چه صفحاتی برای راه اندازی یک سایت تجاری با وردپرس مورد نیاز است ؟

این روزها هر کسب و کاری به یک وب سایت نیاز دارد تا بتواند خدمات و محصولات خود را به مشتریان معرفی کند. راه اندازی یک سایت کار آسانی است اما طراحی یک سایت با ساختار استاندارد نیاز به کمی تجربه دارد. با این حال، بسیاری از کسب و کارها در سایت خود صفحات زیادی قرار می دهند و خدماتی را در آن معرفی می کنند که در بسیاری از موارد تخصصی در انجام آن ندارند. برای راه اندازی یک سایت شرکتی و تجاری می بایست از کمترین ولی پرکاربردترین صفحات استفاده کرد تا مشتریان وقتی به سایت شما مراجعه می کنند دچار سردرگمی نشوند. انجام این کار به این معنی است که شما می توانید زمان راه اندازی یک سایت را کم کرده و بیشتر تمرکز خود را بر تولید محتوا و انتشار آن در سایت قرار دهید.

در این مقاله، در مورد اینکه چه نوع صفحاتی باید برای یک سایت شرکتی و تجاری طراحی شوند توضیح داده خواهد شد. صفحاتی که نیاز است در یک سایت شرکتی و تجاری قرار داشته باشد به شرح زیر است:

 • صفحه تماس با ما

 • صفحه درباره ما

 • صفحه سوالات و پاسخ های رایج (FAQ)

 • صفحه مربوط به تعرفه ها و قیمت ها

 • صفحه پشتیبانی

 • صفحه مربوط به معرفی خدمات و محصولات

 • صفحه مربوط به قوانین و شرایط استفاده از خدمات

چرا ساختار یک سایت شرکتی و تجاری مهم است؟

اگر نگاهی دقیق به برخی از وب سایت های تجاری که مکررا به آنها مراجعه می کنید بیندازید، احتمالا متوجه خواهید شد که بسیاری از آنها حاوی اطلاعات فراوانی هستند. به عنوان مثال، اگر شما یک وب سایت فروشگاهی را برای یک فروشگاه مبلمان محلی راه اندازی کنید، احتمالا نیازی به بخش پشتیبانی اختصاصی نخواهید داشت.

در حالت ایده آل، هر وبسایت فقط باید شامل صفحاتی باشد که نیاز بازدیدکنندگان از سایت را رفع کند نه آنکه آنها را در میان انبوهی از اطلاعات اضافی قرار دهد و در نهایت بازدیدکنندگان با نارضایتی از سایت شما خارج شوند. با همه این توضیحات، یک طراح سایت یا فردی که تمایل دارد برای کسب و کار خود سایتی را راه اندازی کند باید با ساختار کلی سایت های شرکتی و تجاری آشنایی داشته باشد.

علاوه بر این، نیازهای مربوط به سایت های کسب و کار می تواند با یکدیگر متفاوت باشد. در ادامه چند نمونه از کسب و کارها معرفی می شوند:

 • وبسایت آژانس: برای این نوع وب سایت، احتمالا به یک صفحه قیمت گذاری، اطلاعات مربوط به اعضای تیم، بخش تماس و نمونه کارها نیاز خواهید داشت.

 • سایت های کسب و کار محلی: هنگامی که می خواهید یک سایت کسب و کار محلی راه اندازی کنید، شما به یک صفحه تماس با ما، اطلاعات در مورد محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید، نیاز خواهید داشت و همچنین صفحه ای با نام درباره ما تا توضیحاتی در خصوص خود درون آن درج کنید.

 • وب سایت خدمات آنلاین: برای کسب و کارهای آنلاین، شما به صفحه قیمت گذاری، پشتیبانی  و همچنین نمونه کارها، قوانین و شرایط استفاده از محصولات- خدمات و صفحه تماس نیاز خواهید داشت.

همانطور که مشاهده کردید هر سایتی دارای ساختار خاصی است و تمامی سایت ها را نمی توان بر اساس یک ساختار کلی راه اندازی کرد. برای راه اندازی یک وب سایت، هیچ فرمول جهانی وجود ندارد، یعنی شما نیاز دارید تا نگاه دقیقی به اهداف خود داشته باشید تا بتوانید ساختار وب سایت خود را مشخص کنید.

با این حال، تعدادی از صفحات وجود دارند که در بین وب سایت های کسب و کار بسیار محبوب هستند و در اکثر سایت ها از آنها استفاده می شود. اگر بدانید برای سایت ها با موضوعات مختلف از چه صفحاتی استفاده کنید، روند راه اندازی یک سایت شرکتی یا تجاری برای شما آسان خواهد بود.

7 صفحه اصلی قابل استفاده در هر سایت شرکتی و تجاری

در ادامه هفت نوع از رایج ترین و مهم ترین صفحات برای هر سایت تجاری و شرکتی معرفی و برای هر یک از این صفحات، مثالی نیز ارائه می شود، همچنین توضیح داده می شود که چه جزئیاتی در هر صفحه موردنیاز است.  در نهایت شما می توانید ترکیبی از صفحات ذکر شده را برای سایت خود انتخاب و استفاده کنید.

 1. صفحه تماس با ما


تصویر (1)

صفحه تماس با ما، بازدیدکنندگان را قادر می سازد تا با شما ارتباط برقرار کنند و تقریبا در هر وب سایتی می توان از آن استفاده کرد. صفحه تماس با ما بسیار ساده است. صفحه تماس با ما اغلب شامل یک فرم تماس است که بازدیدکنندگان می توانند از طریق آن برای شما پیام ارسال کنند. در این صفحه می توانید راه های تماس دیگری نیز قرار دهید، می توانید ایمیل شخصی خود را در آن قرار داده و یا یک دکمه قابل کلیک که بازدیدکنندگان با کلیک بر روی آن بتوانند مستقیما با شما تماس بگیرند.

اگر کسب و کار شما دارای یک مکان فیزیکی نیز باشد، در صفحه تماس با ما می توانید نقشه ای که موقعیت مکانی شما را نشان می دهد نیز قرار دهید. برای این کار، می توانید از سرویسی مانند Google Maps استفاده کنید که به شما امکان می دهد تا نقشه ها را در وب سایت خود قرار داده و مکان های خاصی را برجسته کنید. این کار باعث می شود که بازدیدکنندگان برای دریافت مسیرهای منتهی به شرکت شما کار آسانی داشته باشند. صفحه تماس با ما یک حس خوشایندی را به کاربر منتقل می کند زیرا مطمئن می شود که در موارد ضروری می تواند از راه های مختلف با شما در ارتباط باشد.

2. صفحه درباره ما

یک صفحه درباره ما به شما این امکان را می دهد تا به بازدیدکنندگان خود اطلاع دهید چه کسی هستید و کسب و کار شما در چه زمینه ای می باشد.

در بسیاری از موارد، مردم به کسب و کارها یا شرکت هایی که هیچ چیز در مورد آنها نمی دانند، اطمینان نمی کنند. به عنوان مثال، تصور کنید در منطقه خود به دنبال یک وکیل هستید. یکی از اولین راه های جستجو احتمالا Google است، مگر آنکه همکار و یا دوست شما یک وکیل را به شما معرفی کند.

با استفاده از موتور جستجو، احتمالا با سرعت چند گزینه برای خود پیدا می کنید. قطعا شما به سایت وکیلی مراجعه می کنید که دارای ساختاری حرفه ای باشد و اطلاعات کاملی از خود را نیز در سایت منتشر کرده باشد.

3. صفحه سوالات و پاسخ های رایج (FAQ)


تصویر (2)

یک صفحه FAQ می تواند اطلاعات مورد نیاز را در اختیار بازدیدکنندگان سایت قرار دهد تا موجب صرفه جویی در وقت شما برای پاسخ دادن به سوال های متداول شود.

بسیاری از وب سایت های کسب و کار می توانند صفحه پرسش و پاسخ به عنوان سوالات متداول را در سایت خود قرار دهند. بسته به اندازه کسب و کار شما و نوع خدماتی که ارائه می دهید، حتی می توانید یک صفحه به عنوان پایگاه دانش در سایت راه اندازی کنید تا بتوانید تعداد زیادی از سوالات پرتکرار کاربران را پاسخ دهید.

