مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

ساخت ایمیل Forwarder در سی پنل

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

با استفاده از Forwarders این امکان به شما داده می شود که یک کپی از ایمیلهای دریافتی شما گرفته شده و به ایمیل دیگری منتقل شود. این گزینه زمانیکه فردی چندین آدرس ایمیل داشته باشد و بخواهد تنها یک ایمیل را چک کند، کاربرد دارد.
برای این منظور به سی پنل وارد شوید، در بخش "EMAIL" وارد بخش "Forwarders" شوید.

ساخت ایمیل Forwarder در سی پنل
تصویر(1)
طبق تصویر زیر روی گزینه "Forwarders" کلیک کنید. 
آموزش ساخت ایمیل Forwarder در سی پنل
تصویر(2)
آدرس ایمیلی که قرار است ایمیل های آن به آدرس دیگری فوروارد شود در فیلد "Address to forward" (شماره1) وارد کنید. از بخش "Domain" (شماره2) نام دامنه ایمیل مبدا را انتخاب نمایید. آدرس ایمیلی که قرار است تمامی ایمیل ها را دریافت کند در بخش "Forward to email Address" (شماره3) وارد کنید.
با فعال کردن گزینه "Discard and send an error to the sender (at SMTP time)" (شماره4)، تمامی ایمیل های دریافتی شما برگشت می خورد و یک پیام که در فیلد "Failure Message (seen by sender)" درج کرده اید برای کاربر ارسال می شود.
با فعال کردن گزینه "Forward to a system account" (شماره5) یک کپی از ایمیل ها به یوزر پیشفرض هاست نیز ارسال می شود.
برای انتقال متن پیام به یک برنامه دیگر، گزینه "Pipe to a Program" (شماره6) را فعال کنید و سپس دستور را در کادر متنی تایپ نمایید. این گزینه مخصوص افرادی است که تخصصی کافی در برنامه نویسی دارند.
در صورت فعال کردن گزینه "Discard (Not Recommended)" (شماره7) ایمیل‌ها بدون اطلاع رسانی به ارسال کننده حذف می شوند. برخلاف گزینه Discard and send error to the sender، کاربر هیچ پیام خرابی دریافت نخواهد کرد.
در نهایت جهت اعمال تغییرات روی گزینه "Add Forwarder" (شماره8) کلیک نمایید.

ساخت ایمیل Forwarder در cpanel
تصویر(2)

5/5 از 1 رای