدید جایگزین فایل ها و پوشه های قبل شود.
سپس لینک http://example.com/wordpress/wp-admin/upgrade.php را در مرورگر خود وارد نمایید.(لازم است تا به جای example.com نام دامنه خود را وارد کنید). در صفحه ای که باز می شود دستورالعمل ها را مطالعه و انجام دهید. انجام اینکار باعث بروز شدن پایگاه داده شما می شود تا با آخرین نسخه وردپرس سازگار شود.
در مرحله آخر، اگر افزونه کشی در وردپرس فعال کرده اید، حافظه کش را خالی کنید تا تغییرات بلافاصله اعمال شود. در غیر این صورت، بازدید کنندگان سایت شما (از جمله شما) همچنان نسخه قدیمی را مشاهده می کنند (تا زمانی که حافظه کش به روز شود).
وردپرس شما با موفقیت به روز شد.
به روزرسانی شما اکنون کامل شده است، بنابراین می توانید وارد مدیریت سایت شوید و پلاگین های خود را دوباره فعال کنید.
اگر در ورود به پیشخوان وردپرس مشکلی دارید، با کمک آموزش زیر، کوکی ها را در مرورگر خود پاک کنید.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 14 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند