آموزش تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس + معرفی افزونه

به طور پیش فرض برای ورود به مدیریت سایت وردپرسی دو URL وجود دارد:

"yourdomain.com/wp-admin.php" و "yourdomain.com/wp-login.php"

در حالی که آدرس های مذکور کاملا کاربردی و رایج است، دو دلیل بسیار منطقی وجود دارد که تصمیم بگیرید آدرس های مذکور را تغییر دهید. اولین و مهمترین نکته امنیت است. دومین نکته این است که به شما امکان تنوع و حق انتخاب در نحوه ورود به سایت توسط کاربران را می دهد. 


تصویر (1)

چرا URL ورود به وردپرس را تغییر دهید؟

همانطور که در بالا ذکر شد، مسائل امنیتی زیادی وجود دارد که می تواند عمومی بودن آدرس ورود به پنل مدیریت وردپرس را زیر سوال ببرد، از جمله آنان می توان به حملات "Brute force"اشاره نمود.

با توجه به این که وردپرس به صورت فراگیر در حال استفاده توسط کاربران می باشد، این نوع حملات هر روز گسترده تر از گذشته می شود. یکی از  مهم ترین دلایل این است که اکثریت قریب به اتفاق کاربران وردپرس برای ورود به سیستم از “wp-admin” استفاده می کنند.

نحوه تغییر URL ورود به پنل مدیریت وردپرس توسط پلاگین


تصویر(2)

یکی از بهترین و مناسب ترین پلاگین ها جهت تغییر کلمه عبور پنل مدیریت وردپرس، پلاگین "WPS Hide Login" می باشد. 

پلاگین "WPS Hide Login" کاملا استاندارد و مناسب نسخه های جدید و به روز شده وردپرس می باشد.

همانطور که در تصویر 2 مشاهده می کنید جهت نصب افزونه فوق، در داشبورد وردپرس از بخش افزونه ها، افزودن (شماره1) را انتخاب و پس از جستجوی نام افزونه (شماره2)، افزونه موردنظر نمایش داده می شود (شماره3)، جهت نصب افزونه ابتدا بر روی "نصب" کلیک کرده و در نهایت افزونه را فعال نمایید. پس از نصب و فعال کردن افزونه، یک گزینه جدید به تنظیمات کلی پنل مدیریت وردپرس اضافه می شود که در آن شما می توانید به راحتی URL ورود به داشبورد وردپرس را تغییر دهید. برای این منظور به "تنظیمات" سپس "عمومی" و “WPS Hide Login” مراجعه نمائید.

 
تصویر (3)

کلیه مواردی که نیاز به انجام می باشد این است که در فیلد "Login URL( شماره 1 ) آدرس جدید خود را تایپ کنید. توجه داشته باشید بخش مذکور به این موضوع اشاره دارد که هم چنان دسترسی به "wp-login.php" و پوشه "wp-admin" توسط افراد وجود داشته باشد. 

سپس در بخش "Redirection url"( شماره 2 ) می توانید عبارتی مانند "404"را وارد نمایید.به عبارت دیگر، هر زمان لینک مد نظر به درستی باز شود، صفحه پنل مدیریت در دسترس قرار می گیرد. در غیر این صورت با خطای 404 رو به رو می شوید.

اکنون جهت اعمال تغییرات روی گزینه " ذخیره تغییرات " ( شماره 3 ) کلیک نمایید. 

دقت نمایید بلافاصله پس از اینکه آدرس ورود به پنل مدیریت وردپرس را تغییر دادید امکان دسترسی به آدرس قدیمی را نخواهید داشت و در صورتی که آدرس ورود به پنل وردپرس را فراموش کرده باشید ناچار هستید با ورود به هاست و پوشه "plugins" نام پوشه پلاگین را تغییر نام دهید تا داشبورد وردپرس مجددا با آدرس قدیمی در دسترس قرار گیرد.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 14 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند