رفع مشکل ریدایرکت به HTTPS در وردپرس با افزونه Really Simple SSL

SSL ( مخفف Secure Socket Layer ) پروتکل برقراری ارتباطات ايمن ميان سرويس دهنده و سرويس گيرنده در اينترنت بوده که توسط شرکت Netscape ابداع شده است.
از اين پروتکل برای امن کردن بسترهای غيرامن نظير HTTP ،LDAP ،IMAP و ... استفاده می شود. بدین ترتیب که الگوريتم های رمزنگاری بر روی داده های خام که قرار است از يک کانال ارتباطی غيرامن مثل اينترنت عبور کنند، اعمال می ‌شود و محرمانه ماندن داده‌ها را در طول انتقال تضمين می‌کند.
در یک وب سایت، گواهی SSL بستر استفاده از https را فراهم خواهد کرد و نماد قفل سبز رنگ در کنار آدرس سایت نمایش داده می شود. این بستر نوع رمزنگاری شده http بوده و استفاده از آن در سایت از نظر مرورگرها و هم چنین موتورهای جست و جوگر حائز اهمیت می باشد. این مورد به شکل نماد قفل سبز رنگ در کنار آدرس سایت نشان داده می شود.

تصویر (1)

بعد از نصب و فعال کردن این گواهی، می بایست مسیردهی های سایت و صفحات آن را تحت https ویرایش نمایید. در مورد اسکریپت هایی با صفحات ساده و یا ایستا، تنها نیاز به استفاده از دستور ریدایرکت به https خواهد بود تا نماد سبزرنگ در کنار آدرس سایت نمایش داده شود. دستورات مختلفی موجود بوده که در سایت های اینترنتی نیز نمونه آنها قابل رویت است. می توانید از دستور زیر در فایل .htaccess مسیر نصب اسکریپت استفاده نمایید:
RewriteEngine On 
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80 
RewriteRule ^(.*)$ https://example.com/$1 [R,L]

توجه نمایید می بایست به جای example.com عبارت آدرس دامنه خود را قرار دهید.

در برخی از اسکریپت ها بخصوص وردپرس که بسیاری از کاربران از آن استفاده می کنند، ممکن است نماد سبز رنگ در نوار مرورگر نمایش داده نشده و صرفا عبارت https با علامت هشدار نمایش داده شود. برای اینکه سایت در یک محیط کاملا امن قرار داشته و داده ها توسط پروتکل امن SSL در دسترس باشند باید کلیه آدرس های داخلی موجود در صفحات سایت که شامل تصاویر، آدرس نوشته ها، برچسب ها، برگه ها و… هستند به فرمت https ویرایش شوند تا نماد سبز رنگ در آدرس بار مرورگر ظاهر گردد. برای این کار بجای استفاده از دستور ریدایرکت، می توانید از افزونه های وردپرس کمک بگیرید. افزونه Really Simple SSL که بصورت رایگان نیز از طریق مخزن وردپرس در دسترس است به شما کمک می کند تا لینک های سایت را به راحتی به https تبدیل نمائید. جهت نصب افزونه از داشبورد وردپرس به منوی افزونه ها رفته و سپس بر روی "افزودن" (شماره 1) کلیک کرده و سپس در کادر جست و جو (شماره 2) نام افزونه را درج نمایید. در نهایت با یافتن افزونه اقدام به نصب آن نمائید. شماره (3)

تصویر (2)

در این مورد پس از نصب به منوی تنظیمات> SSL در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید و سپس مشابه تصویر زیر روی دکمه Active SSL کلیک کنید، سپس از پیشخوان وردپرس خارج شده و دوباره وارد پیشخوان وردپرس شوید.
مرحله اول :

تصویر (3)

مرحله دوم :

تصویر (4)

در نهایت با اعمال تنظیمات فوق، افزونه مدنظر مسیردهی های اسکریپت را تحت https ویرایش نموده و سایت با نماد قفل سبز رنگ تحت بستر امن در دسترس خواهد بود.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 42 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند