مرکز آموزش میهن وب هاست

مرکز آموزش میهن وب هاست

آموزش ایجاد انواع رکورد در دایرکت ادمین

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در بخش DNS Management در دایرکت ادمین می توانید انواع رکوردهای A Record ،CNAME Record ،AAAA Record ،TXT Record یا SRV Record را ایجاد کنید. هر کدام از این رکوردها کاربرد خاصی دارند لذا در ادامه در خصوص هر کدام از رکوردها توضیح داده می شود.
آموزش ایجاد A Record :
در برخی مواقع لازم است یک ساب دامنه از یک هاست به هاست دیگری متصل شود، برای مثال می توان اتصال هاست دانلود به هاست اصلی و یا اتصال انجمن به هاست اصلی را در این طبقه قرار داد. در این موارد می توانید از A Record استفاده نمایید. برای ایجاد A Record وارد کنترل پنل هاست شده سپس بر روی "DNS Management" کلیک کنید:
نکته: در مورد اتصال هاست دانلود به هاست اصلی، رکورد A می بایست در هاست اصلی ایجاد شود.
 تصویر(1)
در بخش Add a Record:
1. در فیلد اول نام ساب دامنه را وارد کنید.
2. در فیلد دوم آی پی هاست مقصد را وارد کنید.
3. سپس بر روی گزینه Add کلیک کنید تا رکورد موردنظر ایجاد شود.
اگر رکورد موردنظر شما با نام dl می باشد، پیشنهاد می شود مراحل فوق را برای www.dl نیز انجام دهید تا ساب دامنه بدون مشکل فعال شود.
ساب دامین شما در حال حاضر بر روی آی پی مد نظر تنظیم شده است، گاهی اوقات دسترسی کامل به ساب دامین از طریق آی پی، به چند ساعت زمان نیاز خواهد داشت. در صورتی که تمامی تنظیمات را به درستی انجام داده اید و بعد از چند ساعت اتصال برقرار نشد، با پشتیبانی میهن وب هاست از طریق تیکت یا تلفنی تماس بگیرید.
تصویر(2)
آموزش ایجاد CNAME Record :
CNAME Record نوعی دیگر از رکوردهایی می باشد که می توانید از آن استفاده نمایید.
تفاوت CNAME Record با A Record در این است که در CNAME Record آدرس رکورد تغییر نمی کند اما در A Record با تغییر آی پی هاست، می بایست آیپی جدید در هاست اصلی تنظیم شود. در CNAME Record میتوانید یک مقدار را بر روی ساب دامنه ست کنید. برای مثال می توانید ساب دامنه dl.example.com را مستقیما به dl.example.ir منتقل کنید.
تصویر(3)
در قسمت CNAME Record تنظیمات زیر را قرار دهید:
1. مطابق با تصویر فوق، در فیلد اول آدرس ساب دامنه یا دامنه را وارد کنید.
2. در فیلد دوم رکورد CNAME را که در اختیار دارید وارد نمایید.
3. بر روی دکمه Add کلیک کنید.
نکته: یکی از پرکاربرد ترین CNAME Record هایی که استفاده می شود، رکوردی است که برای مثال دامنه www.example.com را به example.com متصل می کند. در این حالت با تایپ دامنه با www یا بدون www به سایت منتقل خواهد شد.
آموزش ایجاد TXT Record:
این نوع رکورد که رکورد متنی هم نامیده می شود کاربردهای زیادی دارد. از جمله اینکه برای افزودن توضیحات یا فراهم نمودن اطلاعات لازم برای SPF یا سیستم تصدیق ایمیل، مورد استفاده قرار می گیرد. TXT Record زمانی پر کاربرد می شود که بخواهید سرور ایمیلی را به هاست خود متصل کنید تا ارسال ایمیل ها از سرور دیگری انجام شود، سایت های زیادی خدمات ارسال ایمیل را ارائه می کنند و کاربران می توانند با تنظیم TXT و SPF رکورد از این خدمات استفاده نمایند. از دیگر کاربرد های TXT رکورد، وریفای کردن دامنه برای ثبت در گوگل، سرویس هایی که نیاز به احراز مالکیت سایت دارند و ... می باشد.
تصویر(4)
در قسمت TXT Record تنظیمات زیر را قرار دهید:
1. در فیلد اول رکورد موردنظر را وارد کنید.
2. در فیلد دوم مقدار رکورد txt را وارد کنید.
3. سپس بر روی دکمه Add کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.
 
معرفی AAAA Record :
AAAA جایگزین A رکورد خواهد شد، رکورد نوع AAAA برای اختصاص آدرس ip نوع IPv6 برای نام دامنه یا زیردامنه می باشد. هم اکنون رکورد A از آدرس آیپی های 32 بیتی پشتیبانی می کند اما رکورد AAAA آدرس آیپی های 128 بیتی را پشتیبانی می کند. نحوه ایجاد رکورد AAAA نیز مانند رکورد A می باشد.
 
آموزش ایجاد SRV Record :
رکورد SRV به مدیر شبکه و سرور این امکان را می دهد تا از چند سرور برای یک دامنه استفاده کرده و خدمات شبکه را از سروری به سرور دیگر به راحتی انتقال دهند و تعیین کنند که بعضی از سرورها به عنوان سرویس دهنده اصلی خدمات باشند و دیگر سرورها به عنوان پشتیبان سرویس دهنده های اصلی ای که به هر دلیلی در دسترس نیستند عمل کنند.
مثالی برای ایجاد رکورد SRV در دایرکت ادمین:
رکورد زیر را در فیلد SRV قرار دهید:
sip._tcp.example.com. 86400 IN SRV 0 5 5060 sipserver.example.com.
در مثال بالا، مقادیر به صورت زیر است:
service:  _sip
protocol: _tcp
name: example.com.
priority: 0
weight: 5
port: 5060
target: sipserver.example.com.
منظور از example.com در بخش name: همان آدرس دامنه شما می باشد. در بخش target: نیز به جای example.com می بایست آدرس موردنظر قرار داده شود.
 مطابق با تصویر زیر در فیلد اول نام سرویس، در فیلد دوم مقدار SRV، در فیلد سوم می بایست مقدار TTL یا Time To Live وارد شود، این گزینه را به صورت پیشفرض انتخاب کنید. در نهایت رکورد را ایجاد و تغییرات را ذخیره نمایید. (شماره4)
تصویر(5)
0/5 از 0 رای

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 10 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند