مدیریت همزمان چندین سایت وردپرسی با افزونه ManageWP Worker

مدیریت چندین سایت وردپرسی می تواند بسیار وقت گیر باشد و حتی ممکن است تا مدتی برخی از سایت های خود را بروزرسانی یا مدیریت نکنید. مسلما به روز نگه داشتن همه سایت های وردپرسی بر عهده مدیر سایت است و شما به عنوان مدیر و یا پشتیبان یک سایت وظیفه دارید مرتبا آنها را بررسی کنید. گاهی اوقات، یک به روزرسانی از دست رفته وردپرس ممکن است در نهایت منجر به هک شدن و آلوده شدن سایت شما شود، هکرها در کمین هستند تا فقط یک اشتباه از سمت پشتیبان سایت رخ دهد. آیا بهتر نیست که یک داشبورد واحد وجود داشته باشد که به شما امکان بررسی افزونه ها، بروز نمودن آنها، نوشتن پست های جدید، تجزیه و تحلیل سئویی پست ها،بررسی میزان بازدید ها، داون تایم بودن سایت و پشتیبان گیری را بدهد؟ البته تمامی این موارد به صورت منظم و جداگانه اهمیت بیشتری دارد. در این مقاله توضیح داده می شود که چگونه چندین سایت وردپرسی را با استفاده از افزونه ManageWP به طور مستمر مدیریت کنید.
ManageWP چیست؟
تصویر(1)
ManageWP ابزاری است که به شما امکان می دهد چندین سایت وردپرسی را به راحتی مدیریت کنید. این داشبورد حرفه ای به شما امکان می دهد همه سایت های خود را از یک مکان واحد کنترل کنید. با یک کلیک می توانید به راحتی تمام سایت های وردپرسی خود را ارتقا دهید. می توانید ببینید که کدام افزونه ها در کدام سایت ها باید به روز شوند و همه آنها را بدون ورود به سایت اصلی به روز کنید. می توانید پست ها را از طریق یک داشبورد به سایت خود منتقل کنید تا اینکه به صورت جداگانه به آنها وارد شوید. همچنین به شما امکان می دهد نظرات خود را از طریق یک داشبورد در سایت خود بررسی کنید که بسیاری از وبلاگ نویسان این قابلیت را دوست دارند.
احتمالاً فکر می کنید که این دسترسی زیاد در یک داشبورد می تواند یک خطر امنیتی بالا باشد. تمام داده ها در این افزونه با بالاترین استانداردهای امنیتی رمز گذاری می شوند. این افزونه با Sucuri ( افزونه امنیتی ) ادغام شده است تا تمامی سایت ها را از نظر خطرات امنیتی رصد کند. این افزونه دارای ورود دو مرحله ای نیز می باشد.
نحوه استفاده از ManageWP
قبل از شروع باید بدانید که ManageWP یک دوره آزمایشی 30 روزه رایگان با همه ویژگی ها را ارائه می دهد. پس از آن می توانید اشتراک پولی آن را خریداری نمایید و یا به صورت کاملاً رایگان از بسته اصلی آنها (حداکثر برای پنج سایت) استفاده کنید.
اولین کاری که باید انجام دهید ثبت نام در ManageWP است که براحتی قابل انجام است. نیازی به هیچگونه پرداخت و یا وارد کردن اطلاعات پرداختی نمی باشد. برای شروع ثبت نام در سایت ManageWP به لینک https://orion.managewp.com/ مراجعه کرده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه Sign up کلیک نمایید.

تصویر(2)
یک ویزارد راه اندازی نمایش داده می شود که به شما کمک می کند مراحل نصب را به راحتی انجام دهید. نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.


تصویر(3)

 تصویر(4)
آدرس URL وب سایت خود را وارد کرده و روی دکمه "Add Website" کلیک کنید.
 
تصویر(5)
در مرحله بعد می بایست نام کاربری و رمز عبور مدیریت وردپرس خود را وارد کنید. ManageWP سعی خواهد کرد که افزونه ManageWP Worker را از راه دور برای شما نصب کند. در صورتی که قبلا افزونه را نصب کرده باشید ManageWP به صورت خودکار آن را تشخیص داده و عضویت کامل می شود.
تصویر(6)
حال داشبورد ManageWP را مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.
 