به عنوان مثال، از آنجایی که میهن وب هاست یک شرکت ارائه دهنده هاست، سرور و دامنه می باشد پایگاه دانشی را برای کاربران خود راه اندازی کرده است و تقریبا به اکثر سوالات در این صفحه پاسخ داده شده است.

با این حال، برای کسب و کارهای کوچکتر، یک صفحه FAQ منظم با سوالات و پرسش ها متداول کافی است. به عنوان مثال، تصور کنید که یک فروشگاه آنلاین را راه اندازی کرده اید که در آن مردم می توانند طرح های مختلفی برای تی شرت درخواست کنند. احتمال آن زیاد است که مشتریان سوالاتی که در ادامه مطرح می شود را از شما داشته باشند:

 • چگونه طرح های خود را ارسال کنم؟

 • تی شرت ها در چه اندازه هایی موجود هستند؟

 • آیا شما محصولات را به کل کشور ارسال می کنید یا محدود به منطقه خاصی است؟

 • چقدر طول می کشد تا سفارش خود را دریافت کنم؟

مهمترین نکته این است که با دقت به سوالات موجود در صفحه سوالات متداول خود پاسخ دهید. اطمینان حاصل کنید که آنها واضح، مختصر و به همان اندازه ساده هستند. این کار باعث می شود تا از حجم کاری کارکنان بخش پشتیبانی شما کاسته شود و در نهایت باعث افزایش راندمان کاری آنها خواهد شد.

4. صفحه مربوط به تعرفه ها و قیمت ها


تصویر (3)

یک صفحه قیمت گذاری تمامی اطلاعاتی که برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد خرید محصولات و خدمات نیاز است را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

شاید رایج ترین سوال شما در هنگام مشاهده یک وب سایت تجاری، این باشد که: "هزینه خدماتی که دریافت می کنم چقدر است؟". برای شرکت هایی که محصولات یا خدمات خود را با قیمت تعیین شده ارائه می دهند، به اشتراک گذاری اطلاعات مرتبط با قیمت خدمات و محصولات با کاربران بسیار مفید و کارآمد خواهد بود.

یکی از بهترین روش های سازماندهی صفحه مربوط به تعرفه ها و قیمت، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، استفاده از جدول قیمت گذاری است. جداول قیمت گذاری دارای مزایای زیادی می باشند:

 • بازدیدکنندگان می توانند تمامی پلن ها را به سرعت مقایسه کنند.

 • شما می توانید مزایای هر محصول یا طرح مورد نظر را به صورت خلاصه مشاهده کنید.

 • می توانید هر کدام از گزینه ها را برجسته کرده تا کاربران را ترغیب به خرید آن نمایید.

البته، همه شرکت ها نیاز به جدول قیمت گذاری ندارند. به عنوان مثال، اگر قبل از اینکه بتوانید قیمت ها را به کاربران نشان دهید، نیاز است با مشتریان صحبت کنید، لازم نیست که یک صفحه قیمت گذاری در سایت خود داشته باشید. در این موارد بهتر است روی صفحه تماس با ما تمرکز کنید.

5. صفحه پشتیبانی


تصویر (4)

یک صفحه پشتیبانی به شما امکان می دهد تا بتوانید به پاسخ ها و مشکلات مشتریان خود رسیدگی و پاسخ دهید. اگر کسب و کار شما به گونه ای است که کاربران همواره نیاز دارند با شما در ارتباط باشند حتما در سایت خود به صفحه پشتیبانی نیاز خواهید داشت.

یک پایگاه دانش کامل یا صفحه پرسش های متداول هنوز یک جایگزین مناسب برای یک صفحه پشتیبانی نمی باشند. در حالت ایده آل، افراد ابتدا به صفحات پایگاه دانش و سوالات متداول سایت شما مراجعه می کنند اما اگر به پاسخ سوال خود نرسند، نیاز خواهد بود با بخش پشتیبانی تماس بگیرند.

در بیشتر موارد، صفحات پشتیبانی شامل حداقل یک راه برای بازدیدکنندگان برای برقراری تماس با شما است. این راه می تواند یک فرم تماس، چت زنده یا حتی یک انجمن باشد که سوالات خود را در آنجا ارسال کنند. با استفاده از وردپرس، اضافه کردن هر یک از این ویژگی ها به صفحه پشتیبانی نسبتا ساده است. افزونه های فرم تماس، چت زنده و پلاگین های شبکه های اجتماعی به صورت رایگان برای وردپرس ارائه شده اند.

هر کدام از روش های تماس و پشتیبانی در سایت مزایا و معایبی می توانند داشته باشند که در ادامه به آنها پرداخته می شود:

 • فرم تماس با ایمیل: شما مجبور نیستید فورا به پرسش ها پاسخ دهید. با این حال، می بایست در اسرع وقت به پرسش ها رسیدگی کنید.

 • چت زنده: وقتی افراد از چت زنده استفاده می کنند، انتظار پاسخ سریع را دارند. بنابراین، این روش مستلزم آن است که شما (یا تیم شما) در طول روز در دسترس باشید، کاربران در این حالت احساس خوشایندی دارند و به شما اطمینان می کنند.

 • انجمن های گفتگو، از مزیت های این روش این است که بازدیدکنندگان می توانند سوالات و پاسخ های سایر کاربران را مشاهده کنند. این روش، به نوبه خود ممکن است به آنها کمک کند  تا سریع تر به پاسخ سوال خود برسند.

6. صفحه مربوط به معرفی خدمات و محصولات


تصویر (5)

معرفی محصولات و خدماتی که ارائه می دهید بسیار مهم است. در صفحه معرفی محصولات و خدمات می بایست به جزئیات هر محصول اشاره کرده و تمامی موارد مربوط به مزیت ها و معایب آن نیز درج شود. کاربر در صورت مراجعه به این صفحه می بایست اطلاعات کاملی را در خصوص محصولات و یا خدمات شما دریافت کند. در این صفحه می توانید تصویر هر محصول را قرار داده و به صورت کامل توضیحاتی در خصوص آن بیان کنید. استفاده از تصاویر با کیفیت، متن های جذاب و صفحه بندی مناسب می تواند تاثیر مثبتی بر روی خریداران و بازدیدکنندگان از سایت داشته باشد.

7. صفحه مربوط به قوانین و شرایط استفاده از خدمات


تصویر (6)

صفحه مربوط به قوانین و شرایط استفاده از خدمات باید تمام جزئیات مربوط به اینکه چه کسی می تواند از محصولات شما استفاده کند و چه چیزی به آنها ارائه می شود را در اختیار کاربران سایت قرار دهد.

اگر خدمات و محصولی را در سایت خود ارائه می کنید می بایست حتما یک صفحه قوانین و شرایط استفاده از خدمات نیز در سایت ایجاد کنید. آنچه در این صفحه می توانید قرار دهید شامل موارد زیر است:

 • نحوه پشتیبانی از خدمات به چه صورت است ؟

 • خدمات پس از فروش به چه صورت ارائه می شود ؟

 • شرایط لغو گارانتی محصولات چیست ؟

 • نحوه استفاده از خدمات به چه صورت است ؟

 • چه نکاتی حقوقی باید در زمان خرید محصول و استفاده از خدمات رعایت شود؟

و … .

توصیه می شود قبل از تهیه قوانین و شرایط خدمات خود با یک وکیل مشورت کنید.

با این حال، اگر شما در وب سایت خود فروش محصول و خدمات به صورت آنلاین ندارید، نیازی به یک صفحه قوانین و شرایط استفاده از خدمات نخواهید داشت. برای کسب و کارها فیزیکی و حضوری، می بایست اقدامات دیگری برای ارائه محصول و خدمات مانند عقد قرارداد کتبی و … ارائه کنید.

نتیجه گیری

اگر می خواهید یک وب سایت شرکتی و تجاری ایجاد کنید که حرفه ای نیز باشد، باید از صفحات ضروری که سایت شما نیاز دارد اطلاع داشته باشید. به عنوان مثال، هر وب سایتی نیاز به بخش پشتیبانی ندارد، اگرچه اکثر آنها نیازمند یک صفحه تماس هستند. به همین ترتیب، کسب و کار شما ممکن است دارای یک صفحه سوالات متداول باشد، اما شما همیشه باید یک صفحه برای معرفی محصولات و خدمات در سایت داشته باشید.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 8 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند

کانال های ما
کانالهای ما