انتقال وردپرس از لوکال هاست ( ومپ ) به دایرکت ادمین

طراحان و توسعه دهندگان سایت همواره تمایل دارند، ابتدا سایت خود را در لوکال راه اندازی نمایند تا ضمن سرعت بالا در طراحی و ویرایش بخش های مختلف سایت از مصرف پهنای باند اینترنت خود نیز بکاهند. از این رو، نرم افزاری هایی برای کمک به طراحان و توسعه دهندگان سایت آمده اند تا محیط هاست در اینترنت را در لوکال شبیه سازی نمایند، پس از کامل شدن طراحی سایت می بایست فایل های مربوط به سایت را به هاست اصلی منتقل کنید تا کاربران قادر به مشاهده آن باشند. در ادامه آموزش نحوه انتقال کامل سایت از لوکال به هاست دایرکت ادمین توضیح داده می شود.
ابتدا به مسیر قرارگیری فایل های سایت در پوشه wamp مراجعه نمایید و سپس فایل های سایت را فشرده کنید. فایل ها و پوشه ها را حتما بصورت ZIP فشرده کنید تا در هنگام انتقال فایل به هاست و اکسترکت آن در هاست مشکل نداشته باشید. مسیر پیشفرض قرارگیری فایل ها و پوشه های وردپرس در تصویر زیر (1) مشخص شده است.

http://learn.mihanwebhost.com/upload1/mwh/%D9%88%D9%85%D9%BE%DB%8C.png تصویر(1)
در این مرحله نیاز است فایل فشرده شده مربوط به اطلاعات سایت را در هاست دایرکت ادمین آپلود کنید، ابتدا وارد هاست دایرکت ادمین خود شده و سپس طبق تصویر زیر "File Manager" را انتخاب نمایید.


 تصویر(2) 
سپس به مسیر "Public_html" رفته  و مطابق تصویر زیر بر روی "Upload Files to current directory" کلیک نمایید.
 تصویر(3)
همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ابتدا فایل ZIP شده مربوط به اطلاعات سایت خود را انتخاب کنید (1 ) و در نهایت جهت آپلود فایل بر روی "Upload Files" (2) کلیک نمایید.
 تصویر(4)
پس از مشاهده عبارت "Upload successful"، جهت مشاهده فایل آپلود شده بر روی "Click here to go back" کلیک نمایید.
 تصویر(5)
هم اکنون نیاز است تا فایل فشرده شده را از حالت فشرده خارج نمایید. جهت اکسترکت فایل مطابق تصویر زیر، گزینه "Extract" را برای استخراج فایل zip. از حالت فشرده انتخاب کنید.

 تصویر(6)


تصویر(7)

 جهت مشاهده فایل ها و پوشه های استخراج شده از فایل zip طبق تصویر زیر بر روی عبارت مشخص شده کلیک نمایید.
 تصویر(8)
 در این مرحله نیاز است از دیتابیس سایت در لوکال خروجی بگیرید، برای این منظور طبق تصویر زیر ابتدا نام دیتابیس را انتخاب نمایید (1) سپس گزینه "Export" (2) را انتخاب کرده و در نهایت جهت ذخیره فایل دیتابیس بر روی "GO" (3) کلیک کنید.
http://learn.mihanwebhost.com/upload1/mwh/%D9%88%D9%85%D9%BE%DB%8C7.png
 تصویر(9)
 در این مرحله، می بایست در هاست دایرکت ادمین دیتابیس جدیدی ایجاد نمایید تا فایل دیتابیس در آن ایمپورت شود. برای ایجاد دیتابیس، بر طبق آموزش زیر عمل کنید:
سپس مطابق تصویر زیر، جهت ورود به دیتابیس ایجاد شده و ایمپورت فایل دیتابیس، بر روی "php MyAdmin" کلیک کنید. 

http://learn.mihanwebhost.com/upload1/mwh/%D9%88%D9%85%D9%BE%DB%8C8.png تصویر(10)

سپس مطابق تصویر زیر، جهت ایمپورت دیتابیس ابتدا بر روی دیتابیس جدید( 1) کلیک کرده و سپس گزینه "Import"(2) را انتخاب نمایید، پس از انتخاب فایل دیتابیس (3) بر روی "GO" (4)  کلیک کنید.

http://learn.mihanwebhost.com/upload1/mwh/%D9%88%D9%85%D9%BE%203.pngتصویر(11)

هم اکنون نیاز است تا اطلاعات دیتابیس ایجاد شده را در فایل config وردپرس نیز قرار دهید تا اتصال وردپرس به دیتابیس برقرار شود. طبق تصویر زیر فایل "wp-config.php" را ویرایش کرده و اطلاعات دیتابیس را جایگزین اطلاعات قبلی کنید.

http://learn.mihanwebhost.com/upload1/mwh/%D9%88%D9%85%D9%BE%DB%8C9.png تصویر(12)

در تصویر زیر نیز، دقیقا محل درج اطلاعات دیتابیس مشخص شده است:

http://learn.mihanwebhost.com/upload1/mwh/%D9%88%D9%85%D9%BE%DB%8C10.pngتصویر(13)

در آخرین مرحله از انتقال اطلاعات سایت از لوکال به هاست دایرکت ادمین، می بایست  آدرس سایت را در دیتابیس وردپرس اصلاح کنید تا سایت بصورت کامل و بدون مشکل در دسترس قرار گیرد. طبق تصویر زیر وارد "phpmyadmin" شده و پس از انتخاب جدول "wp-options" (1) دو فیلد مشخص شده (2) را ویرایش کنید و آدرس سایت خود را وارد نمایید.
http://learn.mihanwebhost.com/upload1/mwh/%D9%88%D9%85%D9%BE%DB%8C11.png
 تصویر(14) 

هم اکنون انتقال اطلاعات سایت و دیتابیس بصورت کامل انجام شده است، با وارد کردن آدرس دامنه خود در مرورگر، می توانید سایت خود را مشاهده کنید. در صورت مشاهده هرگونه مشکل پس از انتقال کامل اطلاعات سایت به هاست می توانید از بخش پشتیبانی میهن وب هاست درخواست ارسال کنید تا مشکل بررسی و رفع شود.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 12 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند

کانال های ما
کانالهای ما