مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

جلوگیری از ارسال ایمیل های ناخواسته توسط اسکریپت سایت

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

مشاهده شده است کاربران با پشتیبانی سایت میهن وب هاست تماس گرفته و از ارسال و دریافت نشدن ایمیل های خود شکایت می کنند و خواستار رفع مشکل هستند، در برخی موارد با بررسی هاست کاربر مشاهده می شود سرویس phpmail مسدود شده است و دلیل ان نیز ارسال غیرمجاز ایمیل می باشد. در بسیاری موارد کاربر از این مورد بی اطلاع است و منشا ارسال ایمیل ها را نمی داند، در این آموزش برخی از راهکارهای جلوگیری از ارسال ایمیل های ناخواسته توسط اسکریپت و کدهای سایت توضیح داده می شود، با انجام مراحل مختلف این آموزش تا حد زیادی از ارسال ایمیل های ناخواسته توسط اسکریپت جلوگیری خواهد شد.

1. بروزرسانی سیستم مدیریت محتوا
در صورتیکه از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس، جوملا، نیوک، دیتالایف انجین و ... استفاده می کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که به روز نگه داشتن سیستم مدیریت محتوا بسیار مهم می باشد و در هر آپدیت باگ های امنیتی زیادی شناسایی و رفع می شود. در اکثر سیستم های مدیریت محتوا بروزرسانی با یک کلیک ساده انجام می شود و نیازی به داشتن دانش فنی نمی باشد. این روش یکی از بهترین روش های جلوگیری از ارسال ایمیل اسپم و جلوگیری از نظرات اسپم در سایت شما است.

2. با استفاده از ماژول ها و کامپوننت های امنیتی می توانید بخش های مختلف سایت را بررسی کنید
با نصب ماژول و کامپوننت های امنیتی بر روی سیستم مدیریت محتوا میتوانید بخش های مختلف اسکریپت را بررسی کنید و بر روی بخش هایی مانند ارسال نظرات، محدودیت هایی قرار دهید تا از ارسال ایمیل های ناخواسته جلوگیری شود. استفاده از افزونه CAPTCHA یکی از مواردی است که برای کنترل ارسال اسپم استقاده می شود. کد CAPTCHA در قسمت نظرات و ثبت نام سایت شما نمایش داده می شود و در صورتی که کاربر یا ربات اسپمر نتواند کد امنیتی را وارد کند امکان ارسال نظر را در سایت شما نخواهد داشت.

3. افزونه ها و بخش هایی از سایت که مورد استفاده قرار نمی گیرد را حذف و یا غیرفعال نمایید.
در صورتی که سایت شما نیازی به ارسال دیدگاه و یا ثبت نام ندارد می توانید این امکانات را در سیستم مدیریت محتوا خود غیرفعال کنید. برای مثال در وردپرس و در قسمت تنظیمات می توانید بخش ثبت نام کاربران را به آسانی غیرفعال کنید.
برای غیر فعال کردن دیدگاه هم دو گزینه پذیرفتن بازتاب از دیگران (بازتاب فرستادن) و اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های تازه در قسمت “ تنظیمات > گفت و گو ها ” را غیرفعال کنید.

4. از قالب ها، افزونه ها و اسکریپت های نال شده استفاده نکنید
استفاده از قالب های نال شده، رایگان و همچنین افزونه ها و کامپیوننت هایی که به رایگان در اینترنت موجود است می تواند یکی از دلایل بوجود آمدن این مشکل باشد، حتی المکان قالب ها و افزونه های موردنیاز را بصورت رسمی و با لایسنس دریافت کنید تا در هنگام بروز مشکل بتوانید با پشتیبانی قالب و افزونه تماس بگیرید.

5. بررسی کدهای سایت توسط برنامه نویس و طراح سایت
در صورتیکه همچنان مشکل ارسال ایمیل های ناخواسته در اسکریپت دارید از یک برنامه نویس و طراح سایت کمک بگیرید تا با بررسی تمامی کدهای سایت، کدهای ارسال کننده ایمیل های اسپم را شناسایی و حذف نمایند.

6. غیرفعال کردن phpmail در هاست
در صورتیکه نیازی به ارسال و دریافت ایمیل از phpmail ندارید می توانید برای پشتیبانی میهن وب هاست درخواست ارسال کنید تا phpmail در هاست شما غیرفعال شود. هر زمان که مشکل ارسال ایمیل اسپم از هاست شما رفع شد میتوانید درخواست دهید تا phpmail مجدد برای شما فعال شود.
3.5/5 از 5 رای

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 6 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند