آموزش نصب و راه اندازی Google Analytics در وردپرس

افرادی که در زمینه طراحی وب سایت فعالیت می کنند، قطعا نام Google Analytics را شنیده اند. Google Analytics یکی از امکاناتی است که توسط شرکت گوگل ارائه شده است و برای افرادی که می خواهند سایت خود را مورد آنالیز قرار دهند بسیار پرکاربرد است.

به عنوان مثال، کاربر با ثبت سایت خود در Google Analytics، می تواند تعداد کاربران آنلاین همزمان در سایت مشاهده کند. همچنین می تواند متوجه شود که کاربران از کدام موتور جست و جو وارد سایت شده اند و از همه مهم تر این که، کاربرانی که وارد سایت می شوند، کدام لینک را بیشتر بازدید کرده اند.

جهت فعال سازی این قابلیت در سایت وردپرسی خود می توانید از این آموزش استفاده کنید.

1- ابتدا به سایت https://analytics.google.com مراجعه کرده و با اکانت Gmail خود اقدام به ورود نمایید.

تصویر(1)

2- پس از ورود، چهار گزینه برایتان نمایش داده می شود که شما باید بر روی "Start using Google Analytics" کلیک کنید.

تصویر(2)

3- در این مرحله شما باید برای وب سایت خود یک اکانت ایجاد نمایید. در ابتدا حتما گزینه "Website" را انتخاب کنید(شماره 1). در بخش "Account Name" (شماره 2)، یک نام دلخواه برای اکانت مربوط به وب سایت خود، در گوگل آنالیتیکس انتخاب نمایید. در بخش "Website Name" (شماره 3)، نام وب سایت خود را وارد کنید. در کادر مربوط به "Website URL" (شماره 4)، نام کامل وب سایت را باید وارد کنید. از لیست مربوط به "industry Category" (شماره 5)، عنوان شغلی خود را انتخاب نمایید.(در این آموزش کامپیوتر و الکترونیک انتخاب شده است.)

تصویر(3)

4- سایر موارد را به صورت پیش فرض قرار دهید و تغییری اعمال نکنید. جهت خاتمه عملیات، بر روی گزینه "GetTracking ID" کلیک کنید.

تصویر(4)

5- در نهایت قوانین و توضیحاتی توسط گوگل ارائه می شود که با انتخاب گزینه های مشخص شده در تصویر زیر و کلیک بر روی گزینه "I Accept" اقدام به تایید این موارد نمایید.

تصویر(5)

6- تا به این مرحله شما موفق به ثبت سایت خود در گوگل آنالیتیکس شده اید. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، به اکانت مربوط به سایت شما، یک "Tracking ID" اختصاص داده شده است. (با نصب افزونه گوگل آنالیتیکس در وردپرس، که در ادامه توضیح داده می شود، Tracking ID اتوماتیک توسط وردپرس شناسایی می شود)

تصویر(6)

7- جهت نصب افزونه گوگل آنالیتیکس، از لینک زیر اقدام به دانلود فایل زیپ پلاگین Google Analytics کنید.

https://wordpress.org/plugins/google-analytics-for-wordpress

8- پس از ورود به پیشخوان وردپرس، از بخش افزونه ها، بر روی "افزودن" ( شماره 1) کلیک کنید. سپس بر روی "بارگذاری افزونه" (شماره 2) کلیک کنید. هم اکنون باید فایل دانلود شده در مرحله اول را، از کامپیوتر خود آپلود نمایید. جهت انجام این مورد، ابتدا بر روی "Browse" (شماره 3) کلیک کنید، سپس فایل دانلود شده را انتخاب نمایید (شماره 4) و بر روی "Open" (شماره 5) کلیک کنید. در نهایت با کلیک بر روی گزینه "هم اکنون نصب کن" (شماره 6) اقدام به نصب افزونه نمایید.

تصویر(7)

9- پس از این که افزونه نصب شد، اقدام به فعال کردن افزونه نمایید.

تصویر(8)

10- پس از فعال کردن افزونه، وارد مراحل اتصال وردپرس به گوگل آنالیتیکس خواهید شد. در مرحله اول با پیام Welcome to Monsterlnsights مواجه می شوید که در این بخش باید گزینه "Business Website" (شماره 1)، را انتخاب و بر روی گزینه "Save and Continue" کلیک کنید.

تصویر(9)

11- در مرحله بعد بر روی گزینه "Connect Monsterlnsights" کلیک نمایید.

تصویر(10)

12- سپس جهت اتصال این افزونه به گوگل اکانت، باید به monsterlnsights.com، دسترسی اتصال به اکانت گوگل خود را بدهید.

تصویر(11)

13- در نهایت باید وب سایت مدنظر را انتخاب نمایید و بر روی گزینه "CompleteConnection" کلیک کنید.

تصویر(12)

14- هم اکنون می توانید از بخش گوگل آنالیتیکس گزینه "گزارش ها"، آمار بازدید سایت را مشاهده کنید.

تصویر(13)آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 42 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند

کانال های ما
کانالهای ما