نحوه ثبت سایت وردپرسی در موتور جست وجو گر bing

پس از طراحی سایت، هنگام طراحی استراتژی سئو برای سایت معمولا بحث شناساندن سایت در موتورهای جستجوگر مطرح می باشد اما اکثر کاربران تنها به موتور جستجوگر Google اکتفا می کنند به همین دلیل تیم آموزش " میهن وب هاست " در نظر دارد نحوه ثبت سایت در موتور جستجوگر Bing را نیز به شما کاربران گرامی آموزش دهد.

در تصویر زیر تفاوت های بین موتور جستجوی بینگ و گوگل را می توانید مشاهده نمایید. تصویر (1).

هم اکنون مراحل ثبت سایت در موتور جستجوری bing توضیح داده می شود.

تصویر (1)

مرحله اول : ثبت نام در سایت بینگ

ابتدا از طریق لینک زیر وارد صفحه ابزار وبمستر بینگ شوید ( در اکثر موتورهای جستجو صفحه ای برای ثبت و مدیریت سایت ها وجود دارد ) و اقدام به ثبت نام نمایید.

https://www.bing.com/toolbox/webmaster

پس از ورود به لینک مذکور، می بایست از طریق اکانت Microsoft یا Gmail ثبت نام کنید. تصویر (2).

 
تصویر (2)

در این آموزش جهت ثبت نام در بینگ از اکانت گوگل استفاده شده است، که پس از انتخاب "Google" به اکانت مدیریت gmail هدایت می شود که با اکانت کاربری خود باید وارد شوید.

تصویر (3)

1- همانطور که در تصویر (3) مشاهده می کنید، در این بخش ایمیل کاربری خود را وارد کنید.

2- سپس بر روی "Next" کلیک کنید.

در مرحله بعد، مطابق با تصویر زیر (4) از دو روش می توانید سایت خود را در بینگ ثبت نمایید. اگر قبلا در سرچ کنسول گوگل سایت خود را ثبت کرده اید، بر روی "Import" کلیک نمایید تا اطلاعات سایت به صورت خودکار از گوگل به بینگ منتقل شود.

 
تصویر (4) 

در صورتیکه تاکنون در سرچ کنسول گوگل سایت را ثبت نکرده اید، میتوانید مطابق با تصویر زیر ابتدا نام دامنه خود را وارد و سپس بر روی "Add" کلیک نمایید.


تصویر(5)

مطابق با تصویر زیر، ابتدا بر روی فایل "bingsiteauth.xml" (شماره1) کلیک می کنید تا دانلود شود. سپس وارد هاست خود می شوید و در پوشه سایت (اگه صرفا یک سایت در هاست دارید وارد پوشه Public_html شوید)، فایل مذکور را آپلود نمایید.
آپلود فایل توسط File Manager در cPanel
آپلود فايل در دايركت ادمين

2- در نهایت پس از اینکه آپلود فایل به اتمام رسید، می بایست وارد صفحه کنسول بینگ برگردید و بر روی "Verify" (شماره2) کلیک نمایید.

بدین ترتیب سایت شما در بینگ به ثبت رسیده است و می توانید مدیریت و آنالیز سایت وردپرسی خود را از طریق بینگ انجام دهید.


تصویر(6)

در صورتیکه در مرحله قبل وریفای سایت بدرستی انجام شود، پنجره ای مشابه با تصویر زیر نمایش داده می شود که نشان دهنده ثبت سایت شما در موتور جستجوی بینگ است. بر روی گزینه "Done" کلیک نمایید تا وارد صفحه وبمستر بینگ شوید.

تصویر (7)

صفحه وبمستر بینگ به صورت زیر برای شما نمایش داده می شود.


تصویر(8)

مطابق با تصویر زیر برای تست فایل ربات موجود در هاست خود، بر روی "Robots.txt Tester" کلیک نمایید. سپس به صورت خودکار محتویات فایل Robots.txt نمایش داده می شود.


تصویر(9)

جهت ثبت سایت مپ خود در موتور جستجوی بینگ، مطابق با تصویر زیر از منوی سمت چپ بر روی "Sitemaps" کلیک نمایید. سپس در صفحه باز شده بر روی "Submit sitemap" کلیک کنید.


تصویر(10)

بعد از کلیک بر روی Submit sitemap صفحه زیر نمایش داده می شود، آدرس sitemap سایت خود را در فیلد مشخص شده (شماره1) وارد کرده و سپس بر روی "Submit" (شماره2) کلیک نمایید.


تصویر(11)آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 16 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند