ساخت فرم ورود در وردپرس با افزونه گرویتی فرم

گرویتی فرم افزونه ای پرکاربرد برای ایجاد فرم های مختلف در سایت می باشد. با کمک این افزونه شما می توانید در سایت وردپرسی خود هرگونه فرم را ایجاد کنید.
توجه: نسخه اصلی گرویتی فرم، شامل هزینه لایسنس می شود که باید از سایت رسمی این افزونه خریداری نمایید.  در این آموزش نسخه رایگان که توسط گیت هاب ارائه گردیده، معرفی شده است.
توجه: نسخه رایگان بدون امکان بروزرسانی و پشتیبانی می باشد و اگر می خواهید از این دو مورد بهره مند شوید، حتما باید نسخه اورجینال را نصب کنید.
1- جهت نصب این افزونه ابتدا از لینک زیر اقدام به دانلود فایل زیپ نمایید. ابتدا بر روی Clone or download (شماره1) کلیک کرده و سپس برای دانلود فایل بر روی Download ZIP (شماره2) کلیک نمائید.

تصویر(1)

2- سپس به مدیریت وردپرس خود بروید و از بخش افزونه ها، بر روی افزودن کلیک کنید.

تصویر(2)

3- سپس مطابق تصویر زیر، به ترتیب بر روی گزینه بارگذاری افزونه (شماره 1)، "Browse" (شماره 2) کلیک کنید و فایل دانلود شده را از سیستم خود، انتخاب نمایید(شماره 3). در نهایت برای شروع نصب، بر روی گزینه "هم اکنون نصب کن" (شماره 4) کلیک کنید.

تصویر(3)

4- پس از این که افزونه نصب شد، باید افزونه نصب شده را فعال کنید.

تصویر(4)

5- پس از فعال شدن افزونه، یک گزینه با عنوان "Forms" به کادر سمت راست مدیریت وردپرس شما اضافه خواهد شد.

تصویر(5)

6- پس از نصب افزونه، برای ایجاد فرم، ابتدا بر روی "Create one" کلیک کنید.

تصویر(6)

7- پنجره ای برای شما باز می شود که در کادر اول باید عنوان فرم را وارد کنید (شماره 1) ، و بر روی "Create Form" کلیک نمایید (شماره 3). ( در بخش Form Description هم توضیحات اضافی در مورد فرم می توانید بنویسید(شماره 2)).

تصویر(7)

8- پس از ایجاد فرم، با محیطی مشابه تصویر زیر رو به رو می شوید که در کادر سمت چپ گزینه های بسیار زیادی برای ایجاد فرم های مختلف وجود دارد. (با توجه به اینکه آموزش در زمینه ایجاد فرم ورود است، از گزینه "Single Line Text" می بایست استفاده کنید(شماره 1)).

تصویر(8)

9- با انتخاب این گزینه، مطابق تصویر زیر پنجره ای برایتان باز می شود که می توانید جزییات فرم را تکمیل کنید. در این بخش یک کادر برای وارد کردن نام کاربری نیاز دارید(شماره 1). برای این که کاربر ملزم به وارد کردن این فیلد باشد تیک گزینه Required را فعال کنید(شماره 2). در نهایت بر روی گزینه "Update" کلیک نمایید(گزینه 3).

تصویر(9)

10- برای کادر رمز ورود هم به همین صورت اقدام کنید. البته برای رمز ورود می توانید، مطابق دو تصویر زیر محدودیت حداکثر تعداد مجاز کاراکتر(تصویر شماره 10)، و مخفی سازی نمایش رمز(تصویر شماره 11) را فعال کنید.

تصویر(10)

تصویر(11)

11- در نهایت از بخش "Preview" می توانید فرمی که ایجاد کرده اید را مشاهده نمایید.


تصویر(12)

12- تصویر فرم ایجاد شده بصورت زیر می باشد.


تصویر(13)

13- از بخش "Entries" (شماره 1) هم می توانید اطلاعات ورودی فرم (شماره 2) را مشاهده نمایید.


تصویر(14)آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
آموزش نصب وردپرس (مشاهدات: 6780)

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 12 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند

کانال های ما
کانالهای ما