معرفی 7 پلاگین کاربردی بکاپ گیری در وردپرس

پشتیبان گیری منظم مهم ترین کاری است که باید توسط یک مدیر سایت انجام گیرد. با داشتن نسخه پشتیبان از سایت در صورت بروز مشکل برای اسکریپت و یا حتی نفوذ هکرها به اسکریپت شما، سریعا می توانید با ریستور بکاپ، سایت را به حالت قبل بازگردانی نمایید. در این مقاله بهترین افزونه های بکاپ گیری وردپرس معرفی خواهد شد.

1- UpdraftPlus

UpdraftPlus یکی از محبوب ترین پلاگین های بکاپ گیری در وردپرس می باشد که بیش از دو میلیون نصب داشته است. این پلاگین این امکان را به شما می دهد که از تمام اطلاعات وردپرس خود بکاپ تهیه نمایید و یا حتی می توانید از بخش مشخصی از اطلاعات بکاپ گیری کنید. این پلاگین قابلیت تنظیم زمانبندی خودکار را دارد و جهت سهولت کار می توانید زمان های مشخصی را تنظیم کنید تا به صورت خودکار بکاپ گیری را انجام دهد. UpdraftPlus می تواند بکاپ ها را در سیستم های Dropbox، Google Drive و Rackspace به صورت خودکار منتقل کند و همچنین از روش های FTP،SFTP جهت انتقال استفاده می کند. این پلاگین نسخه تجاری هم دارد  که با خریداری این نسخه از امکانات بیشتر آن بهره مند خواهید شد و همچنین می توانید از پشتیبانی رایگان شرکت سازنده نیز استفاده کنید.

تصویر(1)

2- VaultPress

VaultPress توسط Matt Mullenweg بنیان گذار وردپرس و تیم خود در Automattic تاسیس شد. این پلاگین با محصول دیگر این شرکت با نام JetPack  ادغام شده است. جهت استفاده از VaultPress  باید نوع خاصی از JetPack را خریداری نمایید. از مزیت های این پلاگین آسان بودن کار با آن است و تنها با چند کلیک می توانید یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود تهیه نمایید اما از طرف دیگر برای استفاده از این پلاگین شما حتما باید در JetPack ثبت نام کنید و یک حساب کاربری هم در WordPress.com داشته باشید. از معایب دیگر آن هم هزینه بالا در صورت داشتن چندین سایت وردپرسی می باشد چرا که شما برای هرکدام باید لایسنس مجزا خریداری نمایید.

تصویر(2)

3- BackupBuddy

BackupBuddy پرطرفدارترین افزونه بکاپ گیری تجاری می باشد. این پلاگین  این امکان را به شما می دهد که به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه از اطلاعات خود به صورت خودکار بکاپ گیری کنید. با BackupBuddy، شما می توانید نسخه پشتیبان سایت خود را به طور خودکار در سرویس های ذخیره سازی ابری مانند Dropbox، Amazon S3، Rackspace Cloud، FTP، Stash (خدمات ابری خود) ذخیره کرده و حتی آن را برای خودتان ایمیل کنید. از مزیت های BackupBuddy این است که شما می توانید لایسنس آن را به صورت سالانه و یا مادام العمر خریداری کنید و برای تعداد سایت هایی که در مشخصات پلن آن ذکر شده است استفاده نمایید. پشتیبانی رایگان، دریافت آخرین آپدیت ها و همچنین ارائه یک گیگ فضای رایگان از مزیت های دیگر این افزونه می باشد.

تصویر(3)

4- BoldGrid Backup

BoldGrid Backup یکی از افزونه های بکاپ گیری وردپرس می باشد که به راحتی و با چند کلیک می توانید از اطلاعات خود بکاپ تهیه و یا ریستور نمایید. از این افزونه حتی در انتقال اطلاعات بین دو هاست هم می توانید استفاده کنید. یکی از مزیت های این افزونه بکاپ گیری خودکار قبل از شروع فرایند بروزرسانی وردپرس می باشد. با انجام این کار در صورت بروز اختلال و یا مشکل در بروزرسانی، می توانید از بکاپ تهیه شده استفاده کنید. از معایب آن هم محدودیت ذخیره تا ده فایل بکاپ در داشبورد و یا سیستم های ذخیره سازی بکاپ شما می باشد.

تصویر(4)

5- BlogVault

BlogVault یکی دیگر از افزونه های پشتیبان گیری محبوب وردپرس می باشد. این پلاگین در هنگام بکاپ گیری از سرورهای خود استفاده می کند پس نباید نگران مصرف منابع زیاد از افزونه باشید. BlogVault تنها یک بار بکاپ گیری خودکار روزانه را انجام می دهد اما این امکان را به شما خواهد داد تا به صورت نامحدود و دستی از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید. با استفاده از این پلاگین شما می توانید تا 90 بکاپ را داشته باشید. از معایب BlogVault هزینه بالای آن نسبت به سایر پلاگین های بکاپ گیری می باشد.

تصویر(5)

6- BackWPup

BackWPup یک پلاگین رایگان وردپرس می باشد که شما می توانید با استفاده از آن به راحتی از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید و آن را در فضای ذخیره سازی ابری مانند Dropbox، Amazon S3، Rackspace و ... ذخیره کنید. همچنین بازگردانی بکاپ با استفاده از این افزونه به راحتی انجام می شود.

تصویر(6)

7- Duplicator

Duplicator یک پلاگین برای انتقال اطلاعات بین هاست ها می باشد اما شما می توانید از این افزونه برای بکاپ گیری هم استفاده کنید. این پلاگین امکان زمانبندی جهت بکاپ گیری خودکار را ندارد به همین دلیل استفاده از آن پیشنهاد نمی شود.

تصویر(7)آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 8 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند

کانال های ما
کانالهای ما