تصویر(7)
از این مرحله به بعد ، می توانید وارد شوید و همه کارهایی را که در داشبورد وردپرس انجام می دهید، اینجا نیز انجام دهید. رابط کاربری ManageWP بسیار کاربر پسند بوده و کار با آن آسان است. در ادامه ویژگی های ManageWP به صورت خلاصه توضیح داده می شود.
ManageWP از ویژگی های بسیاری برخوردار است و متاسفانه در این آموزش نمی توان به تمامی آنها پرداخت. 
  • به روز رسانی با یک کلیک
احتمالاً افزونه های زیادی وجود دارند که در وردپرس خود نصب کرده اید و از آنها استفاده می کنید. بسیاری از پلاگین های SEO و Gravity Forms و سایر افزونه های متداول در بسیاری از سایت ها نصب و فعال می باشند. این افزونه ها بسیار محبوب هستند و زمانیکه نیاز به بروز رسانی داشته باشند می بایست به صورت دستی وارد هر یک از سایت های خود شده و بروزرسانی ها را انجام دهید. اگر بروزرسانی یک سایت را فراموش کنید ممکن است سایت شما با مشکل مواجه شود.
خوشبختانه در استفاده از ManageWP دیگر نیازی به این کار نیست. فقط برای به روزرسانی تمام پوسته ها، افزونه ها و حتی وردپرس از ویژگی بروزرسانی با یک کلیک استفاده کنید. اگر پلاگین یا پوسته قدیمی در سایت خود دارید، در داشبورد ManageWP به صورت زیر نمایش داده می شود:
 
تصویر(8)

فقط کافی است تمامی مواردیکه نیاز به بروزرسانی دارند را انتخاب و سپس بر روی "Update" کلیک نمایید، ManageWP عملیات بروزرسانی را برای شما انجام می دهد! در صورت تمایل می توانید موارد را به صورت انتخابی به روز کنید.
  • زمانبندی پشتیبان گیری
تهیه پشتیبان از سایت ها باید یک اولویت اساسی برای شما باشد.
ManageWP با قابلیت پشتیبان گیری زمانبندی شده از سایت ها، توانایی ذخیره فایل های پشتیبان را در همه جا از جمله ارسال به ایمیل و FTP دارد. روند انجام تنظیمات بکاپ گیری خودکار کاملا آسان است. فقط کافی است برروی "Backups" در نوار کناری کلیک کنید. در صفحه جدید نیز با فعالسازی بکاپ گیری، بکاپ از سایت شما گرفته می شود.

 
تصویر(9)
همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید عملیات بکاپ گیری آغاز شده است :
تصویر(10)
در تصویر زیر تنظیم زمانبندی بکاپ گیری (شماره2) و همچنین زمان بکاپ گیری بعدی (شماره1) نمایش داده شده است.
 
 
تصویر(11)

مطابق با تصویر زیر با مراجعه به سربرگ "Overview" می توانید بکاپ تهیه شده را بازگردانی کرده (شماره1) و یا فایل بکاپ را دانلود نمایید (شماره2) ( برای دانلود فایل بکاپ می بایست هزینه ای که توسط سایت تعیین شده است، را پرداخت نمایید).

 
تصویر(12)
از داشبورد ManageWP می توانید مستقیما به Google Analytics (شماره6) سایت خود دسترسی پیدا کنید. برای این مورد صرفا نیاز است مطابق با تصویر زیر از نوار سمت راست بر روی "Analytics" کلیک نمایید.
می توانید با کلیک بر روی "SEO" در نوار کناری به داده های سئو سایت خود دسترسی پیدا کنید (شماره5). 
ابزارک "Services" به شما امکان می دهد تا یک مرور کلی از پشتیبان گیری، "امنیت" (شماره1) ، "عملکرد" (شماره2)، "نظارت بر لینک ها" (شماره3) و "Uptime" (شماره4) برای وب سایت های خود داشته باشید و با یک نگاه، کلیه اطلاعات مهم مربوط به وب سایت های خود را مشاهده نمایید. برای دیدن جزئیات بیشتر می توانید بر روی هر ویژگی کلیک کنید.
تصویر(13)


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
آموزش نصب وردپرس (مشاهدات: 6780)

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 10 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند

کانال های ما
کانالهای ما