نمایش خطای Upload: Failed to write file to disk هنگام آپلود رسانه در وردپرس

این خطا در وردپرس به دلایل مختلف می تواند رخ دهد. اما بیش ترین احتمال ظهور این خطا در صفحه پیشخوان وردپرس، دسترسی نداشتن وردپرس برای آپلود فایل در هاست و یا پر بودن فضای هاست می باشد. چنان چه فضای هاست آزاد باشد، باید سطح دسترسی پوشه ها و فایل های هاست را بررسی نمایید.

به جهت تنظیم سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها، می توان از طریق هاست یا از طریق SSH اقدام نمود. (که دسترسی SSH تنها برای کاربران سرورهای مجازی و اختصاصی میهن وب هاست مهیا می باشد).

1. تنظیم سطح دسترسی
1.1- تغییر سطح دسترسی از طریق file manager

وارد هاست خود شوید و مطابق تصویر زیر وارد مسیر فایل های وردپرس در پوشه "public_html" شوید. (چنان چه از کاربران هاست های اشتراکی میهن وب هاست باشید، دسترسی به صورت پیش فرض به یوزر هاست داده می شود).

تصویر (1)

1- جهت تنظیم سطح دسترسی بر روی پوشه "wp-content" کلیک راست کنید و سپس "change permissions" (شماره 1) را انتخاب نمائید. تصویر (1)

2- سپس سطح دسترسی را بر روی 755 تنظیم نمائید. که انجام این مورد مطابق تصویر (2) می باشد.

همان طور که مشاهده می کنید در ستون کاربر تنها ردیف نوشتن انتخاب شده است.

تصویر (2)

1.2- تغییر سطح دسترسی با استفاده از SSH
بر روی سرورهای مجازی و اختصاصی که دسترسی "root" وجود دارد، می توانید با استفاده از نرم افزار putty از طریقSSH وارد مسیر نصبی وردپرس شوید. با اجرای دستور زیر:

cd /home/username/public_html

username : نام یوزر هاست می باشد.

و سپس اقدام به تنظیم سطح دسترسی پوشه "wp-content" کنید.

chmod 755 "wp-content"

در نهایت اگر با این روش موفق به رفع مشکل نشدید، می بایست سطح دسترسی پوشه ها و فایل های درون "wp-content" را هم بررسی نمایید. به طور کلی سطح دسترسی فایل ها بر روی 644 و سطح دسترسی پوشه ها بر روی 755 تنظیم شود.

2. بررسی فضای هاست در سی پنل
یکی دیگر از دلایل نمایش خطا در صفحه پیشخوان وردپرس، همان طور که در ابتدا به آن اشاره شد، ممکن است پر شدن فضای هاست باشد.

تصویر (3)

و چنان چه قصد بررسی فضای دیسک و حذف اطلاعات غیر ضروری از هاست خود را هم داشته باشید، می توانید از آموزش کجای هاست من فضا را اشغال کرده ؟ استفاده نمایید. اگر فضای هاست شما پر شده است می توانید از طریق آموزش ارتقا پلن هاست هاست خود را به پلن بالاتر ارتقا دهید.
3. بررسی فضای هاست در دایرکت ادمین
مطابق با تصویر زیر بعد از ورود به پنل هاست در سمت راست پنل می توانید فضای استفاده شده را مشاهده کنید.


تصویر(4)

همچنین جهت مشاهده جزئیات مربوط به فضای اشغال شده توسط هر فایل یا پوشه، پس از ورود به هاست و کلیک بر روی File Manager، مطابق با تصویر زیر می توانید از ستون "Size"، فضای اشغال شده را بررسی کنید.


تصویر(5)آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 44 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند

کانال های ما
کانالهای ما