آموزش انتقال یک سایت وردپرسی از ساب دامین به دامنه اصلی

در این آموزش چگونگی انتقال سایت وردپرسی از ساب دامنه (subdomain.example.com) به دامنه اصلی ( example.com ) آموزش داده می شود. قبل از شروع عملیات انتقال بهتر است به منظور حفظ اطلاعات فعلی یک نسخه پیشتیبان از اطلاعات هاست خود تهیه نمایید تا در صورت بروز هرگونه خطا پس از انتقال بتوانید نسخه پشتیبان را بازگردانی کنید. به منظور پشتیبان گیری از هاست می توانید از آموزش زیر استفاده کنید:

نکته: در آموزش زیر ساب دامنه subdomain.example.com و دامنه اصلی example.com فرض شده است که شما می بایست دامنه و ساب دامنه خود را جایگزین دامنه های مذکور نمایید.
گام اول) انتقال فایل های ساب دامنه به دامنه اصلی
ابتدا وارد کنترل پنل هاست شده و سپس مطابق تصویر زیر  از بخش "مدیریت فایل"، وارد پوشه ساب دامنه سایت خود شوید:

 

تصویر (1)

پس از ورود به پوشه ساب دامنه، می بایست مطابق تصویر زیر فایل های اسکریپت وردپرس را مشاهده نمایید:

 

تصویر (2)

به منظور انتقال تمامی فایل های موجود در ساب دامنه ابتدا مطابق تصویر گزینه " انتخاب همه " (1) را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه " انتقال " (2) کلیک کنید:

 

تصویر (3)

پس از کلیک بر روی گزینه انتقال پنجره ای مشابه تصویر زیر مشاهده خواهید کرد، که می بایست در کادر مربوطه همانند تصویر زیر، آدرس public_html را قرار داده یا در صورتی که دامنه اصلی به صورت addon به هاست شما اضافه شده است، مسیر آن را قرار دهید و در نهایت بر روی گزینه "(Move File(s" کلیک کنید.

تصویر (4)

گام دوم ) اصلاح مسیر دهی سایت
پس از انتقال فایل های موجود در ساب دامنه به  public_html، می بایست مسیر دهی ( Base URL ) وردپرس را تغییر دهید، به منظور تغییر مسیر دهی، ابتدا مطابق تصویر زیر، از کنترل پنل خود وارد "phpmyadmin" شوید:

تصویر (5)

 پس از ورود به phpmyadmin، می بایست مطابق تصویر از دیتابیس وردپرس، وارد جدول "wp-options" شوید:

 

تصویر (6)

سپس مقادیر "siteurl  " و " home  " (1)  را از بخش "  " Edit(2) به دامنه اصلی وبسایت خود ( به طول مثال :example.com ) تغییر دهید. 

تصویر (7) 

پس از اعمال تغییرات، نتیجه می بایست مطابق تصویر زیر باشد و مقادیر به آدرس دامنه اصلی تغییر یافته باشد.

تصویر (8)

در صورتی که مراحل فوق را به درستی انجام داده باشید، انتقال با موفقیت انجام شده است و می توانید از طریق دامنه اصلی  وارد سایت وردپرسی خود شوید.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 44 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند

کانال های ما
کانالهای ما