آموزش استفاده از ترافیک نیم بها در هاست های ایران

چنانچه وب سایت شما از سرویس های داخل ایران میهن وب هاست استفاده می کند، می توانید با ثبت آن در سامانه ذیل، هزینه ترافیکی که بازدیدکنندگان سایت شما برای بازدید وب سایتتان به ISP و سرویس دهنده اینترنت خود می دهند را نیم بها کنید.
جهت ثبت نام سایت هایی که در سرور های ایران میهن وب هاست میزبانی شوند در سامانه مذکور می توانید از آموزش زیر استفاده نمایید:

1- ابتدای امر وارد سایت http://icip.ito.gov.ir  شده و بنا بر نوع مالکیت سایت (حقیقی یا حقوقی) اقدام به ثبت نام و تکمیل فرم مندرج در سایت نمایید.
تذکر (1) : پس از تکمیل ثبت نام و ارسال مدارک لازم است منتظر بمانید تا اطلاعات ارسالی شما توسط سازمان تایید شده و ایمیل فعالسازی اکانت برایتان ارسال گردد. این مورد ممکن است کمی زمانبر باشد.
تذکر (2) : در قسمت ثبت نام اولیه لازم است تا در بخش " تصویر نامه درخواست" (مطابق با قسمت مشخص شده در تصویر زیر) درخواست خود مبنی بر ثبت  سایت در سامانه ذکر شده را به صورت کتبی در قالب یک فایل jpg, jpeg, pdf, png  ضمیمه نمایید. در فایل درخواست، نام سایت + نام درخواست کننده + کد ملی درخواست کننده را ذکر بفرمایید.

تصویر(1)

2- پس از دریافت ایمیل تایید ثبت نام می توانید وارد اکانت خود شده و از بخش " لیست آدرس IP>> ثبت آدرس ها " اقدام به ثبت نام سایت خود نمایید.

3- برای ثبت نام سایت می توانید مطابق با آموزش زیر اقدام نمایید:تصویر(2)

عنوان سایت/ سرویس : عنوان سایت خود را وارد نمایید. ( مانند میهن وب هاست )

نوع سایت : نوع فعالیت سایت خود نظیر فروش کالا و خدمات، ویدئو و ... را انتخاب نمایید.

نشانی وب سایت: نشانی کامل سایت خود را مطابق با الگوی http://example.ir در این بخش وارد نمایید.

نام مرکز داده : با استفاده از فلشی که در کنار کادر مربوطه قرار دارد  شرکت ارتباطات نت میهن ( میهن وب هاست) را انتخاب کنید.

تعداد کاربران : تعداد حدودی کاربران سایت خود را در این بخش وارد نمایید.

میزان ترافیک : میزان پهنای باند سرویس هاست خود را در این بخش وارد نمایید.

لیست IPv4  : درکادر اول رنج آی پی را برروی 32(1 آی پی) و در کادر دوم آی پی هاست خود را که به صورت ایمیل پس از خرید هاست از میهن وب هاست برایتان ارسال شده است را درج کنید.

لازم است تا حتما گزینه "به عنوان IP داخلی در سامانه http://ripe.matma.ir  ثبت شده است. " انتخاب شده و در نهایت موافقت نامه را تایید نموده و گزینه " ثبت و اضافه جدید " را کلیک نمایید.

4- در این مرحله سایت شما به لیست " در انتظار تایید " اضافه خواهد شد.

5- پس از بررسی اطلاعات ثبت شده توسط سازمان مربوطه که ممکن است چند روز کاری نیز زمانبر باشد طی ایمیلی از سمت ایشان سایت شما تایید خواهد شد و در لیست آدرس IP های تایید شده قرار خواهد گرفت.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
رفع خطای 421 در FileZilla (مشاهدات: 1340)

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 16 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند