آموزش راه اندازی چت آنلاین در وردپرس | افزونه Tidio

افزایش تعداد بازدیدکنندگان یکی از رازهای موفقیت هر وب سایت است. اگر نتوانید پاسخگوی سوالات و درخواست های کاربران سایت باشید، ممکن است با وجود بازدید بالا از سایت شما، آنچنان که انتظار دارید به موفقیت نرسید. یکی از مهمترین ترین راه ها برای تعامل با کاربران سایت، گفتگوی زنده با بازدیدکنندگان است. در این آموزش استفاده از افزونه Tidio Live Chat برای افزودن ویژگی چت زنده به سایت وردپرسی توضیح داده خواهد شد. اگر قبلاً از یک افزونه چت آنلاین در وردپرس استفاده کرده اید و از نتایج آن راضی نیستید، در ادامه افزونه Tidio به شما معرفی می شود که نظر شما را تغییر می دهد.
چت یکی از عناصر مهم سایت های تجارت الکترونیکی است، خواه به طور زنده به سوالات پاسخ دهید و یا از chatbot استفاده کنید، مشتریان شما انتظار دارند تماس فوری و دریافت پاسخ مستقیم با شما داشته باشند. شما وقت و انرژی خود را صرف ساخت یک سایت جذاب برای بازدید کننده کرده اید. اکنون وقت آن است که با کاربران سایت خود نیز تعامل بیشتری داشته باشید.
مرحله اول: نصب افزونه
جهت نصب افزونه، ابتدا مطابق با تصویر زیر از بخش "افزونه ها" بر روی "افزودن" (شماره1) کلیک کرده و سپس افزونه Tidio را جستجو کنید (شماره2)، بعد از مشاهده افزونه، جهت نصب و فعالسازی بر روی گزینه "نصب" (شماره3) کلیک نمایید.
تصویر(1)
در ادامه، از سایدبار مدیریت سایت بر روی نام افزونه کلیک کنید.
تصویر(2)
مرحله دوم: اتصال سایت به سرویس چت آنلاین:
در اولین ورود به صفحه افزونه، می بایست ایمیل خود را در کادر مشخص شده وارد کرده و سپس بر روی "Let's go" کلیک نمایید.

تصویر(3)
با کلیک بر روی Let's go وارد صفحه تنظیمات افزونه در سایت مربوطه می شوید. مطابق با تصویر زیر نام خود را وارد نمایید (شماره1)، زبان خود را انتخاب کنید (شماره2)، سپس برای رفتن به مرحله بعد بر روی "Continue" (شماره3) کلیک نمایید.
تصویر(4)
در صفحه بعد نوع فعالیت خود در سایت را انتخاب و قوانین سایت را تایید کنید، سپس بر روی "Continue" کلیک نمایید.
تصویر(5)
در مرحله بعد تصویر زیر نمایش داده می شود که مطابق با نظر خود می توانید یکی از آنها را انتخاب و سپس بر روی "Continue" کلیک کنید.
تصویر(6)
همانطور که در تصویر زیر مشخص است، برای مدیریت داشبورد چت آنلاین می بایست پسورد تعیین کنید.

تصویر(7)
تا اینجا کار توانسته اید گزینه چت آنلاین را به سایت خود اضافه کنید، بعد از طی مراحل فوق به صورت خودکار، آیکن چت آنلاین در سایت شما نمایش داده می شود ( مطابق با تصویر زیر ). هم اکنون کاربران می توانند به صورت آنلاین با شما چت کنند.
تصویر(8)
مرحله سوم: تنظیمات سامانه چت آنلاین:
برای مدیریت و تنظیمات چت آنلاین به لینک tidio.com/panel/dashboard مراجعه کنید. همچنین برای مشاهده چت های آنلاین سایت خود می توانید از گزینه مشخص شده در تصویر زیر استفاده کنید. در این بخش لیست چت آنلاین فعال و غیرفعال نمایش داده می شود. با انتخاب هر چت، می توانید با کاربر ارسال کننده سوال به صورت آنلاین یا آفلاین صحبت کنید.
تصویر(9)
در صورتی که تمایل دارید سیستم چت آنلاین سایت را شخصی سازی نمایید، مطابق با تصویر زیر می توانید از قسمت تنظیمات گزینه "appearance" را انتخاب نمایید.
تصویر(10)
در قسمت "Background Color" تصویر فوق(شماره1) می توانید رنگ باکس چت را مشخص کنید. در قسمت "Online Status" (شماره2) می توانید پیام مشاهده شده توسط کاربر را ویرایش کنید. با استفاده از "Widget Position" (شماره3) می توانید مکان قرارگیری آیکن چت آنلاین در سایت را تغییر دهید. با استفاده از گزینه "Chat Visibility" (شماره4) می توانید نمایش گزینه چت آنلاین در دستگاه های مختلف را انتخاب نمایید، برای مثال می توانید انتخاب کنید آیکن چت آنلاین صرفا در موبایل و یا در دسکتاپ نمایش داده می شود.
سایر گزینه ها:
Display the Chat When You're Offline (شماره5): اگر تمایل دارید در زمان هایی که آنلاین نیستید آیکن چت آنلاین در سایت نمایش داده نشود، این گزینه را فعال کنید.
Offline Status (شماره6): ویرایش عنوان مربوط به وضعیت آفلاین
Offline Message (شماره7): ویرایش پیام مربوط به وضعیت آفلاین
مطابق با تصویر زیر می توانید از بخش "chat page" سفارشی سازی برگه چت آنلاین را انجام دهید.

تصویر(11)
Background Color (شماره1): با این گزینه رنگ بک گراند را می توانید تغییر دهید.
Company logo (شماره2): لوگوی شرکت خود را می توانید از طریق این گزینه تنظیم کنید.
Company URL (شماره3): آدرس سایت خود را می توانید در این فیلد قرار دهید.
Header (شماره4): پیامی که در بالای برگه چت نمایش داده می شود را می توانید تغییر دهید.
Welcome message (شماره5): از این گزینه برای تغییر پیام خوش آمدگویی به کاربران استفاده کنید.
مطابق با تصویر زیر نیز می توانید مشخصات و لیست کاربرانی که با آنها چت کرده اید و یا برای شما پیام ارسال کرده اند را مشاهده کنید.
 تصویر(12)


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 42 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند