مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

آموزش نحوه لغو دامنه ir در ایرنیک

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

چنانچه تمایل به لغو درخواست ثبت دامنه های IR. دارید، در این آموزش در خصوص نحوه لغو دامنه در ایرنیک توضیحات ارائه می شود. توجه داشته باشید در صورتی که دامنه شما تایید نهایی شده باشد، در صورت لغو دامنه، هزینه ای به شما عودت داده نمی شود. در اولین قدم می بایست وضعیت دامنه را بررسی کنید. برای شروع مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه ورود کلیک نمایید. در صفحه جدیدی که باز می شود نام کاربری و پسورد پنل ایرنیک خود را وارد کنید.
تصویر(1)
پس از ورود به پنل ایرنیک، مستقیما به صفحه دامنه های من منتقل می شوید، در این صفحه می توانید مطابق با تصویر زیر وضعیت دامنه خود را بررسی نمایید. در صورتی که در بخش وضعیت دامنه، "دامنه رزرو شده است و در حال بررسی است"و یا "دامنه رزرو گردیده است، برای تکمیل درخواست ثبت دامنه، مستندات نیاز است" درج شده باشد، به معنی آن است که می توانید دامنه موردنظر را لغو کنید و هزینه آن نیز به شما عودت داده می شود. اما اگر دامنه در وضعیت تایید و ثبت شده قرار داشته باشد، با لغو دامنه، هزینه به شما عودت داده نمی شود.
توجه: اگر دامنه شما صرفا برای ارگان ها و سازمان های خاصی قابل ثبت باشد، دامنه بعد از ثبت و بررسی توسط ایرنیک، به صورت خودکار از پنل دامنه شما حذف شده و ایرنیک از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد کرد. در این صورت نیز هزینه پرداخت شده به شما عودت داده می شود.
تصویر(2)
برای لغو دامنه مطابق با تصویر زیر بر روی نام دامنه کلیک نمایید.
تصویر(3)

در صفحه جدید، همانطور که در تصویر زیر قابل مشاهده است بر روی گزینه "لغو این دامنه" کلیک نمایید.

تصویر(4)
در مرحله آخر نیز در صورتی که از لغو دامنه اطمینان دارید بر روی گزینه "بله اطمینان دارم!" کلیک نمایید دامنه لغو شده و برای ثبت آزاد شود.
تصویر(5)
نکته: پس از لغو و یا حذف دامنه از پنل ایرنیک، می بایست چند ساعت منتظر بمانید تا دامنه برای ثبت آزاد و هزینه عودت داده شود. همچنین در خصوص دامنه هایی که به دلیل شرایط خاص ثبت دامنه، امکان ثبت آنها وجود ندارد، می توانید از طریق پشتیبانی میهن وب هاست برای ثبت دامنه جدید یا دریافت هزینه دامنه لغو شده اقدام نمایید. 
5/5 از 3 رای

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 6 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند