آموزش و معرفی افزونه راه اندازی چت آنلاین در وردپرس

 امروزه در دنیای الکترونیک، به غیر از ارائه سرویس هایی با کیفیت، داشتن پشتیبانی عالی و برخط از ملزومات می باشد. پشتیبانی نه تنها باعث افزایش رضایت مندی مشتریان خواهد شد بلکه سطح کیفی خدمات شما را نشان می دهد. پاسخ گویی به مشکلات، سوالات پیش از خرید و راهنمایی در انتخاب محصول مناسب از جمله کارهایی می باشد که یک پشتیبان می بایست انجام دهد. راه اندازی یک سیستم پشتیبانی قوی بدون دانش برنامه نویسی کاری دشوار است اما در ادامه افزونه WP Live Chat Support معرفی می شود که تا امروز بیش از 60 هزار نصب فعال داشته است و از جمله ویژگی های مثبت این افزونه عدم استفاده از سرور واسط در ارتباط بین کاربر و پشتیبان می باشد و انتقال تمام اطلاعات در سرور شما انجام می شود. شما می توانید به وسیله چند کلیک، سیستم پشتیبانی خود را راه اندازی نمایید. این افزونه در دو نسخه رایگان و حرفه ای ارائه می شود که در ادامه نسخه رایگان این افزونه بررسی می شود.

نصب افزونه WP Live Chat Support

به منظور نصب افزونه ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شوید و همانند تصویر زیر از بخش " افزونه ها " بر روی افزودن کلیک کنید.  

تصویر (1)

با کلیک بر روی افزودن به صفحه " افزودن افزونه " انتقال داده می شوید که می بایست در کادر جستجو عبارت " WP Live Chat Support "(شماره 1) را وارد نمایید، در لیست نتایج، همانند تصویر زیر بر روی گزینه " هم اکنون نصب کن "(شماره 2) کلید کنید و پس از نصب افزونه را فعال نمایید.

  تصویر (2)

پس از فعال سازی افزونه، به صورت خودکار امکان پشتیبانی آنلاین برای سایت شما فعال خواهد شد و با ورود به صفحه اصلی سایت در سمت راست صفحه علامت گفتگو را مشاهده خواهید کرد. به منظور اعمال تنظیمات مطابق تصویر زیر بر روی گزینه " گفتگوی آنلاین " کلیک نمایید. 

تصویر (3)

پس از کلیک به داشبورد افزونه هدایت می شوید که محیطی هم چون تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

تصویر (4)

1) Conversations : تعداد کل گفت و گو هایی که در 90 روز اخیر داشته اید.

2) Active Visitors : می توانید از این بخش تعداد کاربران آنلاین را مشاهده کنید و از گزینه "Chat now" برای شروع گفتگو با کاربران استفاده کنید. ( این مورد در نسخه رایگان فعال نمی باشد )

3) Chat with Visitors : با کلیک بر روی این گزینه وارد بخش مدیریت گفت و گو های فعال می شوید و می توانید پاسخ کاربران را به صورت آنلاین ارسال نمایید.

4) تنظیمات : از این بخش شما می توانید تنظیمات افزونه از جمله : ظاهر، فیلد های ورود توسط کاربر، انتساب و حذف پشتیبان ( در نسخه رایگان غیر فعال می باشد ) و متن پیش فرض گفت و گو را تغییر دهید.

مدیریت گفت و گو ها و ارسال پاسخ به کاربران

به منظور مدیریت گفت و گو ها می بایست طبق آموزش بالا ابتدا وارد داشبورد افزونه شده و بر روی گزینه "Chat With Visitors" کلیک نمایید. پس از ورود، محیطی همانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که در ادامه به شرح جزئیات آن پرداخته می شود.

تصویر (5)

بازدید کننده (شماره 1) : نامی که بازدید کننده در هنگام شروع گفتگو وارد کرده است، در صورتی که در سایت شما ثبت نام کرده باشند این نام، نام موجود در ناحیه کاربری کاربر می‌باشد.

Info (شماره 2): در این بخش جزئیات سیستم کاربر ( سیستم عامل، مرورگر ) نمایش داده می شود.

Page (شماره 3) : مشخصات صفحه‌ای که کاربر در آن قرار دارد، این مشخصات به راهنمایی بهتر شما به کاربر،  کمک خواهد کرد.

Chat Status (شماره 4): در این بخش گزینه "Accept Chat"  و "Open Chat" وجود دارد، که با انتخاب گزینه سبز رنگ (Open Chat ) گفتگو شروع خواهد شد و پیغامی مبنی بر ورود شما به گفتگو ارسال خواهد شد.

در صورت انتخاب "Open Chat" شما میتوانید گفتگو را باز کرده و پیام کاربر را مشاهده کنید و در صورت تمایل با آن پاسخ دهید.

در تصویر زیر محیطی از صفحه گفتگو افزونه را مشاهده می‌کنید. 

تصویر (6)

در این آموزش نحوه نصب و استفاده از این افزونه به شما عزیزان آموزش داده شد، شما می‌توانید از بخش تنظیمات این افزونه، تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید و عملکرد آن را بهبود ببخشید.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 42 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند

کانال های ما
کانالهای ما