آموزش رفع خطای افزونه های وردپرس

وردپرس از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوای رایگان می باشد و به دلیل داشتن افزونه های بسیار متنوع، انعطاف بالایی در طراحی و پیاده سازی سایت ها ،در اختیار کاربران قرار می دهد. اما همین تنوع و ازدیاد افزونه ها، می تواند در مواردی باعث اختلال در وردپرس گردد. در ادامه، به چگونگی رفع برخی از رایج ترین خطا های افزونه های وردپرس پرداخته می شود :

1-خطای syntax error :

این خطا دو دلیل عمده دارد: 1- ایجاد تغییرات در فایل های مربوط به افزونه 2- ناسازگاری کد منبع افزونه با نسخه php هاست.
در صورت اعمال تغییرات در کد اصلی افزونه، می بایست کد های اضافه شده را مورد بازبینی قرار دهید و از بسته شدن درست تگ های html و php اطمینان حاصل نمایید. در موارد مربوط به ناسازگاری کد با نسخه php نیز، به راحتی می توانید نسخه php هاست را تغییر دهید تا مشکل عدم شناسایی syntax برطرف گردد.

http://learn.mihanwebhost.com/upload1/mwh/%D9%88%D9%85%D9%BE%2020.png تصویر(1)

2- خطای صفحه سفید(صفحه مرگ) وردپرس:

این خطا بسیار رایج است و دلایل بسیار متفاوتی دارد. در رابطه با بخش افزونه ها، خطا ممکن است به دلایل زیر باشد:

  • ناسازگاری افزونه ها با یکدیگر و یا تم وردپرس.
  • حذف شدن برخی فایل های مرتبط با افزونه ها به دلیل ویروسی شدن.
  •  ناسازگاری افزونه با نسخه php.
  •  نیاز به فعال سازی برخی موارد پیش‌فرض هاست مانند output_buffering.
  •  استفاده بیش از حد افزونه از منابع هاست و یا حتی کدنویسی ضعیف و مشکل دار خود افزونه.

 راه حل رفع این مشکل، فعال سازی موارد مورد نیاز افزونه و یا فعال سازی debug در وردپرس است. با نمایش خطا ها، می توان افزونه ای که خطا ایجاد نموده است را شناسایی نمود و با غیر فعال سازی و یا رفع مشکل، دسترسی به سایت را مجدداً امکان‌پذیر کرد.

3- خطای استفاده بیش از حد از memory هاست :

این خطا به معنی استفاده بیش از حد اسکریپت شما از منابع هاست می باشد. خطای مذکور، غالباً  به دلیل مشکل در افزونه و اسکریپت رخ می دهد. راه حل رفع مشکل، غیرفعال کردن دستی افزونه ها جهت یافتن افزونه مورد نظر و سپس بررسی علت بوجود آمدن مشکل است.

4- خطای internal error 503 پس از آپدیت افزونه ها :

این خطا در بیشتر موارد به دلیل ناسازگاری افزونه با نسخه php رخ می دهد. در صورت مشاهده ی این خطا، می توانید نسخه php را به 5.4 و با بالاتر ارتقا داده و مجدد سایت را بررسی نمایید.توصیه می شود تا زمانی که از پایداری افزونه و موارد پیش‌نیاز آن اطمینان حاصل نکرده اید، اقدام به بروزرسانی نکنید. در صورت امکان، نصب افزونه جدید و یا آپدیت آن را در یک کپی از سایت خود تست نمایید. برای مثال ساب دامنه ای ایجاد و یک کپی از سایت را در آن راه‌اندازی کنید. سپس، افزونه را در ساب دامنه تست نمایید. در صورت نصب مستقیم در سایت اصلی، توصیه می شود قبل از نصب، از پوشه plugins یک فایل فشرده تهیه کنید، تا در صورت بروز خطا، به راحتی بتوانید سایت را به حالت پایدار برگردانید.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 16 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند