مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

معرفی 7 پلاگین کاربردی بکاپ گیری در وردپرس

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

پشتیبان گیری منظم مهم ترین کاری است که باید توسط یک مدیر سایت انجام گیرد. با داشتن نسخه پشتیبان از سایت، در صورت بروز مشکل اسکریپتی یا حتی نفوذ هکرها به سایت، سریعا می توانید با ریستور بکاپ، سایت را به حالت قبل بازگردانی نمایید. در این مقاله بهترین افزونه های بکاپ گیری وردپرس معرفی خواهند شد.

1- UpdraftPlus

UpdraftPlus یکی از محبوب ترین پلاگین های بکاپ گیری در وردپرس می باشد که بیش از سه میلیون نصب داشته است. پلاگین مذکور این امکان را به شما می دهد که از تمام اطلاعات سایت وردپرسی خود بکاپ تهیه کرده یا حتی از اطلاعات مشخصی بکاپ گیری کنید. این پلاگین قابلیت تنظیم زمانبندی خودکار را دارد و جهت سهولت کار می توانید زمان های مشخصی را جهت بکاپ گیری خودکار تنظیم کنید. UpdraftPlus می تواند بکاپ ها را در سرویس های ابری مانند Dropbox، Google Drive و Rackspace به صورت خودکار منتقل و همچنین از روش های FTP،SFTP جهت انتقال استفاده کندپلاگین UpdraftPlus نسخه تجاری هم دارد که با خریداری این نسخه از امکانات بیشتر آن بهره مند خواهید شد و همچنین می توانید از پشتیبانی رایگان شرکت سازنده نیز استفاده کنید.

معرفی افزونه UpdraftPlus و امکانات آن

تصویر(1)

2- VaultPress

VaultPress توسط Matt Mullenweg بنیان گذار وردپرس و تیم او در Automattic ارائه شد. پلاگین مذکور با محصول دیگر این شرکت با نام JetPack ادغام شده است. جهت استفاده از VaultPress  باید نوع خاصی از JetPack را خریداری نمایید. از مزیت های این پلاگین آسان بودن کار با آن است که تنها با چند کلیک می توانید یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود تهیه نمایید. اما از طرف دیگر برای استفاده از این پلاگین شما حتما باید در JetPack ثبت نام کنید و یک حساب کاربری هم در WordPress.com داشته باشید. از معایب دیگر آن هم هزینه بالا در صورت داشتن چندین سایت وردپرسی می باشد چرا که شما برای هرکدام باید لایسنس مجزا خریداری نمایید.

افزونه VaultPress جهت بکاپ گیری از سایت وردپرسی

تصویر(2)

3- BackupBuddy

BackupBuddy پرطرفدارترین افزونه بکاپ گیری تجاری می باشد. پلاگین مذکور این امکان را به شما می دهد که به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه از اطلاعات خود به صورت خودکار بکاپ گیری کنید. با BackupBuddy، شما می توانید نسخه پشتیبان سایت خود را به طور خودکار در سرویس های ذخیره سازی ابری مانند Dropbox، Amazon S3، Rackspace Cloud، FTP، Stash ذخیره کرده و حتی آن را برای خودتان ایمیل کنید. از مزیت های BackupBuddy این است که شما می توانید لایسنس آن را به صورت سالانه یا مادام العمر خریداری کنید و برای تعداد سایت هایی که در مشخصات پلن آن ذکر شده است استفاده نمایید. پشتیبانی رایگان، دریافت آخرین آپدیت ها و همچنین ارائه یک گیگ فضای رایگان از مزیت های دیگر این افزونه می باشد.

BackupBuddy پرطرفدارترین افزونه بکاپ گیری تجاری

تصویر(3)

4- BoldGrid Backup

BoldGrid Backup یکی از افزونه های بکاپ گیری وردپرس می باشد که به راحتی و با چند کلیک می توانید از اطلاعات خود بکاپ تهیه یا ریستور نمایید. از این افزونه حتی در انتقال اطلاعات بین دو هاست هم می توانید استفاده کنید. یکی از مزیت های این افزونه بکاپ گیری خودکار قبل از شروع فرایند بروزرسانی وردپرس می باشد. با انجام این کار در صورت بروز اختلال یا مشکل در بروزرسانی، می توانید از بکاپ تهیه شده استفاده کنید. از معایب آن هم محدودیت ذخیره تا ده فایل بکاپ در داشبورد یا سیستم های ذخیره سازی بکاپ شما می باشد.

ویژگی های افزونه BoldGrid Backup

تصویر(4)

5- BlogVault

BlogVault یکی دیگر از افزونه های پشتیبان گیری محبوب وردپرس می باشد. این پلاگین در هنگام بکاپ گیری از سرورهای خود استفاده می کند پس نباید نگران مصرف منابع زیاد توسط افزونه باشید. BlogVault تنها یک بار بکاپ گیری خودکار روزانه را انجام می دهد اما این امکان را به شما خواهد داد تا به صورت نامحدود و دستی از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید. با استفاده از این پلاگین شما می توانید تا 90 بکاپ را داشته باشید. از معایب BlogVault هزینه بالای آن نسبت به سایر پلاگین های بکاپ گیری می باشد.

بکاپ گیری از سایت وردپرسی با افزونه BlogVault

تصویر(5)

6- BackWPup

BackWPup یک پلاگین رایگان وردپرسی می باشد که شما می توانید با استفاده از آن به راحتی از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید و آن را در فضای ذخیره سازی ابری مانند Dropbox، Amazon S3، Rackspace و ... ذخیره کنید. همچنین بازگردانی بکاپ با استفاده از این افزونه به راحتی انجام می شود.

ارائه سرویس ابری جهت ذخیره بکاپ های سایت توسط افزونه BackWPup

تصویر(6)

7- Duplicator

Duplicator یک پلاگین برای انتقال اطلاعات بین هاست ها می باشد اما شما می توانید از این افزونه برای بکاپ گیری هم استفاده کنید. این پلاگین امکان زمانبندی جهت بکاپ گیری خودکار را ندارد به همین دلیل استفاده از آن پیشنهاد نمی شود.

استفاده از افزونه Duplicator جهت انتقال سایت بین هاست ها

تصویر(7)

4/5 از 1 رای

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 14 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند