آموزش انتقال کاربران یک سایت وردپرسی به سایت دیگر + معرفی افزونه

آیا می خواهید کاربران وردپرسی خود را از یک سایت به سایت دیگر منتقل نمایید؟ این روش زمانی که می خواهید چندین سایت را با هم ادغام نموده و به طور خودکار تمامی کاربران را به سایت دیگر انتقال دهید می تواند واقعا مفید باشد. در این پست، نحوه درون ریزی و برون بری کاربران وردپرس برای شما توضیح داده خواهد شد.

چرا و چه زمانی ممکن است نیاز به انتقال کاربران در وردپرس داشته باشید؟

در موارد زیادی اتفاق افتاده است که مدیر سایت تمایل دارد کاربران سایت خود را به سایت دیگری منتقل نماید، بیشترین زمان هایی که نیاز به انتقال کاربران دارید عبارتند از:

  • هنگامی که یک وب سایت را خریداری کرده و می خواهید محتوا و دیتای کاربران خود را ادغام نمایید.

  • وقتی میخواهید دو سایت را یکی کرده و محتوا و دیتای کاربران آن ها را با هم ادغام نمایید.

  • وقتی میخواهید تمام کاربران را به لیست ایمیل یا CRM خود وارد نمایید.

در سایت های بزرگ که دارای چند نویسنده هستند یا سایت های دارای عضویت ( دانلود به ازای عضویت، عضویت ویژه، اشتراک ویژه و ...) وردپرس، هر پروفایل کاربری دارای داده های بسیار زیاد و مفید (مانند عکس پروفایل، اطلاعات شخصی، لینک های اجتماعی و ...) هستند. شما مطمئنا می توانید از آنها بخواهید مشخصات خود را بازسازی کنند، اما این کار ممکن است توسط تعداد زیادی از کاربران انجام نشود و یا تمایلی به انجام آن نداشته باشند.

در ادامه چگونگی برون بری و درون ریزی کاربران از یک سایت وردپرسی به سایت دیگر توضیح داده خواهد شد.

نحوه ی برون بری کاربران در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه Import Export WordPress Users را نصب و فعال کنید. این افزونه تاکنون بیش از 20هزار نصب فعال داشته است و با آخرین نسخه وردپرس نیز سازگار است. این افزونه از طریق مخزن وردپرس و به صورت رایگان در دسترس کاربران می باشد. پس از فعال سازی افزونه، به منو "کاربران" بروید و بر روی "User Import Export" (شماره1) در پیشخوان وردپرس کلیک کنید و وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید. 
در این صفحه، شما باید یک نقش کاربری (شماره 2) را برای برون بری از وب سایت خود انتخاب کنید. فیلدهایی را که می خواهید با کاربر برون ریزی کنید و موارد دیگر را انتخاب نمایید. به طور پیش فرض، از تمام فیلدهای کاربر، خروجی گرفته می شود.

تصویر (1)

اگر نمی خواهید یک آیتم خاص را برون بری نمایید، می توانید به سادگی از بخش "column" (شماره1)، تیک آن را بردارید. پس از انتخاب تنظیمات، روی دکمه "Export" (شماره 2) کلیک نمایید. فایل برون بری CSV، در سیستم شما ذخیره خواهد شد. شما می توانید از این فایل برای وارد کردن کاربران به یک سایت وردپرسی دیگر استفاده نمایید.

تصویر (2)

نحوه درون ریزی کاربران در وردپرس

در این مرحله نیز، نیاز به افزونه ای که در بالا معرفی شد، دارید. اطمینان حاصل کنید که این افزونه در سایتی که قصد درون ریزی کاربران را دارید نصب و فعال شده باشد.

سپس، در داشبورد وردپرس به بخش کاربران رفته و بر روی "User Import Export" کلیک نمایید، جهت درون ریزی اطلاعات کاربران مطابق با تصویر زیر بر روی دکمه "Import Users" کلیک کنید. 

تصویر (3)

سپس مطابق با تصویر زیر بر روی دکمه "Choose File" (شماره1) کلیک نموده و فایل CSV که در مرحله قبل بر روی سیستم شما ذخیره شد را انتخاب و روی دکمه "بارگذاری پرونده و درون ریزی آن" (شماره2) کلیک نمایید.

تصویر (4)

پس از انجام این کار، یک پیام موفقیت آمیز با جزئیات کامل در مورد تعداد کاربران وارد شده، پیام وضعیت و ... مشاهده خواهید کرد.

تصویر (5)

این افزونه نه تنها کاربران را درون ریزی می کند، بلکه به طور خودکار نقش درست کاربر را تعیین کرده و سایر تنظیمات پروفایل را پر می کند.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 14 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند