مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

آموزش رفع خطای Internal Server Error 500 در هاست

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

شاید شما نیز جزء افرادی باشید که بارها با خطای Internal Server Error 500 در سایت وردپرسی خود مواجه شده اید. این مشکل ناشی از دلایل مختلفی است که در ادامه با چند نمونه از آن ها آشنا می شوید.

 مشکل در ناهمگامی برخی بروزرسانی ها

توجه داشته باشید که بیشتر نرم‌افزارهای روی سرور مدام در حال بروزرسانی هستند، از این رو، تغییرات اساسی را در آنها شاهد خواهید بود. در برخی مواقع این احتمال وجود دارد که تغییر نسخه های مختلف در سرور از همگامی کافی با تنظیمات قبلی برخوردار نباشد که در این صورت خطای Internal Server Error 500 در صفحه سایت خود مشاهده می کنید. همچنین یکی از دلایل دیگر می تواند ناشی از تغییرات دسترسی و یا ایجاد برخی تنظیمات از سوی کاربر باشد. در این حالت، بازگردانی بک آپ به آخرین حالت پایدار سایت  قادر است مشکل را برطرف نماید.

 
حذف افزونه های وردپرس

اگر به تازگی بر روی سیستم مدیریت محتوای خود افزونه و یا پلاگین نصب کرده اید ممکن است با خطای Internal Server Error 500 مواجه شوید. با نصب برخی از افزونه ها در سیستم تداخل به وجود می آید که برای رفع آن باید افزونه ها و پلاگین ها را غیرفعال و حذف کنید. همچنین می توانید نسخه قدیمی تر افزونه موردنظرخود را نصب نمایید.

محدودیت حافظه وردپرس

در برخی مواقع ،شاهد خطای 500 به دلیل کمبود فضا هستید .این خطا به دلیل استفاده زیاد از منابع سیستم به وجود می آید.  در این حالت، می بایست افزونه های پرمصرف را پیدا و سپس غیر فعال کنید و یا به سرویسی با منابع بالاتر ارتقا انجام دهید.

خرابی فایل های اصلی

مورد دیگری که شما می توانید برای رفع خطای 500 بهره بگیرید، بروزرسانی فایل های اصلی هسته وردپرسی است که باید با نحوه بروزرسانی دستی وردپرس آشنایی داشته باشید.

 

4.5/5 از 2 رای

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 6 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند