مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

آموزش تغییر شماره تلفن همراه در ناحیه کاربری و تایید آن

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

جهت بالا بردن امنیت ناحیه کاربری و همچنین احراز هویت کاربران، سیستم تایید پیامکی در ناحیه کاربری فعال شده است. در صورتی که برای اولین بار است وارد ناحیه کاربری خود می شوید یا قصد دارید شماره تلفن همراه خود را در ناحیه کاربری تغییر دهید، می توانید از این آموزش برای اصلاح و تایید شماره تلفن همراه استفاده کنید. ابتدا وارد ناحیه کاربری شده و سپس مطابق با تصویر زیر روی نام خود کلیک کرده و از زیر منوی باز شده "مشخصات من" را انتخاب نمایید.

مشاهده مشخصات کاربر در ناحیه کاربری
تصویر(1)
در صفحه باز شده، از تب "مشخصات من"(شماره1)، می توانید فیلد "شماره موبایل" (شماره1) را مشاهده کنید. در صورتی که قصد دارید شماره موبایل ناحیه کاربری خود را تغییر دهید، شماره موبایل جدید و "کدملی" (شماره3) را در فیلدهای مشخص شده وارد کرده و سپس روی "ذخیره تغییرات" (شماره4) در انتهای صفحه کلیک نمایید.
بررسی مطابقت کدملی وارد شده و شماره همراه
تصویر(2)
تایید شماره موبایل
مطابق با تصویر زیر بعد از وارد کردن شماره موبایل جدید، در روبروی فیلد ذکر شده، گزینه "برای تایید شماره اینجا کلیک کنید" ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تایید شماره موبایل منتقل می شوید.

تصویر(3)
در این مرحله، بلافاصله یک پیامک نیز به صورت خودکار به شماره تلفن همراه شما ارسال خواهد شد. کد فعالسازی که از طریق پیامک دریافت کرده اید در فیلد "کدفعالسازی" قرار داده و سپس روی گزینه "فعالسازی" کلیک نمایید. در صورتی که بعد از 5 دقیقه پیامکی برای شما ارسال نگردید، جهت دریافت مجدد پیامک، روی "ارسال مجدد پیامک" (شماره2) کلیک کنید. در نظر داشته باشید که چنانچه شماره تلفن همراه صحیح نباشد، می توانید از گزینه "ویرایش تلفن همراه" (شماره3) برای وارد کردن شماره جدید اقدام نمایید.

اصلاح شماره موبایل در ناحیه کاربری
تصویر(4)
اگر کد فعالسازی را در مرحله قبل به درستی وارد کرده باشید، با کلیک روی گزینه "فعالسازی" (در تصویر فوق)، تصویر زیر نمایش داده می شود و می بایست روی دکمه "اعتبارسنجی" کلیک نمایید تا مطابقت مشخصات وارد شده بررسی شود.
انجام اعتبارسنجی در ناحیه کاربری
 تصویر(5)

در صورتی که مشخصات وارد شده با یکدیگر مطابقت داشته باشد، مطابق با تصویر زیر پیام "اطلاعات شما تایید شد" را مشاهده خواهید کرد. در این مرحله فرآیند تغییر شماره همراه ناحیه کاربری به پایان می رسد و با کلیک روی گزینه "بازگشت"، به ناحیه کاربری منتقل خواهید شد.
تایید و اعتبارسنجی شماره موبایل درج شده در ناحیه کاربری
تصویر(6)
3.5/5 از 19 رای

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 36 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند