رفع مشکل وردپرس ، پس از تغییر دامنه

در صورتی که اسکریپت سایت شما وردپرس میباشد و پس از تغییر دامنه اصلی هاست، سایت شما به شکل نامناسبی نمایش پیدا میکند، برای رفع این مشکل میتوانید این آموزش را مطالعه کنید.
برای رفع این مشکل باید ابتدا وارد PHPMyAdmin شوید، در CPanel با کلیک بر روی "PHPMyAdmin" (تصویر1) می توانید دیتابیس سایت خود را مشاهده کنید، ولی در directadmin باید بعد از کلیک بر روی "PHPMyAdmin" (تصویر2)، نام کاربری و کلمه عبوری که برای دیتابیس سایت تنظیم کرده اید را وارد نمایید.
تصویر(1)

تصویر(2)
پس از ورود به PHPMyAdmin میتوانید دیتابیسی که وردپرس خود را در آن نصب کرده اید را پیدا کنید، نام دیتابیس سایت در فایل wp-config.php واقع در پوشه public_html موجود است. جدول های وردپرس به صورت پیشفرض دارای پیشوند WP- میباشد.
نکته: در صورتی که هنگام نصب وردپرس اقدام به تغییر پیشوند جداول در وردپرس کرده باشید، به جای WP- پیشوند انتخابی خود را مشاهده خواهید کرد.
با کلیک بر روی علامت مثبت کنار نام دیتابیس، جداول آن نمایش داده می شود، سپس بر روی جدول "wp_options" (تصویر3) کلیک نمایید.

تصویر(3)
مطابق با تصویر زیر دو سطر siteurl و home (تصویر4) مربوط به آدرس دامنه سایت شما می باشد که با استفاده از گزینه "Edit" می توانید سطرها را به ترتیب ویرایش نمایید و نام سایت خود را در قسمت "option_value" درج کنید.

تصویر(4)
  توجه: اگر سایت شما دارای گواهینامه SSL است در ابتدای نام دامنه حتما https:// را وارد کنید.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

هر گونه مشکل و سوالی دارید، تیم ما آماده پاسخگویی می باشد

هم اکنون ارتباط را برقرار کنید

بخش مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 40 نفر از همکاران Online در حال پاسخگویی هستند