چگونه کاربران آنلاین را در سایت وردپرسی مشاهده کنیم؟

اگرچه می توانید با استفاده از cPanel و ابزار Visitors، آمار بازدید کنندگان را برای وب سایت وردپرسی خود مشاهده کنید، اما ممکن است زمان هایی وجود داشته باشد که شما نیاز به تجزیه و تحلیل ترافیک به صورت لحظه ای داشته باشید.
با استفاده از افزونه WP-UserOnline تجزیه و تحلیل بازدیدکنندگان سایت را به صورت آنلاین می توانید مشاهده کنید. این افزونه یک ابزارک نیز به سایت شما اضافه می کند که می توانید به راحتی از آمار بازدید های آنلاین سایت با خبر شوید. آمار دقیق شامل تعداد بازدید کنندگان، نوع بازدید کننده (اعضا، مهمانان یا ربات های جستجو) و مکان آنها است.
برای شروع، به داشبورد مدیریت وردپرس خود وارد شوید و از بخش افزونه ها بر روی "افزودن" (شماره1) کلیک کنید. "WP-UserOnline" را جستجو کرده (شماره2) و افزونه را نصب و فعال (شماره3) کنید.

تصویر(1)
پس از نصب، به بخش "نمایش> ابزارک ها" (شماره1) بروید. از بین ابزارک های موجود ابزارکی با نام "کاربر حاضر" (شماره2) را می توانید مشاهده کنید. ابزارک را به نوار کناری موردنظر بکشید و رها کنید (شماره3).

تصویر(2)
"عنوان" ابزارک (شماره1) را می توانید ویرایش و از بخش "نوع آمار" (شماره2)، مشخص کنید چه آماری در سایت نمایش داده شود.

تصویر(3)
تنظیمات ابزارک را ذخیره کرده و سپس به سایت مراجعه و آمار بازدید از سایت را مشاهده کنید.

تصویر(4)
نظارت بر ترافیک سایت در یک صفحه جداگانه
به جای نمایش آمار بازدیدکنندگان در سایدبار سایت، ممکن است ترجیح دهید یک صفحه جداگانه در سایت خود ایجاد کنید که در آن ترافیک سایت نمایش داده شود. این کار با پلاگین WP-UserOnline امکان پذیر است.
به بخش "برگه ها> افزودن جدید" (شماره1) رفته و از کد کوتاه زیر(شماره2) برای نمایش آمار بازدید کنندگان خود در لحظه (real time) استفاده کنید.
[page_useronline]
با ویرایش تنظیمات "قابل مشاهده بودن" (شماره3)، می توانید از صفحه با رمز عبور محافظت کنید یا آن را خصوصی کنید. در نهایت بر روی "انتشار" (شماره4) کلیک نمایید.

تصویر(5)
آمار افراد آنلاین در سایت به صورت زیر نمایش داده می شود.

تصویر(6)


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 12 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند