مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

رفع مشکل عدم ارسال ایمیل از هاست

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

 
در برخی موارد مشاهده می شود که کاربر قادر به ارسال ایمیل نیست اما در دریافت ایمیل مشکلی ندارد. بررسی موارد زیر می تواند سبب رفع مشکل شما شود:

1. ابتدا بررسی کنید که در اکانت ایمیل موردنظر، فضای کافی جهت ارسال ایمیل وجود داشته باشد، در برخی موارد نیز پر بودن فضای هاست می تواند مانع ارسال ایمیل شود.

2.در بسیاری از موارد نیز به دلیل بسته بودن پورت 25 در برخی ISP ها این مشکل رخ می دهد و شما قادر به ارسال ایمیل نخواهید بود، در این حالت پیشنهاد می شود از پورت 587 برای ارسال ایمیل استفاده نمایید. البته این زمانی است که شما برای ارسال ایمیل از نرم افزارهای مدیریت ایمیل مانند Outlook استفاده می کنید.

3.در برخی موارد به دلیل اینکه آی پی ارسال ایمیل شما در لیست سیاه سرویس دهنده های ایمیل مانند گوگل، یاهو و برخی سایت هایی که قوانین RBL یا CBL را اجرا می کنند قرار گرفته است می بایست برای سایت های مذکور درخواست رفع بلاک ارسال کنید. در صورتیکه توضیحات شما قانع کننده باشد رفع بلاک بعد از 24 تا 48 ساعت بعد انجام می شود. همچنین هنگامی که آی پی از بلک لیست خارج گردد ممکن است تا مدت کوتاهی با مشکل مواجه شود. لازم به ذکر است که به مرور مشکل رفع شده  و پس از سپری شدن زمان کوتاهی به وضعیت طبیعی بر می گردد.

4.در هاست های اشتراکی به دلیل اینکه تقریبا تمامی کاربران از یک آی پی برای ارسال ایمیل استفاده می کنند این مورد شایع تر است. یکی از راه حل های رفع مشکل، خرید آی پی اختصاصی است که مطمئنا تا حد زیادی مشکل بلاک شدن و اسپم شدن ایمیل های ارسالی را رفع می کند. جهت خرید آی پی اختصاصی می توانید با بخش پشتیبانی میهن وب هاست تماس بگیرید و یا درخواست پشتیبانی ارسال نمایید.

5. در برخی موارد به دلیل اعمال محدودیت در تعداد ارسال روزانه ایمیل توسط شرکت هاستینگ، خطا در ارسال ایمیل دریافت می شود. تعداد مجاز ارسال ایمیل در هاست های اشتراکی (میهن وب هاست) 30 عدد در ساعت از طريق SMTP و  150 عدد در روز از طريق PHP می باشد. در هاست های پرپازدید نیز تعداد ارسال ایمیل از طریق SMTP ساعتی 90 عدد و از طریق php نیز 150 عدد می باشد. در صورتیکه بیش از این مقدار ارسال داشته باشید ممکن است سرویس ایمیل شما مسدود شود.

6.در صورت عدم وجود ایمیل مقصد یا عدم اعتبار ،پس از 5 ارسال ناموفق به یک آدرس و یا آدرس های مختلف، سرویس ایمیل موقتا غیرفعال می شود. همچنین، در صورتیکه طی 24 ساعت ایمیلی از هاست ارسال نگردد سرویس ایمیل مجدد فعال می شود. در بیشتر موارد، به دلیل ویروسی شدن سایت و یا عدم عملکرد صحیح اسکریپت، ایمیل هایی از هاست به آدرس نامعتبر ارسال می گردد که در نهایت منجر به مسدود شدن سرویس ایمیل هاست می شود، جهت رفع مشکل نیاز است بخش های مختلف سایت و کدهای سایت نیز  بررسی  شوند.
 
نکته: همواره می توانید از بخش " Track Delivery " در سی پنل وضعیت ارسال ایمیل از هاست را بررسی نمایید.
4/5 از 9 رای

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 10 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند