آموزش رفع مشکل عدم انتشار مطالب زمان بندی شده در وردپرس

دلایل زیادی برای محبوبیت وردپرس وجود دارد. یکی از آنها قابلیت زمان بندی خودکار انتشار مطالب است. شما ممکن است تعداد زیادی کاربر ثابت داشته باشید و پست های زیادی نیز در هفته و یا ماه در سایت منتشر کنید. اما زمانی که در تعطیلات به سر می برید یا یک جلسه کاری دارید و یا سایتهای زیادی برای مدیریت داشته و وقت کافی ندارید، ممکن است نتوانید به موقع پست های خود را منتشر کنید.
برنامه ریزی و انتشار خودکار پست ها از ویژگی های مفید وردپرس است. با استفاده از آن، شما همیشه می توانید محتوای جدید را در سایت انتشار دهید، در حالی که تمرکزتان را برای کار دیگری داشته باشید. با این کار می توانید از تعطیلات خود لذت ببرید و استراحت کنید، در حالی که وردپرس به طور خودکار پست های زمان بندی شده شما را منتشر می کند. این ویژگی به شما امکان می دهد که مجبور نباشید در ساعات شب بیدار بمانید تا مطلبی را منتشر کنید و مجبور نیستید در ساعت های عادی بیدار شوید تا برای مخاطبان جهانی خود پست ارسال کنید.
اما هنگامی که از تعطیلات باز می گردید، ممکن است متوجه شوید که وردپرس برخی از زمان بندی های خود را از دست داده است. آیا تا به حال چنین مشکلی برایتان پیش آمده؟ در این صورت چه کاری باید انجام داد؟ در این پست به شما راهکار های رفع این مشکل آموزش داده شده است و بررسی می شود که چرا وردپرس نمی تواند یک پست زمان بندی شده را به درستی منتشر کند و در نهایت چگونه باید این مشکل رفع گردد.
چرا گاهی اوقات وردپرس نمی تواند پست های زمان بندی شده را منتشر کند؟
وردپرس ممکن است به خاطر مشکل cron job یک پست زمان بندی شده را منتشر نکند. Cron یک سرویس زمان بندی خودکار است که دستور خاصی را در زمان مشخص بدون مداخله کاربر به صورت اتوماتیک اجرا می کند و  این وظایف را به طور خودکار صرف نظر از اینکه آیا کاربر در پشت سیستم باشد یا نه، تکرار می کند.
برای توضیح بیشتر، پلاگین هایی که شما برای پشتیبان گیری خودکار وردپرس استفاده می کنید بر پایه ی cron job ها هستند که از طریق آن پشتیبان گیری از سایت شما به صورت دوره ای انجام می شود.
انتشار خودکار پست در وردپرس نیز به همان شیوه انجام می شود. اما قابلیت cron job در وردپرس با cron job معمولی شما متفاوت است، زیرا بر اساس سرور یا ساعت نیست. به عنوان یک توضیح مختصر هر زمان که بازدیدکنندگان به صفحه یا پستی وارد می شود، وردپرس بررسی می کند که آیا کارهایی وجود دارد که نیاز باشد WP cron را فعال کند.
آیا مشکل را دریافتید؟ اگر هیچ کاربری وبسایت شما را قبل از زمان بندی مشاهده نکرده باشد، سیستم برای پست های زمان بندی شده بررسی نمی شود. در نتیجه، وردپرس یک پیام Missed schedule (زمان بندی فراموش شده) در کنار یکی از پست ها نمایش می دهد.
رفع مشکل زمان بندی فراموش شده در وردپرس
شما می توانید مشکل زمان بندی در وردپرس را با کمک چند افزونه حل کنید. در ادامه دو پلاگین معرفی می شود که می توانند به شما در حل مسئله کمک کند.
گزینه 1: استفاده از پلاگین Scheduled Post Trigger
یک پلاگین مفید وردپرس است که بلافاصله بعد از اینکه سایت شما توسط اولین کاربر بازدید شد پست را منتشر می کند. برای استفاده از این افزونه، مراحل زیر را دنبال کنید:
1. 
به داشبورد وردپرس خود بروید
2. روی افزودن از منوی افزونه ها که در سمت راست داشبورد وردپرس قرار دارد کلیک کنید.
3. گزینه Scheduled Post Trigger را از لیست پلاگین ها انتخاب و آن را نصب کنید.
4. پس از اتمام نصب، فراموش نکنید که بر روی فعال کردن افزونه کلیک نمایید.


تصویر (1)

از هم اکنون، هر بار که کاربری از سایت شما بازدید می کند، افزونه تمام پست های زمان بندی شده را اجرا و منتشر می کند.
گزینه 2: استفاده از افزونه wp missed schedule plugin
بهترین مزیت افزونه WP Plugin Scheduled Missed Plugin این است که هر 15 دقیقه تمامی پست های زمان بندی شده ای را که منتشر نشده است بررسی می کند. این کار بر خلاف افزونه ای است که در گزینه 1 معرفی شد که در آن افزونه فقط هنگام بازدید از وب سایت اجرا می شد.
با این حال، متاسفانه، این افزونه در دایرکتوری پلاگین وردپرس در دسترس نیست و شما باید آن را از GitHub دانلود کنید. شما نیاز دارید مراحل زیر را انجام دهید.
1- برای دانلود افزونه ابتدا اینجا کلیک کرده و سپس مطابق تصاویر زیر بر روی "Clone or Download" کلیک نمایید و در انتها گزینه "Download Zip" را انتخاب کنید تا دانلود افزونه شروع شود.

تصویر (2)

2- به داشبورد وردپرس خود مراجعه کرده و به قسمت افزونه ها بروید.
3- گزینه "بارگذاری افزونه" (شماره 1)  را انتخاب کنید، افزونه ای که در مرحله قبل دانلود نمودید را از سیستم خود انتخاب و با کلیک بر روی "هم اکنون نصب کن" (شماره 2) افزونه را نصب و در نهایت فعال نمایید.

تصویر(3)
نتیجه :
پست های از دست رفته وردپرس می تواند به ترافیک وب سایت و عملکرد کلی شما ضربه بزرگی وارد کند. اما با کمک پلاگین های فوق، قطعا می توانید در هنگام تعطیلات یا در موارد اضطراری، خیال آسوده ای داشته باشید. 


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 14 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند

کانال های ما
کانالهای ما